Autor Wątek: Woda do kawy - przegotowana... ?  (Przeczytany 10053 razy)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Woda do kawy - przegotowana... ?
« dnia: 05 Marzec 2017, 13:50:26 »
Z góry proszę o wyrozumiałość ...
Knajpka z którą współpracuję poszerza horyzonty i w związku z tym zorganizowała dla pracowników małe szkolenie - 2 dni pogadanki n/t metod alternatywnych, rodzaju kaw, szkle, sposobie podawania itd - ale to mało istotne. To co mnie zaintrygowało to kwestia podejścia dwóch prelegentów do temperatury wody (obaj panowie z tej samej firmy) - mianowicie:
- pierwszy twierdził, że wody nie należy przegotowywać a doprowadzić do temp. o ok 2st wyższej niż żądana
- drugi natomiast że wodę trzeba przegotować i odczekać to ostygnięcia do temp. żądanej.
I tu moje pytanie: jak z tą wodą jest...?

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2017, 13:59:33 »
Nigdy wody nie gotujemy
Jest już gdzieś na forum temat o wodzie, polecam przeczytać caly :)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2017, 14:39:14 »
szukałem tego tematu ale niestety nie znalazłem. To co znalazłem było poświęcone twardości, składzie min. itp.
uff..., już się bałem, że moja dotychczasowa przygoda z kawą była psu na budę bo wody nie gotuję :lol2:

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2017, 14:57:53 »
Jeżeli masz wątpliwości - zawsze można zrobić test robiąc tą samą kawę na wodzie przegotowanej i nie
A potem wynikami podzielić się na forum :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2017, 15:57:02 »
 Ważne jest żeby woda była świeża, najlepiej dość miękka i bez niepożądanych substancji.  Tutaj standard SCA Nie gotowana więcej niż raz i nie łączona świeża z już raz zagotowaną. Pozostałe kwestie są w sferze indywidualnych preferencji. Więc możesz spróbować zagotować lub wyłączyć wcześniej, wybrać która Ci bardziej pasuje i dalej już tak robić.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2017, 15:59:16 wysłana przez krystians »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marzec 2017, 09:32:51 »
Jeżeli masz twardą wodę to gotowanie zmniejszy jej twardość do optimum (jeżeli Ph było ok i mamy czajnik czysty, aby kamień się osadził a nie pływał).

Przy czym po gotowaniu  IMO woda lekko zmienia smak, nie wiem czemu (bo mówimy nawet o wodzie miękkiej)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Marzec 2017, 10:33:37 »
do tej pory z reguły używałem wody butelkowanej (różnorakiej - ważna była jej cena ;)) więc gotowanie było kwestią drugorzędną - w zasadzie niewystępowało. Od momentu gdy żonka pracuje w laboratorium testowałem wodę destylowaną - przy moich bardzo wiejsko-chłopskich kubkach smakowych, kawa (metody alternatywne) smakowała mi najlepiej. Ale odkąd obstawiam różnorakie plenery, czasami jest sytuacja, że trzeba się asekurować wodą sieciową i co w tedy - przegotowanie jej wydaje się podstawą.
Do tej pory nad tym się nie zastanawiałem (gotowanie wody a jej smak), ale idąc dalej tą drogą (bawieniem się z kawą), będę do tego zmuszony - opracować najlepszą recepturę opartą o konkretną wodę.
W ciągu zmiany 8h, żona przygotowuje mi ok 30l wody, spełniającej określone normy laboratoryjne. Mankamentem jest kwestia transportu (specjalna butelka 30l to koszt 1000-1300zł a szkło stosunkowo delikatne) i przechowywania...
Dużo danych a po weekendzie trybie stosunkowo powoli - więc testy, testy i jeszcze więcej testów. Wczoraj robiłem małe próby w domu: 3 wody (kranówka, destylowana, butelkowana Primavera, wody doprowadzone do temp.97-98st), 6 osób(4domowników, 2 restauratorów+ja), jedna kawa (Brazylia Nossa Senhora de Fatima - prosto od Antonio), metody alternatywne(Drip, FP, Chemex i tygielek). Ocena doznań - o dziwo najlepiej wypadła woda kranowa (mieszkam na wsi, woda ze studni głębinowej ok45-50m, stacja uzdatniania). W pozostałych dwóch wyczuwalny był nienaturalny posmak słodyczy, który całość dominował, trudny do opisania, zapewne gdybym nie miał porównania do innej wody/kawy to bym nie zwrócił na to uwagi. Natomiast ta sama próba wykonana w mieście z wodą z wodociągu - wyczuwalna dziwna twardość, kawa niebyła esencjonalna, nie odczuwalna słodycz, przewaga goryczki z przyjemną delikatną kwaskowatością (tu najlepsza okazała się destylowana).

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Marzec 2017, 11:45:02 »
Ta przygotowywana woda to rozumiem nie tylko destylowana, ale też potem odpowiednio mineralizowana ?
Woda w zależności od składu będzie inaczej ekstrachować kawę. Przy czym woda destylowana wg mnie nie daje dobrego naparu, gdyż wypłukuje za dużo i będąc tak jałowa nie daje możliwości tym aromatom "ułożenia się". Używając nienaukowego języka: daje takie uczucie skompresowania i "powywracania" aromatów oraz małej transparentności. Przy twardszej wodzie będziesz po prostu musiał użyć innej receptury przygotowania (drobniejsze mielenie albo wyższa temperatura). Dobrze wyekstrachowana kawa powinna być smaczniejsza na wodzie zmineralizowanej niż na zupełnie wyjałowionej. Oczywiście mówimy tu o wodzie nie bardzo twardej czy zanieczyszczonej chlorem i innymi smakołykami.

Dobre kawy z Brazylii mają bardzo dużo słodyczy :).
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2017, 11:49:22 wysłana przez krystians »

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Marzec 2017, 12:28:14 »
postaram się podpytać jak wygląda mineralizacja wody którą przygotowują (może udostępni mi skład produktu).
To fakt słodycz jest fajniutka.
Postaram się dzisiaj przeprowadzić kolejne testy tym razem na wodach o konkretnych składach mineralnych i twardości. Zastosuję tym razem Etiopia Yirga Cheffe Konga i dwie metody (FP i drip), jeżeli się uda podzielę się odczuciami co do różnic wynikających z zastosowanej wody.
Postaram się również sprawdzić jak wygląda kwestia smaku z wodą przegotowaną i nie - jakie będą odczuwalne walory smakowe o ile będą ???.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marzec 2017, 12:55:53 »
Do takich testów wydaję mi się, że zalanie cuppingowe będzie najbardziej miarodajne i powtarzalne. Mieszając różne zmienne jak: przemiały, metody, czasy, filtry itd. trudno orzec co właściwie zadecydowało o charakterze danego naparu.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Marzec 2017, 13:25:54 »
skoro tak radzisz, tak też uczynię, postaram się o cupping test - aczkolwiek nie obiecuję, że coś nowego powiem.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Woda do kawy - przegotowana... ?
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marzec 2017, 07:23:15 »
dzięki za pomoc.
Temat uważam za zamknięty/przeniesiony do innego wątku (woda do kawy).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi