Autor Wątek: Gastroback 42636 vel Breville BES 900 vel Catler 9010 vel Bork s802 vel Sage vel  (Przeczytany 14966 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Gastroback 42636 vel Breville BES 900 vel Catler 9010 vel Bork s802 vel Sage vel
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Październik 2019, 17:33:47 »
Widzę że Konesso i MediaMarkt ma teraz dual bojler pod marką Sage w dystrybucji. Choć ceny ogólnie trochę poszybowały. Nic to może przy okazji będzie łatwiejszy dostęp do części zamiennych.

Jestem właśnie w trakcie testów tego sprzętu. Jako sprzęt do kaw mlecznych spisuje się bardzo dobrze. Cena jest zbliżona do innych, podobnych ekspresów europejskich - Lelit Elizabeth czy Ascaso Steel Duo PID. Na pewno sprzęt jest wart swojej ceny. W porównaniu do europejskich ekspresów pewne rzeczy wypadają na plus, są też oczywiście pewne niedostatki. Za kilka dni podzielę się z Wami recenzją oraz porównaniem do Lelit Elizabeth. Mimo, że to bardzo fajna maszyna, ja wybrałbym Elizabeth raz jeszcze. Żona - Sage.
sage dual boiler.jpg
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2019, 18:10:07 wysłana przez skansen »

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Gastroback 42636 vel Breville BES 900 vel Catler 9010 vel Bork s802 vel Sage vel
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Październik 2019, 18:51:43 »
A jakosc przelewu espresso? Zauważalna?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gastroback 42636 vel Breville BES 900 vel Catler 9010 vel Bork s802 vel Sage vel
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Październik 2019, 19:38:21 »


Jako sprzęt do kaw mlecznych spisuje się bardzo dobrze.

Smakuje Ci taka sztywna piana? Mam nadzieję, że na kremowo też daje radę?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

skansen

  • Gość
Odp: Gastroback 42636 vel Breville BES 900 vel Catler 9010 vel Bork s802 vel Sage vel
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Październik 2019, 19:42:45 »
A jakosc przelewu espresso? Zauważalna?

Espresso wychodzi niemalże takie samo jak w Elizabeth. Używam sitek z Lelita, przy tej samej dozie i czasie ekstrakcji uzyskuje taką samą objętość kawy.

Jako sprzęt do kaw mlecznych spisuje się bardzo dobrze.
Smakuje Ci taka sztywna piana? Mam nadzieję, że na kremowo też daje radę?

Sam kaw mlecznych nie pijam. Żona i dzieci uwielbiają takie latte/mleko. Mleko w każdym razie jest słodkie. Na kremowo też powinno wyjść dobrze.

PS
Zawsze mówię żonie, kiedy jest zazdrosna o czas spędzony w kąciku kawowym, że przecież dla niej jest ten sprzęt, bo po co mi podwójny bojler, skoro sam kaw mlecznych nie pijam :)
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2019, 20:21:44 wysłana przez skansen »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gastroback 42636 vel Breville BES 900 vel Catler 9010 vel Bork s802 vel Sage vel
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Sierpień 2020, 22:24:48 »
Na przełomie roku zaniedbałem trochę ekspress, a w zasadzie wymianę filtrów. Doprowadziło to niestety do problemów z działaniem opv, potem w głupi sposób robiłem backflush z takim zblokowanym opv i przy pełnym ciśnieniu udało mi się uszkodzić inserty w grupie (z tworzywa) co zaowocowało nieszczelnością na grupie.
Wersja w Gastroback jest starszym modelem. Niestety ten insert w tej wersji już nie jest produkowany i dostępny. Na home Barista znalazłem model do druku 3D. Tam ludzie drukowali z PLA ale ono ma kiepską wytrzymałość na temperaturę (65oC) i w sumie nie wytrzymywały one zbyt długo. No więc na start spróbowałem z HIPS (90) i niestety padło praktycznie od ręki.

IMG_20200626_132655.jpg

Drugim typem był poliwęglan (130oC i wytrzymałość podobna do aluminium). Jak na razie po 2 miesiącach działa. Z montażem był mały problem. Nie wiem czy sam model jest niedokładny czy sam wydruk nie był zrobiony jak należy ale  podparcia do kolby wyszły trochę grubsze niż w oryginale wiec na uszy kolby było mniej miejsca, ale wystarczyło grupę do dolnego kołnierza przykręcić przez stalowe podkładki i wystarczyło. To w sumie może być patent dla kogoś kto nie ma oryginalnej kolby bo te od innych ekspresów mają za zwyczaj grubsze uszy.
W sumie może gdybym ładnie wyszlifował pozostałości po mostkach wydruku to obyło by się bez podkładek ale poliwęklan jest twardy i nie miałem zacięcia do szlifowania.

IMG_20200726_172926_crop.jpg

W sumie ten z poliwęglanu nawet ma jedną fajną właściwość. Zauważalną rozszerzalność temperaturową. Na zimno kolba wchodzi bardzo lekko. Po nagrzaniu robi się ciaśniej ale też bez wielkiego oporu. Także na zimno można mniej obawiać się o zostawianie na dłużej zapiętej kolby bo uszczelka i tak się mocno nie odciśnie.

Offline lpiero

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Delonghi
  • Młynek: Melita calibra
Gdzie są Ci ekoterroryści gdy naprawdę są potrzebni?
To problem raczej inżynierski. Ekologia jest nauką chyba nietechniczną...

Jak najbardziej techniczną. Masz cele że powietrze ma być takie i takie, zasoby wykorzystywane w takim a takim stopniu a populacja gatunków ma się nie zmniejszać. To że propaganda próbuje pewne tematy ośmieszyć to nie znaczy że rozwiązania będą osiągane machaniem rękoma ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi