Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 126633 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #270 dnia: 12 Marzec 2017, 10:19:49 »
Słuchaj @donkiszot'a :). My wciąż mamy takie MSJ i po staremu też kawę odmierzamy. Ma to swoje zalety, wymaga tylko "czucia" ;).

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #271 dnia: 12 Marzec 2017, 10:24:28 »
Słucham. I ten mazzer dalej w planach. Dzięki:)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #272 dnia: 21 Marzec 2017, 20:45:24 »
DOTARŁA:) moja perełka dotarła:)
Majstersztyk logistyki:) liczę że przejechała po wyjeździe kilka lat temu z fabryki  -nim trafiła do mnie - jakieś 4 tys km:)
Kurierzy jej nie rozwalili, dzięki pomocy 2 znajomych fryzjerek:) wtarabaniliśmy ją na strych:)
w wolnej chwili odpalę,podłączę, eh nie mogę uwierzyć:)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #273 dnia: 12 Czerwiec 2017, 21:49:27 »
1 kolo gotowe:) otwory powiercone nagwintowane, dałem zamiast standardowych śrub do mocowania tarcz wzmocnione ,  dłuższe, imbusowe
Tarcze shimano , 2 koło się robi,  jak się zrobi to zamontujemy na rowerze i zacznie się polka galopka  z kombinowaniem jak mocować zaciski na ramie:)

Heble kupiłem ,upolowałem avidy bb5 za niecałą stówkę sztuka-nowe.
Problemem będzie ich montaż bo jeden na pewno będzie musiał być montowany do góry nogami:)
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2017, 21:53:32 wysłana przez kuń »

Offline Kamastasiak

  • Wiadomości: 6
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #274 dnia: 16 Czerwiec 2017, 13:32:14 »
I gdzie będzie można napić się takiej mobilnej kawy?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #275 dnia: 20 Czerwiec 2017, 00:37:29 »
Kawy sie napić...sam bym chciał:) na razie walczę z wolnej chwili z zabudową, jak ją zrobię to wysprzątam strych,  odpakuje ekspres bo teraz zabezpieczony przed pyłem drzewnym itp.
Na razie Międzyzdroje pozostają  bez kawiarni mobilnej:(

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #276 dnia: 20 Czerwiec 2017, 12:59:46 »
A gdzie w Międzyzdrojach można się wybrać na dobrą kawę i gdzie można zjeść coś dobrego (dla dwulatka) i w przystępnej cenie? Jakieś​ propozycje?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #277 dnia: 20 Czerwiec 2017, 13:32:44 »
KAWA..... hm weź swoją kawiarkę i podgrzewaj na gorącym piasku plaży, a tak serio....nie mam pojęcia....wszędzie chyba to samo choć nie mi oceniać. Spróbuj kawiarnia melba koło placu neptuna na narożniku z deptakiem -ulicą Światowida.

Jedzenie dla 3 latka...zależy co je:) bo mój synek wczoraj wtrząchnął pierogi ze szpinakiem i krzyczał że głodny. propozycje poszły na priw

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #278 dnia: 25 Czerwiec 2017, 22:07:16 »
Dzięki  forumowemu wsparciu  potrzebne mi formatki - już wycięte - jadą do mnie pocztą:) dzięki Browczyk.
Jak mówiłem wybieraj ziarenka u kogo chcesz ja stawiam.

Podłubałem ostatnio chwilkę w zapasach modrzewiowych gałęzi i tak z nudów..... małe CoNieCo  cięte dremelem  z ręki:)
pociągnięte olejem do drewna

Mały być bardziej skręcone  ale jest ok:)

Ot takie dekielki na środek  koła- żeby zasłonić środek piasty ze śrubą - nakleję je na płaskie dekielki samochodowe -są za grosze w różnych rozmiarach.

Znalazłem na aliexpres takie same rowery jakie  pokazałem z alibaby, tylko na expresie są  2 razy droższe bo ponad 2 tys 300 dol , niby przesyłka free  ale  transport w kontenerze zbiorczym jak sie dowiadywałem u gościa z alibaby to cena 250 dol więc  i tak wychodzi drożej 2- krotnie sam rower.


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #279 dnia: 26 Czerwiec 2017, 08:17:39 »
Tak mnie więcej policzyłem ,przy cenie  1000 $  i płatnym transporcie z Chin  cena końcowa  po odprawie  Vacie itp wychodzi około 10-11 tys   
    Przy cenie 2300 $ to końcowa zbliża sie do 20 tys zł.
Trzeba by sprawdzić w izbie Celej ( cło  na rowery 3 kołowe 48% )  nie wiem jakie  jest cło na sprzęt gastronomiczny i pod co taki rower gastro  podciągnąć bo sprzedawany jest oficjalnie jako sprzęt do przygotowywania  żywności.

Możliwe że to jak z betoniarką i mieszalnikiem do paszy:) bebechy i,silniki, producent, linia produkcyjna -
 wszystko to samo....  różniły sie kolorami  i Vatem, pierwszy 23%  drugi 0%


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #280 dnia: 26 Czerwiec 2017, 21:52:45 »
Formatki /adaptery przymierzone, zgapiłem się chyba lekko  bo trzeba było prosić o 1 cm dłuższe ale damy rade,przykręci się je.
   Najpierw powiercę otwory w belce  łączącej koła -będzie trzeba zdjęć budę- następnie powierci się i nagwintuje  otwory w adapterach- do mocowania śrub od hebli.
      Zaciski przykręcone maksymalnie na krawędzi formatki założone tak by  poprawnie łapały tarczę, ewentualne podkładki między adapter i belkę,  ustalić położenie poprawne , zaznaczyć miejsca na adapterach gdzie wiercić i jazda z wiertarką , otwory,nawet nie trzeba gwintować, całą robotę -trzymanie-  zrobią i tak podkładki i nakrętki, założyć, dodać linki i zamontować do klamek.
 Niby pierdoła,niby kawał aluminium a naszukać się trzeba było, jeszcze raz dzięki mojemu wybawcy,normalnie  na mobilnej zabraknie  miejsca na wymienienie  wszystkich co pomogli w powstaniu mobilnej :)
  ewentualnie  sprawę załatwi  .... " kawiarnię rowerową napędza kawa oraz najlepsze  forum Kawie  poświęcone " ..... tu miejsce na reklamę:)

No i koło z dekielkiem ale wygląda jakby ktoś bułkę kajzerkę nadział na ośkę albo wcisnął w piastę:)



Offline browczyk Mężczyzna

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Phin, French press, bialetti 3tz, automat
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #281 dnia: 26 Czerwiec 2017, 22:45:39 »
No i koło z dekielkiem ale wygląda jakby ktoś bułkę kajzerkę nadział na ośkę albo wcisnął w piastę:)
najwyżej będą do Ciebie przychodzić po kajzerki... i na kawę :)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #282 dnia: 04 Lipiec 2017, 00:13:30 »
    Ano kajzerki albo ciasto w planach, na razie całość wisi na kołku z braku czasu.
Byłem w Poznaniu, oczywiście nie udało się wpaść do brismanów....ważniejsze było zoo,palmiarnia, drugie zoo....wiadomo 4 latek na pokładzie:)
      Fakt że od starego zoo do brismanów to rzut kamieniem ale się ewakuowaliśmy  bo szła nawałnica lekka:)
Oczywiście co zobaczyłem w starym zoo?? no co? No mobilne kawiarnie i to 2:)
    Podglądałem jak się rozkładały, wyjeżdżały z garażu..... i wyszły niedoskonałości  masywnego łańcucha itp czyli braku przerzutki... przednie koła  kawiarni nie były w stanie wyjechać z małej dziury w betonie, tak na oko dziura miała z 6cm głebokosci albo i mniej a musiały wypychać kawiarnię 2 osoby.
   Ja moją  mobilną załadowaną polbrukiem :) symulował  sprzęt na okładzie , wjeżdżałem bez problemu na krawężniki, porostu naciskając na pedały,żadnego wpychania 2 w osoby, Tutaj wychodzi wyższość przerzutki.
   Odnośnie samej zabudowy tej z Zoo to mniejsza niż moja:) bo mieścił sie tylko ekspres młynek i prawie  nic poza tym, ale zauważyłem że  lepiej  porządnie olejowa zabudowę ,bo lakier jaki widziałem  na jednej z poznańskich wyglądał ohydnie..no może sie  zmoczył kilka razy ale to trzeba szlifować ,zedrzeć do "drewna" i lakierować od nowa a nie jeździć takim obdrapańcem:) Bo jak sklejka naciągnie wody to sobie będzie można  pomarzyć o jej renowacji:)



Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #283 dnia: 06 Lipiec 2017, 22:10:56 »
Zamontowane. Śruby dałem wzmocnione.
Dałem plamę przy mierzeniu :) przydało by sie 1 cm dłuższe elementy no ale trzeba rzeźbić z tego co się ma.
    Rozwiązaniem było podłożenie między ramę  a te formatki porządnej podkładki, element sie podniósł, i dzięki temu można było go przesunąć z 5mm a to już ratowało sytuacje i otwory można było wiercić spokojnie bo do krawędzi  formatki zostało trochę materiału.
    Pozostaje skręcić porządnie elementy alu z ramą  i wtedy można spokojnie regulować położenie zacisków tymi śrubami jakie są w zaciskach w komplecie.

Przy rozkręcaniu  obrotnicy - potrzebny był swobodny dostęp do ramy -  okazało się że łożyska stożkowe w główce są zupełnie suche:)  trochę smaru załatwi sprawę.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #284 dnia: 09 Lipiec 2017, 17:47:41 »
Zamontowane heble, wyregulowane tyle na ile sie dało.
Bardzo pomocne okazały się śruby samych zacisków, mają duży zakres regulacji.
Linki....muszą być długie- standardowe  1,7m  o wiele za krótkie, zamówiłem schimanowskie  wzmocnione ,mają po 3,5m więc najwyżej sie obetnie . Trzeba liczyć zapas na wysokość budy ,na łagodne łuki by linka nie tarła, na zwiększenie sie  odstępu między kołem a klamką przy ostrych skrętach.
Przy okazji przeglądania całej konstrukcji dokręciłem  śruby mocujące resory itp. Warto to sprawdzić przy kupnie używki:)
  Odnośnie regulacji samych zacisków, dało radę ale.... w samej konstrukcji choćby ośki jest założenie...ma być trochę luzu dla łożyska ,więc łożysko może się przesuwać na ośce- tak z 3mm a to już sporo - jeśli chodzi o regulacje tarczówek. Będzie trzeba albo zeszlifować na płasko jakąś większą podkładkę i władować ją między śrubę mocującą koło a zewnątrzną krawędź łożyska, całość stabilizuje pierścien segera więc trzeba się będzie zmieścić między łożyskiem a segerem, ciasnawo.






 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi