Autor Wątek: Nivona 725 - serwis  (Przeczytany 1676 razy)

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Nivona 725 - serwis
« dnia: 24 Lipiec 2017, 08:51:37 »
Cześć,

Po weekendowych bojach z ekspresem i kawą Illy, zacząłem wątpić, że na serwisie zrobiono cokolwiek sensownego, kawa dalej wychodzi średnia. Zacząłem już rozmawiać z kolegą Michałem z konesso, ale do czwartku gdzieś uciekł. Generalnie ekspres ma już 11000 przbiegu i podobno powinno się tam co nieco wymienić, na serwisie poza "udrażnianiem" i czyszczeniem nie zmieniono nic.

Co do samego ekspresu, ciężko uzyskać dobrą kawę, nie wiem co ma na to wpływ, jeżeli chodzi o temperaturę naparu, to w chwili zaparzenia woda ma około 70.7 stopnia. Co do fusów to zdjęcie w załączniku (ilość kawy 9g).

Kawa na zdjęciu to Illy, próbowąłem jeszcze la brasiliana marfisa - smak jest dużo lepszy, ale dalej nie czuje totalnie jej aromatu w espresso.

Robiłem odkamienianie i czyszczenie tabletkami + reczne, nic sie nie zmienilo.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ze spieniacza zamiast pary leci woda, mimo, że to tez sprawdzali  :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2017, 08:54:31 wysłana przez stefunk »

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Nivona 725 - serwis
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2017, 17:58:37 »
Mlynek mieli za grubo, przy wsypaniu zmielonej pod espresso wychodzi akceptowalnie

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona 725 - serwis
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2017, 22:25:17 »
Zdaje się że sprawdziły się moje podejrzenia na temat złej pracy młynka, który po takiej ilości kaw miał prawo się nieco rozregulować..
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Nivona 725 - serwis
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2017, 09:12:07 »
Próbowałem wyregulować młynek, ale przy mniejszym przemiale, nie puszcza wody, pewnie mieli nie równo i zatyka sito, dobrze kombinuje? Gdzie mogę dostać po kosztach żarna do tego młynka?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi