Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 129137 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #255 dnia: 05 Marzec 2017, 22:58:23 »
niby ok ale..
możliwość wybierania prądu ładowania : 2,5,10A  ok fajne ale co z tego jak przy ładowaniu  np24v aku ładowarka ma max prąd 5A-to z opisu na stronie..czyli przy ładowaniu 12v będzie miała 2A???????

Modelarskie to modelarskie, przymierzam się do kupienia B6 bo kombinuje z ładowanie ogniw do pojazdów RC.
Nie będę oszczędzał 200zł przy komponowaniu sprzętu za grube tysiące:)  jak mi ładowarka siądzie w sezonie to 1 dzień wypadam z handlu  kupienia nowej i wysyłka może mnie wynieść
więcej niż początkowa oszczędność przy zakupie.
Poszukam jeszcze może trafię z kilkoma prądami do wyboru,to byłoby ok jakby aku było mało rozładowane to powoli ładowanie małym prądem

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #256 dnia: 05 Marzec 2017, 23:19:11 »
przy ładowaniu  np24v aku ładowarka ma max prąd 5A-to z opisu na stronie..czyli przy ładowaniu 12v będzie miała 2A?

Jakim cudem 2A?? Przy 12V ma 10A. Co prawda tego konkretnego prostownika nie używałem ale markę polecam - polski importer sobie taką nazwę wymiślił. Mam od nich sporo różnej drobnicy elektronicznej i nigdy z jakością problemów nie miałem.

B6 mini fajna sprawa, tylko dobrze sprawdź, czy oryginał kupujesz. No i w razie draki zastąpi prostownik.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #257 dnia: 06 Marzec 2017, 08:28:53 »
no to jak to wytłumaczyć:
"Drugi etap to ładowanie zasadnicze - w zależności od trybu, prądu ładowania 10A/5A/2A (dla 24V akumulatorów maksymalny prąd to 5A)."
Czyli jeśli dla 24v aku prąd ładowania max to 5A to chyba w najlepszym przypadku dla 12vbędzie to również 5A albo mniej? ok tak czy inaczej dzięki, pomyślę nad tą ładowarką, bo to zawsze kilka stów niżej i jeśli będzie ok t kupie.


Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #258 dnia: 06 Marzec 2017, 09:23:39 »
Czyli jeśli dla 24v aku prąd ładowania max to 5A to chyba w najlepszym przypadku dla 12vbędzie to również 5A albo mniej?
Nie... Przy 12V max. prąd ładowania to 10A, masz to ładnie rozpisane w tabelce z danymi na dole strony. Tu chodzi o moc - 24V*5A=120W=12V*10A
Za cenę 1 szt. z twojego posta możesz mieć 3 takie ;)

No i przetwornicę weź większą niż 350W - tyle zje sam młynek, a jak się pompa jednocześnie załączy to jesteś ugotowany

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #259 dnia: 06 Marzec 2017, 09:48:25 »
Ja bym i tak brał CTEKa... Sprawdzone przynajmniej, nie generujące problemów i, co ciekawe, używane w bardzo dużej ilości ASO samochodowych z ich brandem - na przykład, idąc do salonu Porsche i kupując ich ładowarkę, dostaje się CTEKa. A w sklepie, w którym pracowałem, przez 5 czy 6 lat sprzedawania tego nie było ani jednej reklamacji - a trochę się tego sprzedało.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #260 dnia: 06 Marzec 2017, 10:41:15 »
http://techtron.pl/p2720,ladowarka-akumulatorow-agm-i-zelowych-12v-16a.html
to mi zaproponowano, mieliście do czynienia z tym cudem?
plus przetwornica polska
http://techtron.pl/p2681,przetwornica-napiecia-12v-24v-230v-sinus-pnz-1000-s.html
no i aku GLP : GEL-120Ah za 1 tys , niby jak kupie razem coś tam zejdą z ceny, inna sprawa że znalazłem ten sam aku w cenie niżej o 170zł 

Offline Jan-ek

  • Wiadomości: 1
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #261 dnia: 06 Marzec 2017, 17:35:41 »
Cześć, miałem do czynienia z ładowarkami Mean Well. Cena z linka bardzo dobra.

Jak planujesz akumulator 120Ah to taka ładowarka będzie bardzo dobra. W nocy naładuje Tobie akumulator bez problemu. Ładowarki 10A czy nawet mniejsze bym odpuścił.
Ta everactiv to ma MAX 10, więc pewnie długotrwale ma mniej.

Przetwornica z długą gwarancją (4 lata) to duży plus!

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #262 dnia: 06 Marzec 2017, 18:10:02 »
Ok czyli mamy jasność odnośnie przetwornicy i ładowarki  a i w sklepie do jakiego podałem linki upust sporawy na aku dostałem:).

Dzisiaj  przymiarka błotnika, narazie na "sucho":)  błotnik pt" wielka improwizacja" klejony 2 warstwowy, obłóg sosnowy.
Jak widać klejenie na kopycie plus nieco klamerek żeby złapać krawędź ,wyszło powiem Wam zaskakująco dobrze, inna sprawa że chyba drugi błotnik słabiej naciągnąłem, nagiąłem albo różnice w drewnie i nieco sie rozjechał, ma inną krzywiznę, teraz siedzi na kopycie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tymczasem w wolnej chwili przymiarka do zakończenia błotnika ( jakiś kawał drewna - pozostałości po wzmocnieniu więźby dachowej ) podcięcie piłą i wpasowanie błotnika. Całość będzie przycięta i wyszlifowana zgodnie z zaznaczonym kształtem:) nie dało sie ładnie wygiąć obłogu bez połamania go   bo kilka prób robiłem...no to dodam sosnowe sęczne  wstawki:) oczywiście sęczne wstawki będą poniżej budy-czyli jakby chlapacze  bo cały błotnik będzie te 15cm niżej.
Już widzę że trzeba by w tych wstawkach sosnowych robić podcięcia tylko z 1 strony-tak by nie widać było połączenia błotnik wstawka ,bo nie mam takiego sprzętu żeby to równo i gładko wyciąć tym bardziej w sośnie:),


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #263 dnia: 09 Marzec 2017, 20:56:32 »
Dostałem forumową ofertę na mazzera, wyczyszczony itp. 100 razy  bardziej ufam ludziom z forum niż jakbym miał kupować z alegro itp
Nada się na mobilną? Opinie ma dobre, jakieś uwagi co do tego modelu?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #264 dnia: 09 Marzec 2017, 21:10:22 »
ja uwag generalnie nie mam, poza tym, że ciężko o sypanie odmierzonych porcji do kolby... poza tym działa, no i retencja spora - ja mielę ważone porcje, i sporo kawy zostaje w wylocie z żaren, dlatego zawsze staram się wszystko z niego wygrzebać dosyć dokładnie.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #265 dnia: 09 Marzec 2017, 21:56:28 »
Nie wiem jakie przeroby planujesz ale ja bym brał raczej coś w stylu tego macapa. Na pewno będzie wolniejszy niż MSJ ale nasypie zawsze tyle samo do kolby.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #266 dnia: 09 Marzec 2017, 22:21:08 »
Czyli miele dobrze ale zmiele tyle ile mu sie wsypie a regulowanie ilości przez czas mielenia to w kij dmuchał?

Planowane przeroby...duże w sensownej   ilości ( jakby wyszło tak średnio 100 kaw przez 8 h  to byłoby nieźle ze wskazaniem na dobrze )


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #267 dnia: 10 Marzec 2017, 08:57:40 »
Praca z karuzelą jest trochę inna, ale przez lata pół świata tak pracowała (możesz pooglądać stare nagrania z mistrzostw sprzed epoki na żądanie). Namielasz kawę z delikatną górką do PF, cały czas machasz rączką -- co zapewnia całkiem dobrą dystrybucję. Gdy widzisz, że czas, wyłączasz ekspres. W sitku rozprowadzasz równo kawę, a nadmiar zrzucasz palce do otwartej karuzeli. Doza idealna, dystrybucja ogarnięta, tamping i wio.

Udział starej kawy w parzeniu przy 100 kawach będzie niezauważalny.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #268 dnia: 10 Marzec 2017, 09:05:38 »
No właśnie widziałem, na wielu filmach występują te młynki z karuzelą, kwestia wyczucia.
Mazzera miałbym za 8stów inna sprawa że on trochę duży:)


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #269 dnia: 12 Marzec 2017, 09:51:41 »
Powoli do przodu, błotniki sie robią- kleimy wstawki sęczne:)
Znalazłem coś co potwierdziło moje  przypuszczenia że trzeba stabilizować mobilne......
Smutny widok, kadr wycięty z tuba , jakaś relacja  - wywiad z gościem prowadzącym mobilną w Niemczech. To czerwone z lewej to kawałek parasola ogrodowego -nie mam  głośników w kompie ale podejrzewam że powodem był podmuch wiatru , parasol zrobił dźwignię i gotowe.



Jeszce jedna fota, jakoś dzisiaj wpadają mi same w ręce:)
Ewidentnie gastronomiczna konstrukcja , ale wiemy o co chodzi, zamiast budy z nierdzewki może być drewno i kawiarnia. Jak kiedyś pisałem, przeróbka zwykłego roweru-da sie:) , widzę tylko 2 problemy - pomijam butle gazową na zewnątrz:) no ale może takie przepisy.....
  Na czerwono zaznaczyłem prześwity , o ile z tyłu da sie coś pokombinować bo blachę można przyciąć i dno zabudowy podnieść tak by prześwit był sensowny-umożliwiający pokonanie  jakiegokolwiek krawężnika.   O tyle pod butlą gazową -czyli tam gdzie sie łączy łańcuch z zębatki przedniej z jakimś systemem napędowym na tylne koła- porażka inżynieryjna-  podejrzewam napinacz, i jakoś odwrotnie montowana zębatka tylna, cłość ewidentnie za nisko nad ziemią.
 Wszystko ok może jeździć , ale dzięki temu rozwiązaniu pojazdem trzeba szukać krawężników wysokości....6cm???  przejechanie nad leżącym większym patykim co go porzucił po spacerze pies czy dziecko- grozi uszkodzeniem całego napędu. Drobiazg a może uniemożliwić porządne funkcjonowanie, no bo jak jechać na miejscówkę...robić mapę krawężników:) a jak przebudują ulicę?:)


« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2017, 10:18:40 wysłana przez kuń »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi