Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054346 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2010 dnia: 27 Czerwiec 2017, 21:53:51 »
Jesli chodzi o dystrybucje, co powiecie o tym? Trochę inne miałem wyobrażenie o OCD.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2011 dnia: 30 Czerwiec 2017, 02:18:35 »
Okazało się, że ilość potrzebna do uzyskania takiego poziomu w sitku to 19 gr   Nie sądzicie, że to może troszkę za dużo? Wiem, że rzadko spotyka się sitka w których mieści się 14 gr ale 19 trochę mnie niepokoi   
Mam chyba ten sam ekspres. Ja do sitka sypię ok. 20 g. Rzeczywiście te sitka tyle mieszczą. Co prawda napisane na sitku jest 16 g, ale trzeba by wtedy grubo mielić, aby zapełnić sitko. Początkowo walczyłem z tą wagą i sypałem wg wskazania 16 g. Ale wtedy musiałem jeszcze drobniej mielić. W ostateczności crema zanikała i była coraz mniejsza. Po tych eksperymentach wróciłem do objętościowego zapełniania sitka. Czyli sypię kawy tak z niewielką małą górką. Po ubiciu jest OK. I znowu jest crema.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2012 dnia: 30 Czerwiec 2017, 09:39:39 »
Jesli chodzi o dystrybucje, co powiecie o tym? Trochę inne miałem wyobrażenie o OCD.

Bełkot marketingowy. Nie da rady tego tak osiągnąć (tylko blind shaker itp.). Dodatkowo zmniejsza poziom ekstrakcji...
http://socraticcoffee.com/2016/12/examining-the-impact-of-the-ocd-on-total-dissolved-solids-extraction/

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2013 dnia: 04 Lipiec 2017, 21:39:55 »
Kupiłem jakiś czas temu kawę z polecanych na forum palarni i bardzo mi podeszła, kupiłem kolejny kilogram i o niej zapomniałem. Teraz, gdy wrzuciłem ziarna do młynka (ok. miesiąc od wypalenia) nie udaje mi się uzyskać zadowalających rezultatów.

Mielę drobno - wychodzi za mało ekstraktu, błotko w sitku ale generalnie 'ristretto' wychodzi całkiem ok, tj. wyczuwalne są smaki, które wcześniej mnie przekonały do tych ziaren. Mielę grubiej - ewidentnie kawa jest niedoparzona, smak jest raczej płaski. Nic ciekawego. Chociaż brew ratio jest ok, ciastko w sitku wygląda poprawnie.

W którą stronę z dozą/przemiałem powinienem iść żeby przejść w stronę większej ilości naparu przy jednoczesnym zachowaniu smaków? Mielić grubiej i spróbować podbić temperaturę?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2014 dnia: 04 Lipiec 2017, 22:23:03 »
Z pustego to i Salomon... dałbym więcej kawy.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2015 dnia: 04 Lipiec 2017, 22:32:53 »
dałbym więcej kawy.
No dobra, się jeśli parzy według wagi, a nie na objętość, to jakie to ma znaczenie?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2016 dnia: 04 Lipiec 2017, 22:58:48 »
Waga, czyli stosunek ilości kawy do ilości naparu to jedno, jeśli chcesz zachować owy stosunek, a mililitrów mieć więcej, to matematyka jest nieubłagana.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2017 dnia: 05 Lipiec 2017, 10:03:56 »
Z pustego to i Salomon... dałbym więcej kawy.

Jeżeli dobrze rozumiem twoją wypowiedź to, zwiększając dozę muszę mielić znacznie grubiej żeby nie zatkać ekspresu, a wówczas cała przyjemność płynąca z tych ziaren znika. To co mi się w nich wcześniej podobało tym razem pojawia się przy dużo drobniejszym mieleniu, które aby nie zatkać ekspresu wymaga bardzo małej dozy. Summa summarum chyba ta paczka już tak ma i musi mi wystarczyć jakiś półśrodek.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2017, 10:07:30 wysłana przez EMFED »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2018 dnia: 05 Lipiec 2017, 10:15:08 »
aby nie zatkać ekspresu wymaga bardzo małej dozy
I IMHO na tym polega cała zabawa. Trzymasz się czasu ekstrakcji około 25 - 30 sekund i tak sterujesz przemiałem i dozą, żeby w tym czasie dostać wagowo 2 razy więcej naparu niż wsypałeś kawy.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2019 dnia: 05 Lipiec 2017, 10:23:39 »
Summa summarum chyba ta paczka już tak ma

Zdarza się tak dosyć często. Znacznej powtarzalności nie ma, wyjątkiem są może ciemne palenia.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2020 dnia: 05 Lipiec 2017, 10:32:47 »
 :ok:

Dzięki za komentarz. Rzadko zamawiam takie same ziarna kilka razy z rzędu więc po jakimś tam czasie ciężko mi się odnieść do różnic pomiędzy jedną paczką a drugą. Tym razem zastanawiałem się czy to właśnie kwestia kawy czy jednak coś zmieniłem i rezultaty są głównie moją zasługą  :D

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2021 dnia: 24 Lipiec 2017, 19:06:43 »
Sette mi padł i został wymieniony na Vario..  niby wszystko ok, ale ustawienie tego młynka to jakiś koszmar. Ponad kilogram kawy do śmietnika. Finalnie młynek ustawiony jest tak że teraz daje 25ml w 30 sek (ustawienie 1Q, ) ale doza to 20.5 g! a w sitku wygląda na mniej niż 18g z Sette. Trochę mnie ta doza przeraża więc chciałem się dowiedzieć w którą stronę iść. Z całą pewnością kawa po zmieleniu w Sette była bardziej "puszysta" i bez zbrylania. Niestety dwie awarie w pół roku wyczerpały moją cierpliwość. Może mi ktoś podać jakie macie nastawy czasu i suwaków w Vario ? Żarna zaczynają zwalniać przy 1M.  Czy kawa grubiej zmielona ma większą objętość czy drobnej ?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Offline michi99 Mężczyzna

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo
  • Młynek: Eureka Zanith Club 60e, Baratza Vario, Comandante, Timemore Slim
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2022 dnia: 24 Lipiec 2017, 23:06:43 »


Sette mi padł i został wymieniony na Vario..  niby wszystko ok, ale ustawienie tego młynka to jakiś koszmar. Ponad kilogram kawy do śmietnika. Finalnie młynek ustawiony jest tak że teraz daje 25ml w 30 sek (ustawienie 1Q, ) ale doza to 20.5 g! a w sitku wygląda na mniej niż 18g z Sette. Trochę mnie ta doza przeraża więc chciałem się dowiedzieć w którą stronę iść. Z całą pewnością kawa po zmieleniu w Sette była bardziej "puszysta" i bez zbrylania. Niestety dwie awarie w pół roku wyczerpały moją cierpliwość. Może mi ktoś podać jakie macie nastawy czasu i suwaków w Vario ? Żarna zaczynają zwalniać przy 1M.  Czy kawa grubiej zmielona ma większą objętość czy drobnej ?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

W Vario masz przecież śrubę do ustawiania momentu styku żaren. Ja ustawiłem tak, że mielę wszystkie kawy w zakresie od 2E do 2Q. A im drobniej tym mniejsza objętość. Z młynka jestem zadowolony, choć rzeczywiście trochę zbryla. Spróbuj zmielić nieco grubiej. Czas się skróci i objętość wzrośnie.

Offline PiLGRiM Mężczyzna

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso DREAM
  • Młynek: Ascaso I-1 mini
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2023 dnia: 01 Sierpień 2017, 07:16:36 »
Słuchajcie, dwie sprawy:

1: Pan Janusz twierdzi, że odcisk prysznica na ciachu jest jak najbardziej pożądany w moim ekspresie. Rzeczywiście, jak miałbym dać mniej kawy (teraz jakieś 18g daję), to ekstrakcja byłaby o wiele za szybka (ubijam dość mocno). Do tej pory robiłem więc kawę tak, że po odpięciu kolby widać było odcisk prysznica. Jak to Waszym zdaniem ma być?

2: pierwsza kawa rano zawsze jakoś inaczej mi wychodzi: leci z wylewki prędzej i ekstrakcja jest krótsza. Głowę daję, że sypię tyle samo kawy co potem za drugim i kolejnym razem, ale kawy wychodzi więcej i prędzej. WTF...?

Dzięki.
________________
...but first — coffee!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2024 dnia: 01 Sierpień 2017, 08:08:52 »
Jeśli efekty takiego akurat dozowania i upakowania kawy są OK, to czemu nie? Ale szybkość ekstrakcji najbardziej zależy od stopnia zmielenia. Staraj się utrzymać stałą, optymalną objętość kawy w sitku, a szybkość ekstrakcji reguluj stopniem zmielenia kawy.

Pierwsza kawa rano z reguły jest do wylania, do sprawdzenia czy wszystko działa, do rozgrzania ekspresu... Czy w Twoim przypadku ta pierwsza kawa nie powstaje ze zmielonych poprzedniego dnia ziaren? Jak pracujesz z młynkiem? Czy czyścisz go dokładnie, czy zostaje w kanale między żarnami a ujściem trochę zmielonej kawy? Jeśli zmielona kawa zalega w kanale, to nic strasznego -- można ją wykorzystać tak, jak to robisz rano, do uruchomienia ekspresu. Druga kawa jest już lepsza, bo ze świeżo zmielonej kawy i z rozgrzanego ekspresu.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2017, 08:20:16 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi