Autor Wątek: Ascaso OPV - problem  (Przeczytany 6912 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2017, 13:02:09 »
stałe ciśnienie 12 bar
Przydużo. Ktoś wcześniej Ci proponował nowy OPV za niewielkie pieniądze.

Filmy na youtube są prywatne i ich nie widać, niestety.

PS. Manometr z czy bez gliceryny?
PS2. Jak waliłeś pełne ciśnienie pompy (inna sprawa, co z tego ciśnienia robiło ciastko) w kawę, to nie dziwota, że Ci potem ciastko puchło.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2017, 13:04:18 wysłana przez Krakus »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń 2017, 13:04:11 »
Poprawione.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń 2017, 13:06:27 »
Poprawione.
OK, ale teraz oba linki prowadzą do tego samego filmu.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Styczeń 2017, 15:02:19 »
    stałe ciśnienie 12 bar

Przydużo.
Nie całkiem. Ciśnienie powinno być na ślepym sitku właśnie około 12BAR. Kawa w kolbie ma stawiać taki opór, żeby leciała przy ciśnieniu około 9-9,5BAR. Jeśli ustawisz 9,5BAR na OPV to woda poleci obejściem do zbiornika.  Ciśnienie ustawione na OPV musi być wyższe niż to jakie chcemy osiągnąć na ciastku kawowym. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Styczeń 2017, 15:10:34 »
Nie całkiem
OK. Dzięki za info.
Czemu zatem ludzie ustawiają OPV czasem na 9 barów?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Styczeń 2017, 17:52:55 »
Nie wiem, lecz postaram się to jakoś wyjaśnić. Nie mam zdolności literackich i to co dla mnie jest jasne, dla innych jest nic nie mówiącym bełkotem. Ale spróbuję. Ustawiasz na OPV ciśnienie 9BAR, ubijasz kawę tak, żeby stawiała opór 9BAR. Zaczyna być jakiś konflikt, bo kawa zaczyna przepuszczać wodę, ciśnienie wzrasta do 9BAR i jest na tym poziomie drenowana woda z OPV. Jeśli ustawimy wyższe ciśnienie na OPVto kawa przepuszcza wodę przy ciśnieniu 9BAR a my mamy zapas ciśnienia na pompie do ciśnienia ustawionego na OPV. Można ustawić mniej niż 12 ale na pewno więcej niż takie, na jakim nam zależy w kolbie. Mam nadzieję, że coś z tego bełkotu zrozumiałeś. Pozdrawiam.
Aha, ciśnienie 9 bar powinno się mierzyć jak woda przepływa przez kawę w wiadomej ilości i czasie 25/25. Na ślepym sitku ustawia się 12 BAR.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2017, 17:55:26 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Styczeń 2017, 18:33:26 »
No to też tak mam ustawione. Czyli dobrze w końcu mam dobrze :-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Styczeń 2017, 18:41:29 »
nic nie mówiącym bełkotem.
To wcale nie jest bełkot, to ma sens. Jedyne, to mieć gwarancję, że ciastko pozwala na ekstrakcję przy 9, a nie przy 12 barach. Ale to pewnie zależy od zmielenia i siły ubicia.

ciśnienie 9 bar powinno się mierzyć jak woda przepływa przez kawę
Mierzyć, ale nie ustawiać.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2017, 18:44:22 wysłana przez Krakus »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Styczeń 2017, 10:41:56 »
Pierwszy strzał. Młynek ustawiony minimalnie grubiej, 27s-40ml 15g. Ciastko nie przyklejone do prysznica, wypadło całe z kolby! Może to przypadek, ale może jednak naprawiłem ? :D Smak? Minimalnie inny, mniej ostry, czy lepszy? Nie wiem trochę się przyzwyczaiłem do lekko przeciągniętego espresso. Ale crema ładna.

edit2. Ciekawe jakie teraz mam ciśnienie podczas ekstrakcji... Mam nadzieje ze nie za małe.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2017, 11:05:21 wysłana przez Expel »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Styczeń 2017, 19:16:52 »
Zaczyna być jakiś konflikt, bo kawa zaczyna przepuszczać wodę
I tak właśnie ma być.

Rzuć okiem na wykres pochodzący z katalogu ULKA (nie dostępnego już na ich stronie):


W definicji INEI (bo jakieś cyferki trzeba mieć do porównania) jest napisane 25ml, 9,5bara i 25s. Co oznacza przepływ wody 25ml/25s czyli 60ml/min, albo inaczej 60cc/min. Dla doppio jest to 120ml/min. Tymczasem z powyższego wykresu wynika, że przy 60ml/min pompa daje 14barów, a przy 120ml/min - 12,5bara. Z kolei przy 9,5bara pompa daje 250ml/s. Jeśli ustawisz OPV na 12 barów, to będziesz miał przepływ nieco ponad 120ml/s, czyli troszeczkę za dużo jak na doppio, a całkiem za dużo jak na espresso.

Wniosek płynie stąd taki, że OPV musi być ustawiony tak, żeby na ciastku było 9,5bara (przy doppio woda ma kapać z OPV, a przy espresso ma walić strumieniem - tyle samo wody ma wylewać się przez OPV, co wypływa przez koszyk portafiltra). Jeśli po drodze nie ma jakichś dziwnych zaworów obniżających ciśnienie, to ma być ustawiony na te 9,5 bara.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Styczeń 2017, 18:37:56 »
To kawa stawia opór wodzie i jak ją ubijesz to tak woda przez nią przeleci. W zasie ekstrakcji ciśnienie nie jest jednakowe cały czas. OPV ustawić możesz sobie jak tylko chcesz. Może w tej sprawie wypowie się ktoś ode mnie mądrzejszy (o co tu na forum nietrudno)
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Styczeń 2017, 19:49:03 »
To kawa stawia opór wodzie i jak ją ubijesz to tak woda przez nią przeleci
Święta prawda. Tylko, że pompa nie da większego przepływu przy danym ciśnieniu, niż to wynika z jej konstrukcji.


Może w tej sprawie wypowie się ktoś ode mnie mądrzejszy
Ależ możesz sam sprawdzić, który z nas ma rację. Weź swojego HX-a, zapnij potrafilter z manometrem, włącz pompę i odczytaj ciśnienie. Następnie otwórz trochę upust wody w portafiltrze (jak nie masz, to wszystkie potrzebne dokupisz w sklepie z hydrauliką za 30 - 40 złotych) i obserwuj, jak się zmienia ciśnienie w funkcji wypływu wody. Zobaczysz, że do pewnego przepływu (pewnie gdzieś koło doppio, czyli 120ml/min) ciśnienie będzie stałe, a później, wraz ze wzrostem przepływu zacznie spadać.

U mnie jest inaczej - wraz z przepływem maleje ciśnienie, ale to dla tego, że mój ekspres nie ma OPV tylko taki śmieszny reduktorek ciśnienia. W związku z tym przy wypływie wody dla doppio mam na ciastku tylko 5 barów.

człowiek robi coś odwrotnego - wymontował OPV, żeby mież wyższe ciśnienie na ciastku, bo mu to więcej cremy daje. Może ma rację?:mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2017, 20:12:12 wysłana przez Krakus »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi