Autor Wątek: Optymalny wybór kolby do domu,  (Przeczytany 27534 razy)

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #120 dnia: 21 Listopad 2017, 10:18:18 »
ja używam mleka dla baristów z Mlekpolu z Grajewa i jest ok.OSM Piątnica też ok choć ja aż takiej różnicy nie widzę.Większa ilość białka ułatwia niewątpliwie otrzymanie bardziej obfitej piany,jednak moim zdaniem większe znaczenie ma tu sam użytkownik i jego umiejętności.

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #121 dnia: 21 Listopad 2017, 17:35:37 »
Piątnica m.z. jest najlepsza (czerwony Pilos z Lidla na drugim miejscu), natomiast przestrzegam przed mlekiem po mikrofiltracji (czyli np. Robico albo to ze znaczkiem Auchan) - nie idzie go w ogóle spienić... A poza tym grubość piany to chyba głównie zależy od techniki spieniania...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #122 dnia: 21 Listopad 2017, 18:15:18 »


Czy ktoś próbował może mleka z mlekomatu?

Próbował. Dużo zależy od mlekomatu, ono nie jest znormalizowane - każdy mlekomat jest czyjś, znaczy konkretny hodowca odpowiada za dostawy. Jeden może tylko ściągać śmietanę, inny jeszcze rozcieńczać.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #123 dnia: 21 Listopad 2017, 19:41:20 »
To spróbuj jeszcze świeżego 3,2 % mleka z Piątnicy. Zostawia daleko w tyle takie wynalazki.

Spróbowałem jest smaczne, dzięki  :ok: :)

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #124 dnia: 04 Grudzień 2017, 17:56:22 »
Koniec roku i mamy spore przeceny, tym którzy się zastanawiają nad ekspresem CASA IV w wyprzedażowej cenie (związanej zapewne z wejściem następcy czyli CASA V), polecam absolutnie.  :ok: :ok: Moim zdaniem w cenie  2990,-  z dodatkowymi  akcesoriami, jest bezkonkurencyjna (stosunek jakości do ceny)

https://www.coffeesite.pl/ecm/262-ecm-casa-iv.html
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2017, 17:59:03 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #125 dnia: 05 Grudzień 2017, 16:07:30 »
Wytłumaczy ktoś o co chodzi z cenami Rocketów w sklepie coffeesite ?

Od jakiegoś czasu przyglądam się tym ekspresom (i cenom) i w ciągu ostatnich dwóch tygodni widzę dziwne manipulacje ceną:

np. apartamento przed "blackfriday" cena wyjściowa 4890 przecena na 4590 ; w "blackfriday" i na dzisiaj cena wyjściowa 4950 przecena na 4449
podobnie z evolutione R - najpierw odpowiednio: 6590 przecena na 6149 a teraz 7850 i przecena na 6999 ("fajna" mi przecena w tym przypadku)
nie zauważyłem jakoś aby w ostatnim czasie euro jakoś drastycznie podrożało, ba nawet sporo spadło...

więc o co tu chodzi ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Grudzień 2017, 10:15:30 »
O black friday :) norma...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #127 dnia: 06 Grudzień 2017, 10:32:17 »
więc o co tu chodzi ?

Inspekcja handlowa może pomoc wyjaśnić ;)

Offline teris

  • Wiadomości: 24
    • Fotografia ślubna
  • Ekspres: Ascaso Dream Elec.
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #128 dnia: 06 Grudzień 2017, 14:01:31 »
Twórca wątku już wybrał swój optymalny ekspres, ale bardzo zaciekawił mnie wybór tego OPTYMALNEGO sprzętu. Czytam forum od jakiegoś czasu i kolejny raz podchodzę do wybrania sprzętu dla siebie. Nie jestem w temacie specjalistą, ba nawet nie nazwałbym się amatorem w dziedzinie kawy więc proszę naprostujcie mnie jeśli piszę głupoty.

Chyba każdy z nas chce mieć optymalny sprzęt - tylko co to znaczy? Zapewne dla każdego coś innego. Optymalny ze względu na budżet, potrzeby, oczekiwania, umiejętności...

Więc zastanawiam się czym jest IDEALNY sprzęt. To taki sprzęt który swoją robotę zrobi idealnie i powtarzalnie (a ponadto może ułatwić pracę domowego baristy) czyli:

- MŁYNEK - idealnie równo zmieli kawę w odpowiedniej grubości przemiału
- EKSPRES - przepchnięcie pod odpowiednim ciśnieniem wodę o odpowiedniej stałej temperaturze

Jeśli założyć że taki sprzęt istnieje to może być z jakichś względów poza naszym zasięgiem więc trzeba wybrać optymalnie czyli pójść na kompromis.
- MŁYNEK - wystarczająco dobra jakość mielenia eliminująca kanałowanie (zakładam że nie musi być idealnie zmielone aby ta wada nie występowała?)
- EKSPRES - które regulacje i rozwiązania są wg Was niezbędne, które pomijalne, które warte doinwestowania aby móc regularnie uzyskiwać zadowalające espresso z różnych ziaren (PID, OPV)?


Robię dwa razy dziennie 2szt. podwójne espresso. Kawy mleczne to może dwa razy w miesiącu. Nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Chcę kupić optymalnie tj wydać jak najmniej aby łatwo i powtarzalnie uzyskać espresso jak w kawiarni (albo i lepsze). Fajnie jakby sprzęt ułatwiaj pracę (np młynek sam odmierzał dozę - obecnie odważam ziarenka i mielę te wycelowane 14g). Chce sprzęt nowy, gotowy do działania po wyjęciu z pudełka (bez późniejszego dokładania PIDów czy podobnego majsterkowania). Mam filtr osmotyczny z mineralizatorem. Raczej nie planuję podłączania ekspresu do rury. Czas nagrzewania nie robi większej różnicy - pierwsze co robię rano to włączam ekspres, zanim zrobię kawę mija przynajmniej 40 minut.

Z tego co wyczytałem na forum po głowie chodzi mi (kolejność przypadkowa):
- Fiorenzato F4E nano (2000zł) - bo odmierza dozę  (pewnie mój Iberital Chellange to jednak nie da rady zapewnić odpowiedniej jakości przemiału?)
- Bezzera BZ09  albo UNICA z PIDem (3200 - 3900zł)
- ECM Casa IV (3000zł)-  bo niedrogi i ma regulację ciśnienia
- Lelit Victoria - PL91T (3500zł) - bo ma PID i timer i preinfuzję..
- QuickMill Pippa (2800zł) bo niedrogi i ma regulację ciśnienia
- NS Oscar II - (3600zł) bo NX czyli stabilność temperatury?

Proszę doradźcie jak wybrać optymalnie czyli tanio i dobrze :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #129 dnia: 06 Grudzień 2017, 14:11:04 »
Młynek powinien dać radę ;) Ale bez określonego konkretnie budżetu ciężko będzie pomóc.

Offline teris

  • Wiadomości: 24
    • Fotografia ślubna
  • Ekspres: Ascaso Dream Elec.
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #130 dnia: 06 Grudzień 2017, 14:20:13 »
@siewcu  budżet będzie się dopiero zbierał. Chcę ustalić ile potrzebuję. Powiedzmy że 5 tyś?
Z wyborem aparatu fotograficznego miałem łatwiej - oglądałem zdjęcia w internecie, znalazłem tych twórców których fotki mi się podobały, sprawdziłem jakiego sprzętu używają - kupiłem taki sam i wiem że reszta zależy od moich umiejętności, sprzęt mnie tu nie ogranicza.
Jeśli chodzi o espresso to kolejny raz gdy smakuje mi kawa w kawiarni to okazuje się że była robiona na maszynie Simonelli Appia, ale na taką maszynę mnie nie stać i nie mam na nią miejsca ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #131 dnia: 06 Grudzień 2017, 14:44:21 »
Określ ile chcesz wydać - jak zaczniemy liczyć ile potrzebujesz to się skończy dużo dalej niż te 5 tysi :) a bo warto dołożyć do rota pompy, a jak do rota pompy to już potem różnica do e61 jest mała, a jak z e61 to się blisko robi do 2B...

Offline teris

  • Wiadomości: 24
    • Fotografia ślubna
  • Ekspres: Ascaso Dream Elec.
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #132 dnia: 06 Grudzień 2017, 15:01:21 »
5500max
im mniej tym lepiej..
pytanie jest co jest POTRZEBNE a co pomijalne w temacie takich udogodnień jak regulacja PID, OPV itp...

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #133 dnia: 07 Grudzień 2017, 22:51:04 »
Za Casę IV i młynek ECM dałem 5300,- myślę, że teraz w grudniu kupisz taniej, ekspres staniał ok 200 zł! Ja jestem zachwycony ze sprzętu.
:taniec:
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2017, 22:55:32 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #134 dnia: 08 Grudzień 2017, 13:20:41 »
Wytłumaczy ktoś o co chodzi z cenami Rocketów w sklepie coffeesite ?

Od jakiegoś czasu przyglądam się tym ekspresom (i cenom) i w ciągu ostatnich dwóch tygodni widzę dziwne manipulacje ceną:

np. apartamento przed "blackfriday" cena wyjściowa 4890 przecena na 4590 ; w "blackfriday" i na dzisiaj cena wyjściowa 4950 przecena na 4449
podobnie z evolutione R - najpierw odpowiednio: 6590 przecena na 6149 a teraz 7850 i przecena na 6999 ("fajna" mi przecena w tym przypadku)
nie zauważyłem jakoś aby w ostatnim czasie euro jakoś drastycznie podrożało, ba nawet sporo spadło...

więc o co tu chodzi ?

Drogi Color1,

Spieszymy z wyjaśnieniem. ROCKET Mozzafiato jest dostępne w dwóch wersjach: Type V (pompa wibracyjna) oraz Evoluzione R (pompa rotacyjna), stąd każdy z nich oferowany jest w innej cenie.
 

AD. Ceny bazowe produktów (np. Appartamento) - jest to domena producentów, a nie dystrybutorów.
Jako Coffeesite.pl staramy się przede wszystkim zaoferować markowy produkt w atrakcyjnej cenie, dostępny od ręki oraz z profesjonalnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym w Polsce.

Z poważaniem,
Zespół Coffeesite
The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi