Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 346580 razy)

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #105 dnia: 01 Luty 2018, 11:53:06 »
Czerwiec 2018

Cały czas na tej samej https://www.indiegogo.com/projects/niche-zero-the-best-conical-burr-coffee-grinder#/ ciągle dorzucają nowe rzuty z wyższą ceną.

Swoją drogą brakuje mi update'u odnośnie wytwarzania. Pojawił się kolejny artykuł sponsorowany (pisany ręką baristy), natomiast w styczniu miało się pojawić 'pre-production parts' i fajnie gdyby napisali o powodzeniu lub nie, bo to duży krok w kierunku ukończenia w terminie w przypadku powodzenia lub widmo opóźnienia w przypadku klapy.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Luty 2018, 12:01:45 »
Czerwiec 2018

Cały czas na tej samej https://www.indiegogo.com/projects/niche-zero-the-best-conical-burr-coffee-grinder#/ ciągle dorzucają nowe rzuty z wyższą ceną.

Swoją drogą brakuje mi update'u odnośnie wytwarzania. Pojawił się kolejny artykuł sponsorowany (pisany ręką baristy), natomiast w styczniu miało się pojawić 'pre-production parts' i fajnie gdyby napisali o powodzeniu lub nie, bo to duży krok w kierunku ukończenia w terminie w przypadku powodzenia lub widmo opóźnienia w przypadku klapy.
:ok:

Czyli aktualnie po 405 funtów są czarny lub biały
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2018, 12:17:08 wysłana przez PiotrekBM »

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #107 dnia: 01 Luty 2018, 14:38:55 »
Też myślę o tym młynku dość intensywnie. Ale mimo wszystko poczekam jeszcze...Ciekawe, jakie będą opinie naszych kolegów z forum. Ciekawe, czy jeśli projekt wypali i młynek okaże się świetnym produktem, uda nam się sprzedać nasze młynki? :/

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #108 dnia: 01 Luty 2018, 16:13:38 »
Też myślę o tym młynku dość intensywnie. Ale mimo wszystko poczekam jeszcze...Ciekawe, jakie będą opinie naszych kolegów z forum. Ciekawe, czy jeśli projekt wypali i młynek okaże się świetnym produktem, uda nam się sprzedać nasze młynki? :/
Ja myślę intensywnie o innym młynku single dose i to tamten jest wymarzonym młynkiem.
Ale ze względu na cenę i przede wszystkim trudności z pozyskaniem  trzeba będzie chyba poszukać czegoś innego. ;)
aaa jeszcze kabel zasilający  być musiał skołować we własnym zakresie ;)
Niche Zero kosztuje 1/6 tamtego więc nawet wpłata na coś czego jeszcze nie ma nie odstrasza tak bardzo.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2018, 16:15:56 wysłana przez PiotrekBM »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Luty 2018, 23:26:50 »
uda nam się sprzedać nasze młynki? :/
Myślę, że bez problemu - pytanie tylko z jaką stratą? Zwróć uwagę, że Niche jest jednak trochę droższy od popularnych młynków entry level.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Luty 2018, 09:20:59 »
Jeżeli będzie faktycznie dobry to wykosi konkurencje w przedziale do 2,5- 3 tys zł , ale tylko (a może aż ) jako domowy młynek single dose.
Taki typ młynka jest najbardziej pożądany w domu ( w kawiarni za dużo zachodu z takim rozwiązaniem).
Poza tym z całym szacunkiem  Niche , nie wyglada na tak niezniszczalny jak Fiorenzato czy Mazzer więc w kawiarniach raczej ich nie zastąpi.
W zamyśle konstruktora miał być solidy jak na domowe warunki, mieć ten "lepszy" rodzaj żarna (które w teorii dają lepszy smak kawy) i zerową retencję. I oby taki był.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2018, 09:41:21 wysłana przez PiotrekBM »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Luty 2018, 11:18:31 »
Dla mnie to trochę jak ręczny z napędem. Jedni zdecydują się na ważenie przed i małe rozmiary, inni na większe gabaryty i wygodę (wystarczy przyłożyć kolbę i od czasu do czasu zasypać hopper) kosztem retencji. Człowiek często leniwy jest i pewnie wygoda będzie wygrywać 😀

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Luty 2018, 13:22:43 »
Ten młynek nie był projektowany dla kawiarni! Popatrz na trwałość silnika - dla domu to wieczność, w kawiarni zajeździli byś go dość szybko. Poza tym, młynek był projektowany na minimum retencji, co do domu jest atutem nie do przecenienia.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Luty 2018, 13:27:06 »
Też myślę o tym młynku dość intensywnie. Ale mimo wszystko poczekam jeszcze...Ciekawe, jakie będą opinie naszych kolegów z forum. Ciekawe, czy jeśli projekt wypali i młynek okaże się świetnym produktem, uda nam się sprzedać nasze młynki? :/
Ponegocjujemy cenę i mpge się pisać na drugiego w kolejce do używania po Tobie :). Baratzy mam dość, jak te były by dostępne od ręki to może nawet skusił bym się od razu na nówkę ale tak to czekam na rozwój wypadków.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Luty 2018, 15:59:36 »
mpge się pisać na drugiego w kolejce do używania po Tobie :).
Czekaj tatka latka ...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #115 dnia: 02 Luty 2018, 17:27:15 »
Oby to dotyczylo tylko mnie a nie pierwszego "wlasciciela"

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #116 dnia: 02 Luty 2018, 22:17:19 »
Nie, no przeznaczenie młynka jest jasne. Podoba mi się jego prostota i funkcjonalność. Do domu jak znalazł. Czy orientuje się ktoś, czy będzie się nadawał do częstych zmian grubości przemiału? I czy po czyszczeniu trzeba kalibrować czy nie?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #117 dnia: 03 Luty 2018, 08:17:33 »
Zakres grubości jest zaznaczony na obudowie, powrót do ustawień powinien być prosty

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #118 dnia: 03 Luty 2018, 11:24:40 »
Czyścić nie musisz - ma retencję na poziomie 0,2 g, to z czego czyścić? Ma kropki na obudowie, to regulacja jest prosta. Ponieważ młynek zawsze jest pusty to ustawianie drobniejszego przemiału nie będzie wymagać jakichś specjalnych zabiegów.

PS. Ciekawe jest to, że na samym początku wersja czarna była o 25 funtów droższa, niż biała, a teraz jest w tej samej cenie. Niepokojące z kolei jest to, że młynek jest wciąż oznaczony jako faza prototypu, cic nie ma mowy o fazie produkcyjnej.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2018, 12:40:00 wysłana przez Krakus »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #119 dnia: 03 Luty 2018, 14:23:58 »
Czyścić nie musisz - ma retencję na poziomie 0,2 g, to z czego czyścić? Ma kropki na obudowie, to regulacja jest prosta. Ponieważ młynek zawsze jest pusty to ustawianie drobniejszego przemiału nie będzie wymagać jakichś specjalnych zabiegów.

PS. Ciekawe jest to, że na samym początku wersja czarna była o 25 funtów droższa, niż biała, a teraz jest w tej samej cenie. Niepokojące z kolei jest to, że młynek jest wciąż oznaczony jako faza prototypu, cic nie ma mowy o fazie produkcyjnej.
Od czasu do czasu wypada jednak rozebrać młyn i go z olejków wyczyścić .
Jasne że młynki z retencją bliską zero są łatwiejsze do ustawienia odpowiednego przemiału ( zwłaszcza dla początkujących  "domowych baristów" , trzeba pamiętać zeby nie robić za dużych skoków przy ustawieniu odpowiedniego przemiału).
W młynkach SD mniej kawy się marnuje bo nie potzreba robić "zrzutu " zaległej kawy po zmianie  grubości mielenia.
Ten młynek zapowiada się naprawdę fajnie. ( ma "prawie"  to wszystko co mój młynek marzeń SD a jest spooooooro  tanszy)
Nie wiem jeszcze na który się zdecyduje.
Niche chyba czarny ładniejszy ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2018, 14:27:25 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi