Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054749 razy)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2370 dnia: 15 Listopad 2017, 19:26:17 »
To niestety chyba standard w Bezzerach. Tez tak kiedys miałem.  Manometr do wymiany

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

W młynie: ziarna

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2371 dnia: 15 Listopad 2017, 19:34:16 »
Ale zanim wymienisz to przestaw OPV na 8 bar, przetestuj czy dalej drga i jak nie, to wróć z powrotem.
Raz tak "naprawiłem" manometr.
LMWDP #469

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2372 dnia: 15 Listopad 2017, 19:38:03 »
No tak się nie zachowywał. Ale skoro to tylko manometr to ok. Bardziej bałem się że to pompa pada lub opv nie trzyma.
Jak mnie natchnie to zajrzę do środka, tu niestety nie ma dostępu do regulacji opv bez rozbierania całej obudowy...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2373 dnia: 15 Listopad 2017, 19:41:51 »
Nie wiem jak ten manometr, ale wiem, że niektóre są stabilizowane w taki sposób, że wypełnione są olejem. Może u Ciebie wyciekł.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2374 dnia: 28 Listopad 2017, 19:05:39 »
Dawno was nie pytałem o porady, ale przyszedł znowu ten moment.
Opis ekspresu będzie niedługo, jak tylko dojdę do tego, zeby mieć powtarzalność w kawie.

No wiec sytuacja jest taka, ze chwilowo mnie nie ma w domu, praca, kawy nie pije i myslalem, ze wszystko jest ustawione w miarę dobrze dla mojej dziewczyny. Próbowałem trochę jej pomagać, ale jednak moja wiedza jest znikoma w stosunku do waszej wiec opisze szybko sytuacje.
Kawę robiła na pojedynczym sitku, około 9 gram, powiedziałem, zeby założyła zeszyt i ważyła ilość naparu to wtedy będzie jej łatwiej uzyskać powtarzalność.
1. Problem był tamping, ale tu sie polepszyło.
2. Podczas 27 sekund ekstrakcji miało około 45 gram naparu wiec albo coś zle wazy albo ma spora nadekstrakcje. Ciastko mimo wszystko w miarę ładnie wychodziło z tego co mowila.
3. W związku z tym zmniejszyła trochę stopień zmielenia, czas ten sam, siła ubicia, a zamiast mniejszej ilości naparu to około 50 gram i do tego przy wyjmowaniu PF zassało jej ciastko.
Szybkie przeszukanie forum i znalazłem, ze to może byc zbyt mocny tamping lub zbyt drobne zmielenie.
Teraz minimalnie zwiększyła grubość. Zobaczymy co będzie dalej. Przełożyła tez na podwójne sitko zobaczyć czy może z nim sobie lepiej poradzi.
Wysyłałem już mnóstwo filmików, wcześniej założyłem temat w dziale ekspresów kolanowych, zeby sie upewnić, ze parametry samego ekspresu są dobrze ustawione, ale już nie wiem co jej jeszcze mogę pomoc.

Jak zawsze za rady dziękuje.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2017, 19:45:43 wysłana przez pmichal »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2375 dnia: 28 Listopad 2017, 19:27:19 »
Jeszcze ilość kawy. Ja mielę z kopczykiem, lekko uderzam kolbą i wyrównuję plastikową kartą ala bankomatowa. Nadwyżkę jak jest usuwam. Tamper na koniec. Jeszcze mogą być kanały. Ja bym drobniej mielił, żeby tylko kapało, później bym zwiększył grubość.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2376 dnia: 28 Listopad 2017, 19:51:35 »
Dzięki, tak spróbujemy. Mam nadzieje, ze podziała i bede informował was z czasem :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2377 dnia: 29 Listopad 2017, 08:59:08 »
Ja bym się przerzucił na większą ilość i podwójne sitko. I jak za dużo to albo nie pić całego, albo podstawić dwie filiżanki i jedna do zlewu...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2378 dnia: 29 Listopad 2017, 11:46:05 »
Jeżeli mimo drobniejszego mielenia jest więcej w filiżance, to muszą być kanały - trzeba popracować nad dystrybucją i ubiciem. Dodatkowo tak jak piszą koledzy wyżej, pojedyncze sitko jest sporo trudniejsze do opanowania.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2379 dnia: 29 Listopad 2017, 15:58:29 »
Dzięki. Uwagi przekazane, będzie teraz robiła na podwójnym. Dam znac jakie efekty.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2380 dnia: 29 Listopad 2017, 18:00:08 »
Już dzisiaj jestblepiej. Z około 17 gram kawy wyszło 36 gram uzysku. Czas parzenia łączny 28 sekund w tym 3 sekundy preinfuzji. Co prawda ciastko nie wypadło jeszcze ładnie i minimalnie zostało w portafiltrze, ale zobaczymy jak będzie jej szło dalej :)

Jak zawsze dzięki :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2381 dnia: 29 Listopad 2017, 18:27:54 »
Mi nigdy nie wypada tak, żeby PF był czysty. Zawsze jakieś przyklejone okruchy zostają, a kawa wyśmienita.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2382 dnia: 06 Grudzień 2017, 19:01:10 »
c.d. eksperymentów dot. zmniejszenia dozy kawy w podwójnym sitku 14/18 do 15,0 g.Po tampingu kawa zajmuje 3/4 sita,ubicie średnie (bez wieszania się na kolbie) i taki efekt jak na foto.Generalnie najlepiej wychodzi jak sypie po krawędź z górką,resztę wyrównujętylko wtedy jest 18 g i trochę to mocne smakowo szczególnie przy średnio palonej "włoszce".W kolbie 15 g uzysk 41 g ciactko wypadai tylko ten dołek na sicie mi się nie podoba-co robić-czy ubijać mocniej (choć nie lubię tego siłowania czy ciut drobniej zmielić ale wtedy mam wrażenie łatwiej przy M. m2m o przedobrzyć w kierunku kapania niż strużki kawy z PF

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2383 dnia: 12 Grudzień 2017, 14:24:34 »
Krótkie video i trochę dłuższy wpis o przygotowaniu kawy w PF:

http://kostverlorenvaart.blogspot.nl/2017/12/puck-preparation.html

« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2017, 14:40:47 wysłana przez pj.walczak »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2384 dnia: 12 Grudzień 2017, 14:30:10 »
Ta nakładka na pf jak się nazywa ? Ewentualnie jak szukać ? :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi