Autor Wątek: Nivona CAFEROMATICA 768  (Przeczytany 34249 razy)

Offline julek27

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Melitta TS Smart była Nivona Caferomantica 768
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Listopad 2017, 14:39:52 »
Witam,
Dzięki dłuuuugiej lekturze na forum również zakupiłem Nivonkę 768 jak większość z Was budżet pierwotny przekroczony o 50%.
Po dwóch dniach moje spostrzeżenia. Poprzedni automat Saeco HD8763, mam też kontakt z Delonghi Nespresso EN 550.

- Pokrętła kojarzą się z pralką są jednak bardzo wygodne
- Włączanie ekspresu to dwa etapy włączam czekam aż się nagrzeje i potem naciskam płukanie systemu (jak dla mnie niepotrzebne to potwierdzenie płukania)
- Klapa boczna bez zawiasu trudno ją wpiąć jest wrażenie że robię coś na siłę
- Wygodny dostęp do zbiornika na wodę do tego duża pojemność, jest niezbędna bo system zużywa sporo wody do płukania
- Po uruchomieniu bardzo miła praca mechanizmu
- Blok zaparzacza wykonany z różnych materiałów choć to plastik widać staranność (szczególnie starannie wykonane sitko)
- Kółka do przesuwania ekspresu super pomysł
- Młynek pracuje trochę ciszej
- Po wyborze kawy nawet podczas mielenia można zmienić moc i ilość niestety nie aroma balance (tego mi brakuje) zmiany są możliwe także kaw mlecznych
- Spienianie mleka to zupełnie inna filozofia niż S czy D na początku leci ciepłe mleko dopiero potem spienione. Nie ma na początku wody w filiżance :)
- Ilość płynu w filiżance jest wyższa niż zadeklarowana na wyświetlaczu
- Wężyk do mleka brakuje mi odcinka prostego plastiku by włożyć do kartonika, mógłby być również dłuższy o kilka centymetrów
- Wygodne wyjmowanie tacy na fusy
- Wylot gorącej wody, przy dyszy nie trzeba nic montować

Oczywiście jestem bardzo zadowolony z wyboru. Życzę sobie i Nivonie bezawaryjnej współpracy.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2017, 14:42:51 wysłana przez julek27 »

Offline Ikon

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Grudzień 2017, 09:13:53 »
Cześć,

Nazywam się Przemek (przywitam się) i niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Nivony. Kawa jest bardzo dobra, chociaż nie jestem specjalistą, co najwyżej trochę wymagającym kawoszem. Małżonka jest zachwycona kawą z jakąś ogromną ilością spienionego mleka. Córka jest zachwycona spienionym mlekiem bez kawy. Ja piję praktycznie tylko espresso.

Żeby nie zaśmiecać forum podepnę się z pytaniem - czy filtr Claris dedykowany dla ekspresów Nivona 768/778 tylko zmiękcza wodę, czy też poprawia inne jej parametry?

Albo inaczej - cała woda w domu przechodzi przez zmiękczacz, który zmiękcza wodę do poziomu 2-3 punktów niemieckich. Jest to klasyczny zmiękczacz, który do regeneracji złoża wymaga wsypania 20kg soli w tabletkach co podobno może powodować lekki słony posmak wody (ja nie czuję, rodzina nie czuje, ale tak gdzieś czytałem). Czy w takim przypadku stosowanie filtra wody Claris Aqua jest uzasadnione?

Wielkie dzięki za odpowiedź!

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Grudzień 2017, 09:53:19 »
Możesz to sam prosto sprawdzić.
Załóż filtr i podziałaj na nim, a jak się skończy jego ważność to podziałaj przez jakiś czas bez filtra i zobaczysz czy Ty i rodzina czujecie różnice :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Ikon

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Grudzień 2017, 10:21:53 »
Możesz to sam prosto sprawdzić.
Załóż filtr i podziałaj na nim, a jak się skończy jego ważność to podziałaj przez jakiś czas bez filtra i zobaczysz czy Ty i rodzina czujecie różnice :)

Tak, myślałem o tym. Ale jeśli filtr pełni inną funkcję oprócz zmiękczania to może wpływać nie tylko na smak (choć nie sądzę żeby smarował ruchome części w bloku zaparzającym ;)). Może też na przykład usuwać szkodliwe substancje z wody (zmiękczacz tego nie robi).
Albo, czy jeśli po 2ch miesiącach smak kawy zacznie się pogarszać, to winnym będzie stary filtr (z jakim prawdopodobieństwem?)?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Grudzień 2017, 11:09:51 »
No części wewnątrz ekspresu nie smaruje, ale usuwa niektóre substancje z wody i poprawia jej smak co finalnie wpływa na lepszy smak kawy.
Po 2 miesiącach filtr przestaje spełniać swoje funkcję, po tym czasie możesz podziałać bez filtra i sprawdzić jak Wam smakuje kawa, jeśli ekspres będzie regularnie czyszczony tabletką oraz będzie czyszczony blok i kawa będzie ta sama z tymi samymi ustawieniami to na jej smak powinna wpływać tylko woda i jej jakość.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Grudzień 2017, 20:18:59 »
Kupiłem niedawno NIVONA 778 (czyli bliźniaczy), opisałem moje spostrzeżenia koledze, ale niestety w złym wątku. Odkopuję i wklejam tu, może się komuś przyda:

Cytuj (zaznaczone)
Witam na Forum!  :bry:

Sam kawy nie piję w ogóle (czyli NIE ZNAM SIĘ, ALE SIĘ WYPOWIEM  :evil: ), ale od jakiegoś czasu chciałem kupić żonie i córce w prezencie ekspres ciśnieniowy. Tak trafiłem na to forum. Zacząłem od dłuższego czasu czytać tematy tutaj. Określiłem potrzeby (w domu się pije tylko kawy mleczczne - latte macchiato i cappuccino):
- automatyczny spieniacz do mleka
- wężyk na mleko do kartonika (by nie myć pojemnika)
- możliwie bezobsługowy
- dobre opinie

Doszedłem do wniosków po lekturze tutaj, że automaty wg. kolejności:
1. JURA
2. NIVONA (jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości)
3. cała reszta

Na JURĘ mnie nie stać - i tak zakupiłem z okazji Mikołaja Nivonę 778  :uklony:

Moje wrażenia:
- działa  :evil:
- rzeczywiście zmiana aromatu jest odczuwalna (żona wyczuje, nawet jak nie wie że zmienione)
- dobrze działa aplikacja na telefonie
- młynek nie jest super cichy
- żona zachwycona - znów jestem "kochanym mężusiem"  :mrgreen:
- filtr który jest w zestawie wystarcza na ok 50 litrów wody, przed zakupem przeliczyłem sobie na ile kaw to wystarczy - po zakupie sądzę, że ta ilośc będzie znacznie mniejsza ze względu na ilość wody jaka idzie na ciągłe płukanie spieniacza i układu (zawsze po włączeniu czyści system, po zrobienie kawy mlecznej - spieniacz i jak przechodzi w stan uśpienia to też czyści), nie narzekam, bo dzięki temu jest czyściej i bardziej bezobsługowo, ale warto o tym wiedzieć bo filtr kosztuje ok 40zł

No i największe zdziwienie (pierdoła, ale nie daje mi spokoju): wszędzie piszą, że szwajcarska jakość (nawet na froncie jest napis SWISS QUALITY), a wyprodukowano w Niemczech (nawet kod EAN jest niemiecki)  :o

Nie wiem czy przydadzą Ci się moje wywody, ale rozumiem Twój ból - większośc użytkowników tutaj to smakosze kawy, którzy na pytania o automaty w 90% udzielają odpowiedzi w stylu "kup se kolbę i młynek" (moim zdaniem jak ktoś już pyta o automat, to znaczy że chce automat a nie kolbę).

PS - nie musisz płacić tyle ile pokazują w elektromarketach - ja znalazłem firmę w Krakowie, która ma normalny sklep stacjonarny i sprzedaje z PL dystrybucji kilka stówek taniej

Jak masz jakieś jeszcze pytania - pisz na PRV

Pozdrawiam

Dodatkowo od tamtego czasu jeszcze dwie rzeczy:
- były pytania o temperaturę mleka - żona mówi że latte macchiato po wymieszaniu nie jest gorące, jest ciepłe - dobre do picia od razu (ale jakby postało 10 minut to już nie będzie OK)
- piana na latte utrzymuje się bardzo długo (kawę żona dopije a potem piankę z dna wybiera łyżeczką, więc jest OK)
- do zbiornika na fusy skrapla się para i po czasie robi się tam bryja, wiec trzeba usuwać często


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2017, 20:21:39 wysłana przez kosa666 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Grudzień 2017, 22:13:02 »
A szklanka do latte zima czy rozgrzana?

potem piankę z dna wybiera łyżeczką, więc jest OK)
To właśnie nie jest OK, znaczy, że piana jest zbyt sztywna aby połączyć się z kawą.

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Grudzień 2017, 22:15:44 »
zimna

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Grudzień 2017, 22:37:11 »
To znaczy, że mleko jest dobrze podgrzane. Aby rozgrzać szklankę musiałoby mieć więcej niż 70°C, a to zabija naturalną słodycz mleka. Następnym razem rozgrzej szklankę.

Offline mjoker

  • Wiadomości: 9
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Grudzień 2017, 17:37:41 »
tez kupilem 778.
Powiedzcie mi czy do odkamieniania zamawiac oryginalny odkamieniacz, czy moze byc ogolnie dostepny w sklepach (widzialem do Saeco).
Filtry, oryginalne? czy moze ktos mial do czynienia z tanszymi zamiennikami?
Czyszczenie tabletka... Pojawi sie jakis komunikat na wyswietlaczu o koniecznosci czyszczenia?

N o i wlasnie ta produkcja. Niby powinna byc Szwajcaria, a jest Niemcy. Widzialem model 8xx (ten czarny z pojemnikiem) - tez Niemcy.

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Grudzień 2017, 19:31:58 »
a powiedz mi kolego (też mam 778) czy u góry półka na filiżanki też CI się nagrzewa jak jest ekspres włączony??

Niby różnica pomiędzy wyższym modelem (788) to, że ma termosik na mleko i podgrzewaną półkę na filiżanki.... a u mnie w 778 mam ciepłą  :ogien:

Offline mjoker

  • Wiadomości: 9
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Grudzień 2017, 19:17:02 »
tak, ta poleczka robi sie ciepla - wg instrukcji jest to cieplo ktore oddawane jest przez boiler w trakcie grzania.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Grudzień 2017, 19:21:39 »
Tam jest jakiś bojler?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mjoker

  • Wiadomości: 9
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Grudzień 2017, 19:30:37 »
pisalem na szybkiego, chodzilo o podgrzewacz.

Model wyzszy ma te polke metalowa - stad moze w specyfikacjach podaja ze 788 ma podgrzewacz, a 778 - z plastikowa polka podgrzewacza filizanek nie ma.

Offline Quake4

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 768
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Wrzesień 2018, 18:58:39 »
Witam wszystkich.
Trochę odświeże temat. Mam pytanie odnośnie tytuowego expresu. Czy po zaparzeniu kawy czy plukaniu systemu powinna zbierac sie woda w tacce? Zaznaczam ze przy plukaniu systemu pod dysze podstawione jest naczynie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi