Autor Wątek: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]  (Przeczytany 114937 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #210 dnia: 11 Sierpień 2017, 08:12:29 »
Cold brew to cos wspaniałego. Z czego bym nie robił wychodzi piękna, owocowa, słodka, czysta kawa. I nieważne czy 8 czy 12 godzin - wychodzi piękna. Grube mielenie - 45 klików na Comandante, hario server i zasłoniete folia.
Najlepsze zawsze wychodzi z resztek, trochę starej Brazylii, trochę Etiopii, Kenii, Gwatemali i jakiś świeży Honduras i mamy bombę owocowa :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #211 dnia: 11 Sierpień 2017, 08:44:21 »
No właśnie 14,5-16 *C. To zdecydowanie za dużo na 38 stopniowe upały.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #212 dnia: 11 Sierpień 2017, 09:29:52 »
Kwaskawa kawa -- to brzmi trochę zabawnie ;). Moim zdaniem nie ma jak porównać CB do kaw zaparzanych na gorąco. Co dzieje się z tymi ostatnimi po kilku godzinach, dniach, tygodniach? CB można trzymać przez wiele dni bez większego uszczerbku jakości...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #213 dnia: 11 Sierpień 2017, 13:22:58 »
No właśnie 14,5-16 *C. To zdecydowanie za dużo na 38 stopniowe upały.

Zaparzoną na lód kawę przelewasz do szklanki z nową porcją lodu.

Co dzieje się z tymi ostatnimi po kilku godzinach, dniach, tygodniach?
Gdyby zakapslować jeszcze na ciepło -- prawie jak pasteryzacja. Muszę to sprawdzić.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #214 dnia: 11 Sierpień 2017, 13:48:43 »
No właśnie 14,5-16 *C. To zdecydowanie za dużo na 38 stopniowe upały.

Marek.


Pijąc ją w mieszkaniu, w którym jest 29 stopni, była przyjemnie zimna.
Zresztą można przelać ją do słoika i włożyć na kilkanaście minut do lodówki/zamrażarki. I tak czas przygotowania takiej kawy, będzie kilkanaście godzin krótszy niż CB. :taniec:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #215 dnia: 11 Sierpień 2017, 13:52:13 »
Uwielbiem wystygnięte dripy, nawet te niedopite, "zapomniane", a nawet "wczorajsze". Zdecydowanie je wolę nad maceraty, dla mnie, nawet jeśli owocowe, to wciaż nijakie...

Drip na lodzie robię albo w V60: 30g zmielone ciut drobniej niż zazwyczaj przelewam 275g wody do naczynia zawierającego 125g lodu, zostawiam tym samym margines na lód do szklanki.
Druga receptura, jeszcze bardziej orzeźwiająca i "mrożąca", w sam raz na dziś: aeropress, 30g chemeksowo mielonej kawy, invert zalany do pełna, wyciśnięty po 1:40min do karafki z 350g lodu.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #216 dnia: 11 Sierpień 2017, 13:55:01 »
A to znacie? Czas parzenia "0", trzeba tylko kogoś wysłać do sklepu.
Naprawdę dobre: http://browarkormoran.pl/piwa-browaru-kormoran/podroze-kormorana-coffee-stout/


Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #217 dnia: 11 Sierpień 2017, 16:12:02 »
Uwielbiem wystygnięte dripy, nawet te niedopite, "zapomniane", a nawet "wczorajsze".

O, to, to to.  :taktak:
Ja zawsze mam przy łóżku, resztę "wczorajszej" kawy. Pierwsza rzecz jaką robię po przebudzeniu, to łyczek albo dwa takiej "leżakowanej" kawki.

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #218 dnia: 12 Sierpień 2017, 16:00:36 »
hmm widocznie jestem przewrażliwiony, bo mi przeszkadza specyficzny aromat zaparzonej i zwietrzałej kawy jaka by ona nie była. Natomiast przy cold brew przez pierwszą dobę nie zauważyłem żeby coś takiego się pojawiło, czy żeby wyraźnie zmieniło smak. To i łagodność to dla mnie dwie główne zalety maceratu kawowego.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #219 dnia: 12 Sierpień 2017, 19:57:29 »
Nie miałem tego w planach, ale w małej lokalnej kawiarni zauważyłem promocje na mizudashi + 2 single za €20 wiec ciezko było przejść obojętnie.
Dzis wieczorem zalewam, zobaczymy czy przez to urządzenie zmienia sie smak, czy po prostu mniej zachodu z bawieniem sie w prowizorkę.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #220 dnia: 04 Wrzesień 2017, 07:41:49 »
Macerat ma swoją specyfikę, być może nie przez każdego tolerowaną. W lipcu poczęstowałem pewną panią szklanką świeżego CB, myśląc że ją zaskoczę wyjątkowością takiej kawy i odmiennością od znanych kawowych doświadczeń. A tu zonk: usłyszałem, że przypomina to kwas chlebowy a na pewno nie kawę; mój gość był zdegustowany ;).

Dzisiaj sam poczułem charakter "kwasu chlebowego" ale w najpiękniejszej jego istocie. Wczoraj o 9 wieczorem na 900ml wody dałem 35ml Kolumbii Cauca FW i 35ml Hondurasu Marcala Natural; obie kawy palone w pierwszej połowie sierpnia. Dziś odcedziłem, przefiltrowałem za pomocą filtru Chemexa o 7 rano. Maceracja trwała 10 godzin. Efekt jest niesamowity, bardzo przyjemne jest wrażenie delikatnej kwaskowatości przypominającej nagazowanie świeżego, lekkiego kwasu chlebowego. Smakuje mi to znacznie bardziej niż gorący napar z V60 z najświeższej, 3-dniowej Kenii...
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2017, 07:44:59 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #221 dnia: 04 Wrzesień 2017, 22:05:49 »
Hehe mam podobnie :)
Codziennie o 5 rano jeżdżę na rowerze do pracy 20 kilometrów. Staram sie codziennie mieć termos z Cold brew ale ze forma sie kształci to czasem nie potrzebuje go wypić. Jeden klient zamówił kawę z v60, Etiopię Yirgacheffe, a ja akurat miałem to w termosie jako Cold brew. Nalalem mu najpierw do filiżanki od espresso Cold brew i po jego minie i wyrazie twarzy było widać, ze cos zmieniło sie w jego życiu ;) nie mógł znaleźć słów, po czym gdy znalazł to raczej nie nadają sie do zacytowania. Powiedział ze to była jedna z najlepszych rzeczy jakie pił w życiu.
Z kolei znajoma przyszła raz w odwiedziny i zrobiłem podobna rzecz, to rzadko kiedy widać taki grymas na twarzy ;) ona z kolei powiedziała, ze nigdy więcej nie chce tego spróbować.
Ja kocham Cold Brew, właśnie sie maceruje jutrzejsza porcja, blend 46.25% Colombia 🇨🇴, 37.5% Bolivia 🇧🇴, 16.25% Honduras 🇭🇳
Także jutro czeka mnie słodycz o poranku :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #222 dnia: 15 Wrzesień 2017, 09:46:10 »
Odgapiłam od Miklasa i zamówiłam buteleczki na allegro. Wczoraj o 22 wzięłam się do roboty i popełniłam kawę.
Użyłam 36 g na 600 ml wykorzystując ziarna zakupione dosyć dawno, które mi nie smakowały ("Kuba Altura Lavado").
Efekt jest taki, że da się wypić i smakuje lepiej niż zrobiona chociażby w kawiarce. Jestem trochę z siebie dumna, bo mam siłę i motywację żeby robić więcej cold brew i próbować, co mi podpasuje.
"Find what you love and let it kill u"

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #223 dnia: 19 Kwiecień 2018, 12:33:44 »
Jak długo macerowaliście(o ile to poprawne określenie) cold brew? Chodzi o rekord. Obecnie działa to tak, że mogę zapomnieć o tym, że zalałem wodą o np 22, nie wziąć do pracy i przefiltrować dopiero koło 19... Wizja jest taka - mielenie grube, 50 g kawy, 800 ml zimnej wody z lodówki, w dzbanek jakiś albo czajniczek jojo, do lodówki i po wyjęciu po jakichś 10 h przelać przez V60 i do termosu, taka porcja na cały dzień ;) Ale nie wiem co się stanie jak nie zdążę rano ogarnąć tematu i przelać...

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #224 dnia: 19 Kwiecień 2018, 13:14:29 »
W pewnym momencie ekstraktywność kawy spada, więc może nie będzie dramatu. Polecam wodę w temperaturze pokojowej i nie trzymać w lodówce. Wychodzi smaczniej i z moich obserwacji wynika, że smak jest wtedy pełniejszy.;) Z tym grubym przemiałem też bym nie przesadzał. Jak nastawiam coldbrew pod nitro to mielę jak do dripa, niekiedy odrobinę drobniej. Czas maceracji to ok 12 godzin. Eksperymenty trwają... kawka
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi