Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 837005 razy)

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2280 dnia: 02 Luty 2018, 17:08:48 »
Kawa do prismo pod alternatywy palona czy już pod espresso?  :mhh:

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2281 dnia: 02 Luty 2018, 18:58:50 »
Kawa do prismo pod alternatywy palona czy już pod espresso?  :mhh:
Raczej espresso.
Powinniście być zadowoleni z zakupu. Wychodzi naprawdę dobre espresso.
 Zauważyłem jedną rzecz a mianowicie jak rozgrzewam prismo to zanim wyjmę tłok lepiej odkręcić prismo i dopiero zdjąć tłok. Następnie ponownie zakręcić prismo. To da nam komfort, ze kawa od razu będzie leciała przy przeciskaniu do filiżanki a nie na boki.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2282 dnia: 02 Luty 2018, 20:31:27 »
A wiadomo kiedy się pojawi? @Deskowy?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka


Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2283 dnia: 02 Luty 2018, 20:47:18 »
Już złożyliśmy zamówienie na znacznie większą ilość żeby starczyło chociaż na tydzień ;) kombinujemy, żeby dostawa przyjechała do nas z fabryki paczkami kurierskimi, jeśli się uda to w około 3 tygodnie powinny u nas być, ale w tej chwili nie mogę nic obiecać. Będę informował na bieżąco.
Tak dużo zapytań o dostępność nie mieliśmy chyba nigdy, więc robimy co w naszej mocy :)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2284 dnia: 02 Luty 2018, 22:16:33 »
Jak to w końcu z tą Prismą jest? Czytam tutaj same pozytywy, a np. tutaj: https://www.reddit.com/r/AeroPress/comments/7j82u8/fellow_prismo/ można znaleźć wiele informacji, że ludziom to espresso a  nawet pseudo-espresso w ogóle nie wychodzi. Było też wspomniane o jakiejś wadzie produkcyjnej...

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2285 dnia: 02 Luty 2018, 22:41:04 »
Jak to w końcu z tą Prismą jest? Czytam tutaj same pozytywy, a np. tutaj: https://www.reddit.com/r/AeroPress/comments/7j82u8/fellow_prismo/ można znaleźć wiele informacji, że ludziom to espresso a  nawet pseudo-espresso w ogóle nie wychodzi. Było też wspomniane o jakiejś wadzie produkcyjnej...
Z doświadczenia i z z forum wiem, że nie wszyscy potrafią zrobić espresso [emoji3]

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2286 dnia: 02 Luty 2018, 23:39:38 »
Na razie mam za małe doświadczenie. Przez weekend trochę potestuję to powiem więcej. Na razie po tylko jednej kawie mam pozytywne wrażenia. Zobaczymy dalej. Z tego co przeleciałem komentarze ludziom zależy na cremie. Mi się nie udało, ale mi nie zależy na cremie. W tym jedynym strzale uzyskałem gęsty oleisty napar, nieco bardziej kwaskowaty niż espresso z HX, ale nadal bardzo smaczny.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline TrEz0r Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
    • TrEz0r
  • Ekspres: są
  • Młynek: Niche Zero, G-IOTA VS - SSP Unimodal, Comandante C40 mk3 - Red clix/X25 Trailmaster, 1Zpresso ZP6 Special
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2287 dnia: 03 Luty 2018, 22:06:09 »
..
I jeszcze dodam:
..

Ja jeszcze w sprawie filtrów, ale do Moccamastera... kiedy można się spodziewać dostawy nr 4? Jakaś ogólnopolska niemoc zapanowała na ten artykuł, oraz pytanie techniczne... Są w ofercie filtry nr 2?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2288 dnia: 05 Luty 2018, 13:19:51 »
Jak to w końcu z tą Prismą jest? Czytam tutaj same pozytywy, a np. tutaj: https://www.reddit.com/r/AeroPress/comments/7j82u8/fellow_prismo/ można znaleźć wiele informacji, że ludziom to espresso a  nawet pseudo-espresso w ogóle nie wychodzi. Było też wspomniane o jakiejś wadzie produkcyjnej...

Jak na razie recenzje w PL są super. Reklamacji nie mielismy właściwie, tylko w jednym przypadku mieliśmy zgłoszenie wygiętego sitka po kilku użyciach (ale jeszcze wszystko jest w trakcie sprawdzania co i jak).
Sam używam i jestem zadowolony. Póki co tylko raz udało mi się wycisnąć jakąś tam cremę, podejrzewam że pewnie łatwiej byłoby to osiągnąć typowego blendu espresso (ciemniej wypalone, świeże, może nawet z domieszką robusty), w każdym razie z kawy która w kolbie produkuje mega dużo cremy.
Mi na tym zupełnie nie zależy i wolę dobry smak niż wygląd, a ten jest na prawdę dobry. Teraz popijam omniroast od Caffenation i jest wyborny, prawie jak szoty z singli. :)


www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2289 dnia: 05 Luty 2018, 13:21:58 »
..
I jeszcze dodam:
..

Hej, filtry do Moccamastera faktycznie wymiotło na chwilę :) Wrócą koło 15 lutego. Natomiast jeśli chodzi o rozmiar 2 to nie ma takiego w asortymencie Moccamaster, bo nie ma do czego ich użyć, są ewentualnie 1, pasujące do modelu Cup One :)

Ja jeszcze w sprawie filtrów, ale do Moccamastera... kiedy można się spodziewać dostawy nr 4? Jakaś ogólnopolska niemoc zapanowała na ten artykuł, oraz pytanie techniczne... Są w ofercie filtry nr 2?
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline focus Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Hario V60, AeroPress
  • Młynek: Wilfa
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2290 dnia: 07 Luty 2018, 12:23:53 »
Pod wpływem wątku o filtrach i ja wczoraj złożyłem zamówienie na filtry do V60 02. Dzisiaj patrzę a tu promocja :) Następnym razem poczekam dzień dłużej, bo już 2 raz na trzy złożone zamówienia. Tak czy inaczej - miło się robi u Was zakupy no i oczywiście popija kawę w kawiarni na Wilczej :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2291 dnia: 07 Luty 2018, 19:59:47 »
Wcześniej też była promocja:
Dlatego przygotowałem dla Was kod rabatowy -15% na asortyment Hario: HarioWOK
Właśnie odebrałem 5 setek starych dobrych filtrów V60 02  :szampan:

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2292 dnia: 07 Luty 2018, 20:11:54 »
(...)Tak czy inaczej - miło się robi u Was zakupy no i oczywiście popija kawę w kawiarni na Wilczej :)

Tu mogę przyklasnąć, kawiarnia na Wilczej pierwsza klasa. Byłem co prawda tylko 2 razy, bo mam daleko (Piaseczno), ale gdybym tylko mieszkał bliżej to bywałbym przynajmniej raz w tygodniu.

Offline focus Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Hario V60, AeroPress
  • Młynek: Wilfa
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2293 dnia: 08 Luty 2018, 13:59:09 »
@ziarenko - nie drażnij proszę ;) tutaj jak wspomniałem promocje mi uciekają, więc nadrabiam przynajmniej bardzo dobrą kawą przy okazji odbierania paczki :)
@Evanduril - ja już zaglądam mniej więcej co tydzień. Fajne miejsce, można odpocząć chwilkę i się podelektować :)

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 305
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2294 dnia: 08 Luty 2018, 14:53:31 »
@Deskowy, czy będziecie mieli mocowanie żarna do Sette 270? Chodzi o tą część z regulacją grubości mielenia

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi