Autor Wątek: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka  (Przeczytany 206878 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #630 dnia: 21 Październik 2016, 23:46:16 »


nowy z maggadrazors jest świetny.

Oj jest. Kto by się spodziewał że za grosze taka jakość się trafi.

Nie chwalę się telefonem przy użyciu Tapatalka.


Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #631 dnia: 22 Październik 2016, 12:29:59 »
A dzięki nowej, tańszej wysyłce można zamawiać samemu po ok 65zł  :taniec:

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #632 dnia: 22 Październik 2016, 13:55:00 »
Ja już swój idealny zestaw posiadam. Rockwell i maggard świetnie dogadują się.
EJ89 sprzedałbym, ale wyrzuciłem pudełko więc chyba komuś podaruję.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #633 dnia: 26 Październik 2016, 13:18:10 »
Ja też myślałem że nie będę już nigdy zmieniał maszynki. Gilette Slim Adj. Od 1968 roku w rodzinie. Ojciec dostał od linii lotniczych gdy zgubiono jego bagaż w Rio. Ale Wy musieliście napisać o tym Rockwell-u....  ;)

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #634 dnia: 26 Październik 2016, 23:03:06 »
@gromog Jakiej żyletki używasz w S6? Na której płytce? Postanowiłem spróbować tego Rockwell-a.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #635 dnia: 27 Październik 2016, 08:53:49 »
Z tą maszynką używałem żyletek Voskhod, Kai, Isana. Dziś będzie Rapira. Golę się na 4 ustawieniu, 5 i 6 jeszcze nie sprawdzałem. Wczoraj w trakcie golenia przeszedłem  na 3. Jakaś trafiona żyletka Voskhod trafiła się. Chyba jedna te żyletki mają problem z powtarzalnością. Poprzednia była Isana z pierwszych zakupów. Po pierwszym razie wyrzuciłem, bo była nieprzyjemna. Kai jest fajna, ale lepsza od Voskhod nie jest. Może dłużej wytrzyma, bo Voskhod po pierwszym użyciu już traci na ostrości. Nowy jak się trafi dobry, to jest równie ostry. 1 i 2 ustawienie też jest ok, jednak moje pierwsze golenie było na 4 i tak już zostało. Maszynka jeszcze mnie nigdy nie skaleczyła, co Feather AS-D2 potrafi. Featherem jakoś teraz gorzej, jest zbyt lekki.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #636 dnia: 27 Październik 2016, 14:42:04 »
Hej, dzięki za odpowiedź :) Mam w zapasach i Feather i KAI. W Slimie obie zachowują się OK na mniej agresywnym ustawieniu. Na wyższych Feathera bałem się używać bo za ostry. Jak poeksperymentuję to dam znaka.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #637 dnia: 30 Październik 2016, 23:46:25 »
Margo prezenty- taki sklepik mi Facebook zareklamował, a w nim trochę sprzętu do golenia,  żyletki ciekawe.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #638 dnia: 31 Październik 2016, 21:04:47 »
Przyszedł Rockwell. Wygląda pięknie a w dotyku jest wprost sexy ;) Pierwsza próba na dwudniowym zaroście z Feather-em i ustawieniu na "3" - pół twarzy i na "4" drugie pół. Po pierwszym przejściu "czwórka" poszła na półkę. Dokończyłem na "trójce". Feather, który na Slimie przy ustawieniu "5" był przyjemny, przy Rockwell-u nie był już tak komfortowy. Trochę się rozczarowałem ale mam nadzieję, że to kwestia dobrania żyletki i dostosowania techniki do jednak znacznie większego ciężaru maszynki. Z całą pewnością dużym plusem jest to, że Rockwell przy pierwszym użyciu mnie w żaden sposób nie skaleczył i świetnie ogolił. Z drugiej strony mogę powiedzieć, że 50-letni Gillette Slim nadal trzyma klasę i jest porównywalny z nowymi maszynkami z najwyższej półki  :taktak:  Na drugi ogień pójdzie KAI, Timor i ASTRA. Zobaczymy co powiem po kilku tygodniach używania Rockwell-a.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #639 dnia: 31 Październik 2016, 23:40:35 »
Żyletek Feather jeszcze nie używałem w tej maszynce. W R89 Feather nie był komfortowy. Mam jeszcze 5 szt tych, żyletek ale jakoś nie ciągnie mnie do nich. Czuję respekt przed nimi, a "ruskie" żyletki u mnie świetnie sprawdzają się. Używam Rockwella od miesiąca niemal codziennie i jestem zachwycony. Żadnych zacięć, ciężar również w sam raz. Teraz gorzej mi idzie golenie Feather AS-D2. Zrobiła się zbyt lekka. Czyżby na bazarek chciała trafić? Może i pozbyłbym się niej, gdybym drugą rączkę Rockwell miał.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #640 dnia: 01 Listopad 2016, 01:44:07 »
Zamówiłem "Ruskie", zobaczymy co potrafią na S6  [emoji38]

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #641 dnia: 08 Listopad 2016, 12:12:51 »
Trochę poeksperymentowałem i jak dla mnie najlepsze ustawienia wyszły 4-5 na KAI, potem Feather ale tylko na 5. Timor mnie zmasakrował...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #642 dnia: 08 Listopad 2016, 12:48:41 »
I jak oceniasz maszynkę?

Dla mnie spodobała się na tyle, że postanowiłem się rozstać z Feather AS-D2 i zapisałem się na maszynkę https://www.indiegogo.com/projects/rockwell-model-t-razor-blades-shaving-perfected-design-technology/x/15355117#/

KAI na 4 ładnie pracuje, aktualnie używam Isany, jakaś paczka walała się po pierwszych zakupach TG. Jak dla mnie są to tępe beznadziejne żyletki, które używam 2 razy po 2 przejścia. Spróbowałem jej na 5 i zaciąłem się. Mam nadzieję wykończyć je do przyszłego tygodnia i wracam na "ruskie"

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #643 dnia: 09 Listopad 2016, 09:15:27 »
I jak oceniasz maszynkę?

Maszynka na tyle mi się spodobała, że Gillette Slim poszła na półkę. Goli dokładnie i z KAI tworzy (jak dla mnie) zgrany duet. Oczywiście w kategorii gadżetu jest absolutnie "super extra" :) Stal nierdzewna jest nie do pobicia!  :brawa:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #644 dnia: 15 Listopad 2016, 14:43:56 »
Firmowy sklep Plissona ruszył ze Mikołajkową promocją.

Do 4 grudnia do każdego pędzla dodają gratis krem do golenia warty 14.50€

A ponadto podzielę się z wami kodem na -20%, kod jest podobno wielokrotnego użycia: AB2215C ale ma wyłączenia na borsuki i mydła i kremy.

Najtańszy syntetyczny Plisson 34.80€ a od tego odejmij 20%  :ok:

Jak ktoś skorzysta i zrobi zakupy, a krem mu nie podejdzie to z chęcią przetestuje. >:D

LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi