Autor Wątek: Mahlkoenig Vario - 2 pytania  (Przeczytany 1301 razy)

Offline Makabe

    • v
  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Isomac Zaffiro, La Pavoni Stradivari, aeropress, phin
  • Młynek: Mahlkoenig Vario, Rhinowares, Timemore
Mahlkoenig Vario - 2 pytania
« dnia: 15 Grudzień 2017, 12:24:26 »
Dzień dobry Szanownemu Gremium :)
Od niedawna jestem posiadaczem ww młynka. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Jest super ale narodziły mi się dwie kwestie, może będziecie mogli mi pomóc
Znalazłem w necie metalowy uchwyt do PF. Można ściągnąć ale przesyłka wychodzi więcej niż uchwyt. Może ktoś to rozprowadza w Polsce?
Druga sprawa to grubość przemiału. Do ekspresu stosuję najdrobniejszego ustawienia młynka ale jak kupowałem mieloną kawę od Mastro Antonio (Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe świetne kawy), to wydaje mi się, że było przemiał był drobniejszy. Czy osiągnąłem już pułap młynka, czy można jakoś ustawić jeszcze drobniejsze mielenie?
Dzięki za pomoc.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mahlkoenig Vario - 2 pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2017, 12:45:46 »
Maksymalne zbliżenie i oddalenie żaren w tym młynku można zmieniać/kalibrować, tak jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=0kukm0-azoM. Film jest co prawda o Baratzy Vario, ale są to pokrewne konstrukcyjnie młynki. Potrzebny jest klucz imbusowy 2 mm.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2017, 13:12:14 wysłana przez WS »

Offline Makabe

    • v
  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Isomac Zaffiro, La Pavoni Stradivari, aeropress, phin
  • Młynek: Mahlkoenig Vario, Rhinowares, Timemore
Odp: Mahlkoenig Vario - 2 pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2017, 17:25:26 »
Maksymalne zbliżenie i oddalenie żaren w tym młynku można zmieniać/kalibrować, tak jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=0kukm0-azoM. Film jest co prawda o Baratzy Vario, ale są to pokrewne konstrukcyjnie młynki. Potrzebny jest klucz imbusowy 2 mm.
O. O To mi właśnie chodziło ;-) wielkie dzięki!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi