Autor Wątek: Mukka Bialetti - co robię nie tak?  (Przeczytany 2094 razy)

Offline Caterina91

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Mukka Bialetti
Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« dnia: 10 Listopad 2017, 16:39:43 »
Jesli mój wątek znajduję się w niewłasciwym miejscu, uprzejmie proszę o upomnienie :)

Na początek - dzień dobry wszystkim :) Od niedawna jestem posiadczką Mukki Bialetii i mam z nią delikatny problem. Otóż kawa wychodzi smaczna, pojawia się nawet pianka, ale mam problem z dziwnym posmakiem, który nie pozwala mi się cieszyć jej aromatem. Nie wiem jak go okreslić, po prostu kawa nie smakuje jak z ekspresu, wyczuwam w niej nutę czegos jeszcze. Do tego mam ogromny problem z jej myciem - pod uszczelką gromadzą się resztki kawy i ciężko jest się ich stamtąd pozbyć. Przepraszam za tą nieudolną edycję, mam problemy z klawiaturą w pracy, na szczęscie za 10 minut uciekam :)  miotla

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich kawoszy :)
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 16:51:06 wysłana przez Caterina91 »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2017, 16:47:20 »
Caterina, spokojnie. Napisz o co chodzi ;)
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Caterina91

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Mukka Bialetti
Odp: Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2017, 14:54:48 »
Kawomaniacy, jesteście? :) :bry:

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopad 2017, 16:46:04 »
To jest ekspres automatyczny, kolbowy czy kawiarka?

Offline Caterina91

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Mukka Bialetti
Odp: Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2017, 14:06:59 »
Kawiarka Mukka Bialetti :)

Offline Bogusław

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Careza; Jura E6;Bialetti Musa
  • Młynek: Sage by Heston Blumenthal the Smart Grinder Pro
Odp: Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2017, 14:54:48 »
Caterina raczej w kawiarce nie osiągniesz identycznego smaku jak z ekspresu .Mam od 2 lat kawiarkę na wyjazdy i cały czas się jeszcze uczę  i poprawiam ( ale w końcu chodzi nie o to żeby złapać króliczka tylko żeby gonić go  :taniec: ) . Napisz jakiej kawy używasz tzn. czy z dobrej palarni świeżo mielona ( a propos przemiału to ja mielę ciut grubiej jak do espresso ) ,jaki masz młynek , no i jak ją parzysz . Co do fusów to już taki urok kawiarki ,choć podejrzewam że może za słabo dokręcasz obie części . W dziale alternatywnych metod palenia jest sporo wiedzy na temat parzenia kawy w kawiarce .Ja tam często zaglądam a potem ćwiczę w praktyce na sobie i rodzinie  ;) .

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2017, 15:09:53 »
Mukka wydaję się być rozwiązaniem dość wygodnym, ale lepiej w "normalnej" kawiarce robić podstawę, a mleko np. podgrzewać i spieniać we frenchpresie. Ogarniecie kawiarki nie jest wcale takie proste.

Offline Bogusław

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Careza; Jura E6;Bialetti Musa
  • Młynek: Sage by Heston Blumenthal the Smart Grinder Pro
Odp: Mukka Bialetti - co robię nie tak?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudzień 2017, 16:50:41 »
Mukka wydaję się być rozwiązaniem dość wygodnym, ale lepiej w "normalnej" kawiarce robić podstawę, a mleko np. podgrzewać i spieniać we frenchpresie. Ogarniecie kawiarki nie jest wcale takie proste.
Zgadza się . Na początek proponuję kawy palone średnio lub średnio-mocno bo są łatwiejsze do ogarnięcia. Spieniać  mleko można też "brzękadełkiem" za parę złotych z marketu . Na wyjeździe tak robię cappu żonie i jej smakuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi