Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 95927 razy)

Offline tomazo1974

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Rocket Giotto, Bialetti Venus
  • Młynek: Wega 5.8 Instant (alias Compak K3 Touch), Porlex Mini
Kącik audiofila
« Odpowiedź #120 dnia: 23 Styczeń 2015, 21:37:23 »
Fajny ten wątek. Jednak ja się już łapię na tym, że moje audio coraz rzadziej gra w domu i choć chęć rozbudowy/wymiany jest, to racjonalne podejście przeważa. 90% czasu teraz to słuchawki, ipod i Spotify (tak wiem, bluźnię, szczególnie w kąciku audiofila :) ).
U mnie TV 55", sofa jakieś 2,5m od ekranu i jest to optymalne dla filmów Blu-Ray. 4K nie testowałem, ale patrząc na to jak wygląda teraz jakość FullHD w transmisji chociażby z platform cyfrowych myślę, że to może być jakość nie do dostania przez użytkownika, przynajmniej w Polandzie.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #121 dnia: 24 Styczeń 2015, 06:23:44 »
Dobra panowie i panie sytuacja podbramkowa mam listwy wykończeniowe plastikowe i w nich ukryty kabel głośnikowy. Ale teraz budowalem ściankę regipsową i niestety nie umiescilem rurki w ściance bo kuźwa zapomniałem o tym. Potrzebuje przeprowadzić kabel po panelach w drzwiach przesuwnych. Nie ma ani progu ani żadnego wycięcia. Jak to zrobić?

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #122 dnia: 25 Styczeń 2015, 21:28:56 »
Krzychu ja ciebie zrozumiałem już dawno nie podniecaj się, że bóg wie jak próbujesz być inteligenty i bóg wie jakie cudne przytaczasz argumenty, ja ci 10x tłumaczyłem, że takie oglądani mimo zaleceń jest w moim odczuciu głupotą, nie ważne jakiego materiału byś nie puścił, po prostu ciężko ogarnąć cały ekran z takiej odległości w moim odczuciu, sprawdziłem to i piszę od początku moją opinię. Ty natomiast dalej brniesz  z uporem maniaka w swoje wzory, przytaczasz okulistów i innych uczonych nie wiadomo po co i na co ja ciężko ci było OD POCZĄTKU zrozumieć MOJE przesłanie, moje subiektywne odczucia, podobnie jak w naszej wcześniejszej dyskusji....

Różnica między nami jest taka, że ja to SPRAWDZIŁEM sam, a ty teoretyzujesz ....

Tamtą dyskusję na czyiś wniosek Spinka zamknął ( pewnie na twój ), bo też ciężko ci pojąć rzeczy oczywiste i argumentujesz swoją prywatną lokalną propagandę w mailach do znajomych i  mailach do sklepu który ZROBIŁ TO CO MÓGŁ zrobić BO PRODUCENT mu na to POZWOLIŁ, a to producent decyduje o tym co komu, za ile i na jakich warunkach sprzedaje, ty w swojej pseudo krucjacie, nie dość, że jesteś na końcu tego łańcucha pokarmowego, to jeszcze wyglądasz ciut śmiesznie jak byś chciał mówić wszystkim co i jak mają robić, i tłumaczysz sobie to że możesz ze spokojem wstać rano ..

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2015, 21:33:33 wysłana przez wyspiarz »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #123 dnia: 26 Styczeń 2015, 07:26:03 »
Łukasz, z przykrością widzę, że jak zabrakło argumentów (a sam powoływałeś się na jakieś zalecenia, ale bez szczegółów w przeciwieństwie do mnie)
to standardowo zaczynasz ad personam.... i właśnie w tym momencie przestałem mieć ochotę na jakąkolwiek dyskusję z Tobą.

ps. a co do drugiego zarzutu - napisz do Spinacza z pytaniem czy na moje zlecenie/prośbę zamknął tamten wątek, bo kolejny raz nie masz racji.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #124 dnia: 26 Styczeń 2015, 12:07:48 »
No ile razy ci można tłumaczyć :), trochę to wygląda z boku, że ja swoje ty swoje, ile razy ja ci mówiłem ze sprawdziłem to dupą na kanapie, jak i w sklepie z różnych odległościach i ile razy bym nie pisał, że to moje odczucia, ty za każdym razem pisałeś mi to samo, że światowej sławy optyk, to organizacja THX mówi to, to każdy mówi to to to i powinno być tak tak i tak.... Ja podparłem się tabelą którą ci dałem jako wstęp do wyboru TV, całą resztę dobrałem siadając na dupie w sklepie i oglądając materiał w sumie 4k bo takie są DEMA i pokazówki w sklepach ... na tej podstawie dobrałem TV do moich potrzeb i odczuć, a ty na siłę próbowałeś mi powiedzieć, że robię coś źle, i na koniec bezczelnie przyklepujesz Drkowi,  i wywyższasz się na siłę, że ty mi to tłumaczysz kilka razy a ja dalej nie rozumiem, gdzie ty od początku nie zadałeś sobie trudu, żeby ze zrozumieniem przeczytać to ci ci pisałem tylko powtarzałeś swoje tabelki  bez wiedzy praktyczniej .... Co do zamknięcia wątku nie napisałem WPROST, że to ty prosiłeś o jego zamknięcie, napisałem to w nawiasie nie koniecznie jako PEWNIK z wykrzyknikiem.... Argumenty mi się nie skończyły w tamtym temacie a tobie OWSZEM gdyż nie rozumiesz bardzo prostego mechanizmu jak działa KAŻDY rynek, ty jako klient świadomy, rozumny  nie powinieneś WNIKAĆ skąd ktoś zrobił taką cenę itp, jak ktoś chce sprzedawać bez zysku jego wola, możesz nie brać od niego tylko tam gdzie chcesz, a robić z tego rachunek sumienia pt, wyjadę z mailem do znajomych, że mi się to nie podoba, ładnie to opiszę może też wpłynę na innych, żeby nie kupowali. Nie my od tego jesteśmy a RYNEK, producent, importer, sprzedawcy a nie KrzychK w prywatnej mailowej krucjacie do znajomych i właścicieli portalu... NIC CI NIE DA bojkotowanie jednego sklepu, jak go zbojkotujesz i bedziesz nagabywać innych i POWIEDZMY jakimś cudem uda ci się COŚ tam zaszkodzić im, to nie rozwiązałeś broń borze problemu i nie masz spokojniejszego sumienia rano, wręcz przeciwnie szkodzisz komuś kto prowadzi interesy w taki sposób JAK MOŻE TO ROBIĆ .... JAK chcesz coś zdziałać to nagabuj do bojkotowania produktu i producenta, jak ON ODCZUJĘ na własnej dupie, że np w POLSCE gdzie jak był jeden importer i dostawca jego KAWY obrót był strzelam 1000kg rocznie a nagle jest 200kg, to mu pierwszemu będzie zależeć, żeby wyjaśnić sprawę czemu tak się stało, a nie stanie się to jak Św Krzysztof rozpocznie swoją mini krucjatę ;)

Też w życiu tak wnikasz co gdzie ile kosztuje, czy ktoś nie ma za tanio, czy ktoś inny nie traci dlatego że jakiś sklep sprzedaje dany produkt o 10-20% taniej niż inni ??. jakoś nie chce mi się wierzyć, że wchodząc czy to na sklepy w necie, czy to na ceneo, czy allegro itp lecisz i kupujesz jedną i tą samą rzecz w najwyższej dostępnej cenie..... Skoro są takie ceny znaczy, że da się takie zrobić i sprzedać i utrzymać się na rynku, i być może wykosić konkurencję skoro producent ma to w dupie. Dla 99% kowalskich i ludzi nie ważne czy kupią towar od kowalskiego czy Nowaka, kupią u tego który to samo zaoferuje za mniej .... TAK DZIAŁĄ RYNEK i zdrowy rozsądek... Zwłaszcza, że towar pochodzi z oficjalnej dystrybucji od producenta... a nie z lewizny ...


pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2015, 12:12:18 wysłana przez wyspiarz »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #125 dnia: 26 Styczeń 2015, 12:18:57 »
To jest kącik audiofila czy folwark zwierzęcy :-) Ludzie gdzie kupię dobre tanie ;-) podstawki pod głośniku tylne z mocowaniem do ściany.

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #126 dnia: 10 Luty 2015, 21:28:20 »
Planuję kupić wkrótce sprzęt audio. Wybór padł na kolumny Kef ls50. Do tego chcę przejściówkę USB na spdif HiFace, którą podłączę do Daca Matrix i-mini. Dac musi zostać bo go używam aktualnie do słuchawek jako wzmacniacz i przy okazji będzie DACkiem :)

Problem pojawia się jeśli chodzi o wzmak. Co do tego dobrać ? Roksan Caspian? Primare i22 ?Ma ktoś jakieś doświadczenie ? Ktoś ma dostęp do dobrych cen?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #127 dnia: 25 Luty 2015, 15:33:29 »
To jest piękny sprzęt

LMWDP #469

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #128 dnia: 06 Styczeń 2018, 14:03:43 »
Wzmacniacz, o którym w tym wątku pisałem wcześniej - lampowy Audio Note IZero jest obecnie do sprzedania. Jest w stanie idealnym z dobranymi niezłymi lampami Sovteka z lat 70tych, na których brzmi fajnie przy pełnej mocy. Kilka zestawów lamp w zapasie. Ma 8W RMS przy 6Ohmach i dobrze wysteruje kolumny o skuteczności >=88dB. Można go posłuchać u mnie w Warszawie, cena 4200PLN. Zainteresowanych zapraszam na priv.
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-audio-note-izero-warszawa-super-stan-CID99-IDraVVW.html
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2018, 15:27:01 wysłana przez kafcio »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #129 dnia: 17 Kwiecień 2018, 14:48:39 »
Audiofile, szukam speca od gramofonów, który zna się na rzeczy. Macie kogoś do polecenia? Chcę zrobić recabling w gramofonie i w ramieniu, dodatkowo wyeliminować trzaski w jednym kanale (obstawiam, że wymiana kabli rozwiąże tę kwestię). Mam jednego magika z forum audiostereo, ale chłopina jest zarobiony. Ktoś, coś?

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #130 dnia: 17 Kwiecień 2018, 15:00:04 »
Chcesz kogoś na miejscu czy lokalizacja nie ma znaczenia? Jak wysyłka wchodzi w grę to mogę podesłać namiar na jednego magika w Kr. Sporo rzeczy mi robił, duża wiedza i doświadczenie ale od jakiegoś czasu zamiast podrzucać sprzęt do domu na robotę "za stówkę" wszystko idzie przez firmę, w której jest zatrudniony. A to tanie już nie jest.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #131 dnia: 17 Kwiecień 2018, 15:10:03 »
Blisko siebie znajdziesz http://www.sonusoliva.pl.
Od lat siedzi w okablowaniu natomiast nie wiem jak często sięga do gramofonu. Zadzwonić nie zaszkodzi.

PS. Idź w cyfrę ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #132 dnia: 17 Kwiecień 2018, 15:11:38 »
Chcesz kogoś na miejscu czy lokalizacja nie ma znaczenia?
Lokalizacja nie ma znaczenia, mogę wysłać. Ważniejsze żeby osoba była choć trochę obeznana z gramofonami.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #133 dnia: 17 Kwiecień 2018, 15:17:18 »
Jaki to gramofon?

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #134 dnia: 17 Kwiecień 2018, 15:18:31 »
Przewody są bardzo rzadko powodem trzasków. Jest pytanie kiedy występują, może to przed wzmacniacz, może wkładka. Przyczyn jest trochę. Jest kilka osób 3 miast godnych polecenia. Sonus Olivia jak najbardziej też. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi