Autor Wątek: Piwo - przy kawie o piwie.  (Przeczytany 131258 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Piwo - przy kawie o piwie.
« dnia: 20 Wrzesień 2014, 01:40:34 »
Porozmawiajmy o piwie.
Napój ten przestałem spożywać w 2008r. posiadam czteropak Tyskie Gronie z tego roku.
Przestałem spożywać, ponieważ były trudności z nabyciem tego trunku dobrej jakości w moim mieście, a również żona nie cierpi tego.
Ostatnio w moim mieście pojawił się nowy sklep monopolowy z piwami regionalnymi i zdziwienie moje było duże, bo na rynku jest duży wybór piw regionalnych.
Powiadają, że od piwa jest nadwaga. To chyba nie prawda. pomimo, że przez parę lat nie piłem piwa, waga moja nie spadła. Owszem piwo działa na apetyt.

Może ktoś wie jak wygląda warzenie piwa? (bez wiki)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2014, 06:54:17 »
Na razie brak czasu. Ale swego czasu robiłem piwo sam w domu.

Piwo spozywam a moja wsga stoi w miejscu.

A w sklepach można teraz zacne trunki kupić. Proponuję spróbować. Wiele z nich będzie jak dobra kawa.
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2014, 09:55:37 »
Apetyt wzmaga także woda gazowana. Może to w bąbelkach zawarta jest owa chęć spożywania?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2014, 10:34:51 »
Może ktoś wie jak wygląda warzenie piwa?

Tak wygląda  :jezyk:
http://images68.fotosik.pl/198/e9735b7bc8984b36.jpg
Piwo - przy kawie o piwie.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2014, 11:03:34 »
Ja jakiś rok temu mocniej wszedłem w piwo. Tzn, w picie tego Dobrego Piwa. Niestety, już jest jak z kawą - jeśli nie ma dostępu do dobrego, nie piję.

Obecnie jest bardzo duży boom na piwa lokalne, rzemieślnicze, z dobrych składników o fantastycznych smakach i zapachach. Są lepsze, są gorsze, ale zawsze lepsze od przemysłowych.

Właściwie jest jeden, większy browar, który trzyma dobry poziom. Jest to Kormoran, który bardzo dobrze łączy powszechną dostępność ich piw w Polsce z bardzo dobrą jakością towaru i nowymi propozycjami.

Jestem wielkim fanem wszelkich piw z gatunków IPA, AIPA, APA, etc. czyli na India Pale Ale, American India Pale Ale i American Pale Ale. Są to piwa warzone na świetnych odmianach chmielów, ktore dają przepiękny, żywiczny, cytrusowy, czasami tropikalny zapach, bardzo charakterystyczny, a w smaku uderza potężna, lepka, ale niezwykle przyjemna goryczka. Czasami przed tą goryczą wchodzi miodowa słodycz.

Z polskich browarów najchętniej nabywam Ale Browar, Kormorana, Pintę i to, co akurat mnie zainteresuje, albo znajomy prowadzący sklep, piwosz, poleci (np. bardzo smaczny, klasyczny Pils, "Polka" z browaru Wąsosz. za 4zł naprawdę fajne piwko).

Z zagranicznych jest sporo wartych grzechu. tzn, każdej wydanej złotówki, bo niestety ceny zagranicznych piw są spore. Generalnie 10-15zł to minimum i to z reguły butelka 0,3. Ale warto. Zwłaszcza Brew Dog i Mikkeler bądź norweski Nogne O (z tym współpracuje Ale Browar ostatnio. Wypuścili wspólne piwo Deep Love, a teraz norwedzy wypuścili, chyba tylko na swój rynek, piwo zrobione tylko na polskim chmielu odmiany iunga).

a tutaj, akurat byłem na zdjęciach ostatnio, tematy rolne, chmielarze sortowali chmiel bardzo dobrej, polskiej odmiany Sybilla. Również cytrusowa, rześka odmiana. Na niej powstał m. in. kormoranowy PLON :)

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrzesień 2014, 11:56:44 »
Ja od siebie polecę browar Amber - też coraz powszechniej dostępne są ich piwa.

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrzesień 2014, 12:33:59 »
A ja mogę polecić piwa Ciechan, bardzo dobre - szczególnie przypasował mi miodowy ( podobny do piwa którego piłem we Wrocławiu w browarze Spiż)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Wrzesień 2014, 12:43:09 »
Z ciechana WYBORNE było Grand Prix... Jej, ten zapach śiwki liczi.... To było piwo domowego piwowara, który w nagrodę dostał możliwość wypuszczenia swojego piwa właśnie poprzez Ciechan (i ich sprzęt). I funkcjonowało pod etykietą Grand Prix. Po prostu coś cudownego, obłędnie pachnącego. Niestety, po jakimś czasie, pewnie po zakończeniu umowy, Ciechan przejął prawa do przepisu, działa to już pod nazwą Ciechan Grand Prix, z nieco zmienioną etykietą, ale nie smakuje już aż tak dobrze (ale nadal bardzo fajne).

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Wrzesień 2014, 14:27:21 »
Lubię poszukiwać dobrych piwek, zarówno lokalnych, niszowych, jak i tych szerokodostępnych.
Z tej drugiej beczki ostatnio regularnie u mnie goszczą Lwówek Jankes i Obołoń Biłe.
Poza tym Kormoran Witbier był hitem tego lata :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Wrzesień 2014, 14:48:48 »
Dobrze wspominam piwo z browaru raciborskiego.
A ostatnio próbowałem piwo "Dobry Wieczór"  od Pinta, ale nie podeszło.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrzesień 2014, 15:58:44 »
Cytat: maro
Tak wygląda  :jezyk: http://images68.fotosik.pl/198/e9735b7bc8984b36.jpg
Piwo - przy kawie o piwie.


@maro -> Żywiec to nie piwo !!
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Wrzesień 2014, 18:01:00 »
„Białe" piwo w Niemczech zrobiło na mnie wrażenie.
Te, dostępne w PL, raczej nie jest podobnym.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Wrzesień 2014, 18:34:00 »
No, nie jest podobne. Jest lepsze ;-)

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrzesień 2014, 08:42:57 »
Niestety nowe Grand Prix nawet nie stało przy starym. Goryczka tak ściągająca, że prawie wylądowało w zlewie. Fuj  :ohyda:

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Październik 2014, 00:56:57 »
W Lidlu w ostatnim czasie pojawia się sporo gatunków piwa. Właśnie testuję ostatnią ofertę :piwko:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi