Autor Wątek: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników  (Przeczytany 5036 razy)

Offline MichaelloEs

    • ...
  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Esam 2600
  • Młynek: Esam 2600
Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« dnia: 09 Styczeń 2017, 09:06:38 »
Witajcie, ostatnio za dobra cene kupilem ekpres jak w temacie. Wiem, ze dla prawdziwych smakoszy to jest zabawka ale co zrobic:-) ?
Mam pytanie do uzytkownikow takie ekpresu/o ile ktos sie znajdzie. Konkretnie chodzi o ustawienia młynka i dozowania z przodu na panelu. Interesuje mnie wyrazisty, mocniejszy smak a nie umiem do konca poradzic sobie z tymi pokretlami. Na proste rozumowanie czyli chce mocniej przekrecam w prawo to tak nie wychodzi:-/
Dlatego przede wszystkim chciałbym zaczerpnac info od kogos kto rzeczywiscie uzywa badz uzywal tego sprzetu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline koalabis

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: De'Longhi ESAM 2600
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2017, 20:15:27 »
Witam
Używam tego automatu od około miesiąca (kupiony w Tesco za 650,00). Przesiadłem się z taniej kolby AEG- z lenistwa. Nie jestem wyrafinowanym smakoszem kawy i może dlatego uważam, że zrobiłem dobry zakup. Kawa smakuje mi bardzo i o to chodzi. Whisky też piję marketowe i z colą i też mi smakuje (dla wielu to profanacja). Według mnie 90% powodzenia to kawa- ja kupuję Lavazza Qualita ORO 1kg ziarno. Mi ta kawa smakuje i ma znośną cenę.
Co do młynka to miałem fabrycznie nastawiony na 5 i przestawiłem, żeby mielił trochę drobniej (trzeba ustawić doświadczalnie- jak ustawisz za mocno to kawa nie będzie miała siłę się przebić), przestawiłem temperaturę wody o jeden stopień w górę. Lewe pokrętło dozuje ilość wody (im mniej wody tym kawa mocniejsza), prawe natomiast określa ilość kawy (pokrętło zupełnie w lewo ustawione pozwala na wsypanie do lejka kawy już zmielonej). Zapomnialem dodać, że dosypuję trochę kawy pięciu smaków z Pożegnania z Afryką. Leję kranówkę, a filiżanki podgrzewam w mikrofali. I to wszystko. Kawa ma Tobie smakować, a czy będzie to rozpuszczalna Nescafe czy też niebieska Prima to jest rzecz gustu. Powyższe dotyczy również sprzętu.

Offline MichaelloEs

    • ...
  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Esam 2600
  • Młynek: Esam 2600
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2017, 20:22:00 »
Najbardziej zastanawia mnie fakt tych ustawień... Szkoda, że na ilości kawy nie ma podanych ml. Ustawię na pełny kubek i max ilość kawy to jakoś to slabe wychodzi...

[Informacja o tym z jakiego urządzenia wysyłasz posty nic nie wnosi do tematu. Gdybyś mógł usunąć ten podpis byłoby super. Postaraj się również docenić piękno polskich liter ;) dzięki, pafcio0]

« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2017, 20:36:49 wysłana przez pafcio0 »

Offline koalabis

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: De'Longhi ESAM 2600
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2017, 20:31:10 »
Rzeczywiście, może wychodzić słaba ta kawa. A jakiej kawy używasz? Ja oba pokrętła mam na poziomo i robię jedną filiżankę i jest moc i smak, Spróbuj przestawić młynek na drobniejsze mielenie, a w drugiej kolejności poszukać bardziej intensywnej kawy, a jak to nie pomoże to trzeba lać mniej wody.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2017, 13:21:44 »
[...]kupiony w Tesco[...]Przesiadłem się z taniej kolby AEG- z lenistwa. Nie jestem wyrafinowanym smakoszem kawy[...]Kawa smakuje mi bardzo i o to chodzi. Whisky też piję marketowe i z colą i też mi smakuje (dla wielu to profanacja). Według mnie 90% powodzenia to kawa- ja kupuję Lavazza Qualita ORO 1kg ziarno. Mi ta kawa smakuje i ma znośną cenę.
[...]Kawa ma Tobie smakować, a czy będzie to rozpuszczalna Nescafe czy też niebieska Prima to jest rzecz gustu. Powyższe dotyczy również sprzętu.
Zdajesz sobie sprawę, że Twój post -- zresztą pierwszy na forum, napisany wprost po rejestracji, wygląda jak przykład z podręcznika marketingu szeptanego?

Offline koalabis

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: De'Longhi ESAM 2600
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2017, 22:31:38 »
Tak to prawda, to mój pierwszy post, ale wcześniej poczytałem trochę wpisów na forum i może właśnie pod wpływem napisałem myślę, że prawdę. Śmieszą mnie niektóre wypowiedzi "smakoszy kawy". Dobra kawa wcale nie musi być parzona w kolbie za 3k PLN czy więcej. Czy jest dobra czy nie o tym decyduje pijący kawę. O gustach się nie dyskutuje.
Na tym forum żaden "prawdziwy smakosz" kawy nie skala swego podniebienia kawą z automaty za 1,2k PLN dlatego pozwoliłem sobie odpowiedzieć koledze MichaelloEs. Myślę, że większość zaawansowanych znawców smaku kawy zasugerowałby zmianę ekspresu.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń 2017, 06:41:53 »
Czy aby na pewno tę trochę wpisów było na tym forum? Bardzo często polecamy tu znacznie tańsze możliwości niż automaty za 1,2k PLN. Smak kawy zależy głównie od kawy, i o tym chętnie dyskutujemy, więc nie ma co się obrzucać cudzysłowami.

Offline koalabis

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: De'Longhi ESAM 2600
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń 2017, 08:12:07 »
Przecież napisałem, że wg mnie 90% sukcesu to kawa, która smakuje danej osobie. Reszta to technika parzenia i sprzęt.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Delonghi Esam 2600 - pomoc uzytkowników
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Styczeń 2017, 08:17:52 »
Porównujesz nieporównywalne.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi