Autor Wątek: Macap M2M - zapychanie młynka  (Przeczytany 9463 razy)

Offline Xeper

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Saeco ViaVenetto/ Gaggia Classic / ASCASO STEEL DUO PID
  • Młynek: Graef CM80/ Macap M2M/Ceado E6P
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Grudzień 2017, 21:39:43 »
Marcin, mam M2M i Polish Horse w hopperze. Jak chcesz zrobię filmik z namielania i wrzucę w YT

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Grudzień 2017, 23:06:29 »
Ok, jak masz na to chwilę czasu to byłbym wdzięczny :)

Offline Xeper

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Saeco ViaVenetto/ Gaggia Classic / ASCASO STEEL DUO PID
  • Młynek: Graef CM80/ Macap M2M/Ceado E6P
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Grudzień 2017, 18:26:37 »
Filmik mam już nagrany, musze tylko zgrac do PC i na YT. W najgorszym razie jutro, pojutrze, OK?

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudzień 2017, 10:11:14 »
Kolejna blokada.. A więc było tak.. wsypałem większą ilość Polish Horse do hoppera dzień wcześniej (środa) i tego samego dnia przemiał wychodził bezproblemowy. Ziarna w hopperze zostały na noc. Na drugi dzień (czwartek rano) żona sobie zmieliła trochę kawy i mówiła potem, że wychodziła jakby trochę ciężej.. Tego samego dnia po południu chciałem trochę zmielić do espresso, wyszło mi z młynka 18,5g i ostatnie obroty to było zwalnianie, aż do całkowitego zatrzymania żaren, mimo wszystko postanowiłem zrobić espresso (na tym samym ustawieniu młynka dzień wcześniej było poprawne, albo zbliżone wg mojej wiedzy do poprawnego), niestety woda nawet nie wyleciała z portafiltra. Po odkręceniu górnych żaren taki widok jak na zdjęciu.

Co tym razem mogłem zrobić źle? Dodam, że mamy bardzo małą kuchnię i w trakcie gotowania jest tam pewnie większa wilgotność i temperatura niż w innych częściach mieszkania, czy to mogło mieć wpływa na to, że np. część kawy z dnia poprzedniego pobrała jakoś tę wilgotność i spowodowała finalną blokadę młynka? Czy może na noc nie powinno się zostawiać kawy w hopperze? Później wsypałem Panamę od Gorana, zrobiłem espresso - wyszło super, wysypałem kawę spowrotem do opakowania, uderzyłem lekko młynek od góry i wysypała się resztka kawy i nic nie pozostało w środku.

Będę wdzięczny za dodatkowe porady :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudzień 2017, 10:32:57 »
Kup sobie inny młynek lub kawę :).

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudzień 2017, 10:40:33 »
Mówiłem, bierz K6 razem ze Steel ode mnie ;).
A tak poważnie, trochę mniej wymagające kawy wybieraj, zasypuj hopper i będzie ok.


Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudzień 2017, 10:48:26 »
Pokusa zmiany młynka pojawia się przy każdej blokadzie. Do K6 musiałbym zrobić wycięcie w szafce - albo postawić go w innym pokoju i nosić zmieloną kawę do kuchni ;)..

No póki co to tylko z tą jedną kawą mam takie problemy, chociaż zauważyłem, że jeśli wsypię ją na świeżo to wszystko jest wporządku, podejrzewam, że nie można jej zostawiać w tym młynku na dłuższy okres czasu.., ew. może wilgotność w kuchni podczas gotowania i pieczenia może wpływać na kawę pozostawioną w hopperze i resztkę zmielonej pozostałej w młynku, która może się wtedy jakoś bardziej zbija i powoduje blokady??)

A te mniej wymagające kawy to jakieś specjalne typy (chodzi p stopień wypalenia, czy może ziarna z konkretnych stron świata - czy może lepiej zapytam, które kawy są bardziej wymagające, to będę widział, żeby się z nimi specjalnie obchodzić ?).

Teraz tym bardziej czekam na filmik od kolegi @Xeper :)

« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 10:52:05 wysłana przez MarcinK »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Grudzień 2017, 16:26:58 »
podejrzewam, że nie można jej zostawiać w tym młynku na dłuższy okres czasu
Można, można. Polskiego konia u używałem kilkukrotnie, problemów nie miałem żadnych. Macap M2M jest kapryśny, ale takich numerów jak zatykanie młynka nigdy mi nie robił.

Przy jakiej nastawie stykają Ci się żarna, a przy jakiej mielisz pod espresso?

PS. Bardzo jasnych kaw nie używałem, ale nigdy kawa średnio- ani ciemno palona nie sprawiała mi żadnych kłopotów.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 16:30:46 wysłana przez Krakus »

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Grudzień 2017, 17:10:35 »
Ustawienie na espresso mam do Polish Horse na 2,2 - przy czym tzw. punkt zero zaczyna mi się 3 ząbki wcześniej. W sumie próbowałem robić espresso też na 2,3 i raz chyba nawet wyszło, ale większość poprawnych wyszła mi na 2,2 (przy bolcu do zmiany ustawień mam wtedy poniżej 1)

Tylko tem "punkt zero" to nie wiem, czy powinienem liczyć od pierwszego dźwięku zaczepiających żaren, który nie jest taki głośny, czy jak zejdę punkt niżej to jest już głośniejszy i konkretny. Może tutaj coś źle robię? Albo może to specyfika małej kuchni i kilka razy sporo było tam gotowane i pieczone i może ta resztka kawy, która zawsze zostaje jakoś się zdestabilizowała (nie wiem jak nazwać)..

Edit... wsypałem teraz Panamę, która wczoraj była ok i się zablokowało znowu.. z tym, że rano mieliłem grubiej inną kawę do Phina i wydawało mi się, że wszystko z niego wystukałem na koniec i był czysty.. być może jednak coś zostało i jak wsypałem teraz kawę to było to powodem blokady? Poza tym zdążyłem zmielić dozę na espresso i podobna sytucja jak wczoraj, woda nawet nie wyleciała z PFa po przemiale w chwili blokowania się, czyloi ten przemiał był jakiś wadliwy.. no ju nie wiem co się dzieje, nie dogaduję sięz tym Macapem..
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 17:59:14 wysłana przez MarcinK »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Grudzień 2017, 18:27:21 »
punkt zero zaczyna mi się 3 ząbki wcześniej.
Strasznie drobno mielisz - może tu jest problem. Ja zwykle pod espresso mam 6 - 10 kliknięć od styku żaren. Mielę 17 gramów kawy, naparu mam w związku z tym 34 gramy w czasie 25 - 35 sekund.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Grudzień 2017, 19:12:14 »
Hm, no wcześniej zaczynałem od grubszego przemiału, ale kawy wychodziły mi mocno wodniste, a dozy ważyłem 17-18g. No i teraz optymalny wypływ kawy wychodzi mi właśnie z okolic 3-4 kliknięć od punktu zero.

Pamiętasz może jakie miałeś ustawienie na Polish Horse? Lub Panamę (bo właśnie tą próbuję).. jeszcze mam Cubanę od Gorana, ale jej nie próbowałem.

Offline Xeper

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Saeco ViaVenetto/ Gaggia Classic / ASCASO STEEL DUO PID
  • Młynek: Graef CM80/ Macap M2M/Ceado E6P
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Grudzień 2017, 22:22:41 »
Marcin, obiecane filmiki:

1. Mielenie i ekstrakcja, shot. Przepraszam, że trochę koślawo wyszło to mielenie i parzenie, ale jakoś trudno mi szło z aparatem w ręku. Trema też :)
Ilość kawy w hopperze widoczna. Doza "na oko". Shot może nie idealny, bo trochę bujało w zaparzaniu, ale było całkiem OK w smaku i nawet delikatny tygrysiak z boku był.
! No longer available

2. Espresso, coffee puck, kolba po odbiciu (tak naprawdę po "odtrząśnieciu" do kosza)
! No longer available

Linki powyżej do YouTube.
Uprzejmie proszę kogoś z wyższymi uprawnieniami o dnie całych linków, bo mi niestety blokuje :(
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2017, 11:18:15 wysłana przez Spinacz »

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Grudzień 2017, 22:37:33 »
Dzięki! :)

A na jakim kliku msz ustawiony młynek (od tzw. punktu zero)? Bo nie widzę na filmie, cień pada akurat ;) I jakie masz typowe ustawienia dla espresso?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Grudzień 2017, 23:25:54 »
I jakie masz typowe ustawienia dla espresso?
Tak, jak Ci pisałem - między szóstym a dziesiątym klikiem (ze wskazaniem na ósmy klik). Jeśli pracujesz na trzecim kliku, to zmiana z trzeciego na czwarty daje zwiększenie szczeliny między żarnami 33% - przecież to kosmicznie dużo!

Na swoje potrzeby wprowadziłem następujące oznaczenia pozycji młynka 3,00A - 3,00B - 3,25A - 3,25B - 3,50A - 3,50B - 3,75A - 3,75B - 4,00A. Między dwoma kolejnymi pozycjami jest jeden klik, żarna stykają mi się na 2,75A (przy 2,50B młynek się właściwie blokuje). Najdrobniej Espresso mieliłem przy 3,50A (szósty klik), zwykle obracam się gdzieś między 3,75A (ósmy klik) a 4,25A (dwunasty klik).

Fakt, też zauważyłem sporą zależność nastaw młynka od wilgotności powietrza / kawy, zauważyłem też, że po zmianie kawy (młynek opróżniony do zera, pierwsze 7 gramów przemiału wyrzucone) młynek zaczyna być stabilny dopiero po drugiej - trzeciej kawie.

Jeśli kawa wychodzi Ci lurowata, to sprawdź, czy przypadkiem nie robi Ci się kanał w trakcie ekstrakcji.

Do opanowania młynka i ekspresu kup sobie w Makro kilogram najtańszej kawy ziarnistej (chyba poniżej 40zł / kg) i poćwicz przemiał i ekstrakcję notując wyniki.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 23:37:36 wysłana przez Krakus »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Macap M2M - zapychanie młynka
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Grudzień 2017, 05:59:15 »

Marcin, obiecane filmiki:

1. Mielenie i ekstrakcja, shot. Przepraszam, że trochę koślawo wyszło to mielenie i parzenie, ale jakoś trudno mi szło z aparatem w ręku. Trema też :)
Ilość kawy w hopperze widoczna. Doza "na oko". Shot może nie idealny, bo trochę bujało w zaparzaniu, ale było całkiem OK w smaku i nawet delikatny tygrysiak z boku był.
watch?v=lkuybykAUI0

2. Espresso, coffee puck, kolba po odbiciu (tak naprawdę po "odtrząśnieciu" do kosza)
watch?v=X3-9ab9g4nc

Linki powyżej do YouTube.
Uprzejmie proszę kogoś z wyższymi uprawnieniami o dnie całych linków, bo mi niestety blokuje :(
Bardzo chętnie.
Tylko co?

Wpisz adres YT ze spacją po pierwszej literze. Poprawię.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi