Autor Wątek: Wymiana ekspresu kolbowego na porządny-dyskusja poboczna.  (Przeczytany 8917 razy)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Wymiana ekspresu kolbowego na porządny-dyskusja poboczna.
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Wrzesień 2017, 09:30:03 »
A tak w ogóle to jak to wygląda od kwestii tych wszystkich norm? Nie chciało mi się szukać po tych instytucjach od espresso ale na wiki znalazłem coś takiego:
espresso.png

Z tego co widzę to porcja kawy 7g, temperatura wejściowa na ciastko 88+-2, stopnie, temperatura kawy w kubku 67+-3 stopnie.
Nie wiem na ile te dane są zgodne z rzeczywistością Wiki cytuje to http://www.espressoitaliano.org/files/File/istituzionale_inei_hq_en.pdf jeżeli przy pomocy tego termometru zmierzą temp wody jaka idzie na ciastko, zważą kawę i temp kawy w kubku i będzie się zgadzać z tymi normami to gdzie leży problem?

Skoro maszyna według tego co pisał Janusz daje stałą temperaturę na ciastko (nie znam Cię ale daje kredyt zaufania) i wszystkie inne czynniki są spełnione to gdzie jest problem? Jestem świadomy, że technologia utrzymywania temperatury robi różnicę ale jeżeli coś działa to o co chodzi?

Czasami gubicie się w tym wszystkim i zatracacie sens, bo nie chodzi o to aby było super idealnie (bo to pewnie super hiper koszty) ale według jakichś tam zasad i norm. Efektem jest kawa, którą się pije. Tu nie chodzi o to aby idealnie w domu zrobić espresso i je wylać do kibelka ale żeby zrobić poprawne espresso i wypić je ze smakiem. Jeżeli ekspres spełni parametry które są wyżej to ja serio nie widzę problemu czy on będzie kosztował 1000zł czy 10 000zł.


« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2017, 09:41:58 wysłana przez andy »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wymiana ekspresu kolbowego na porządny-dyskusja poboczna.
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Wrzesień 2017, 09:38:55 »
Masz normy INEI i SCA(dawniej SCAA i SCAE). W czym problem? Że do niego NIC nie dociera. Zero konkretów, zero argumentów tylko pieprzenie dookoła tematu.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wymiana ekspresu kolbowego na porządny-dyskusja poboczna.
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Wrzesień 2017, 09:45:39 »
@Spinacz - Z uwagi na czasowe ograniczenie możliwości pisania postów Tedi nie może podjąć z Wami dyskusji i odpowiedzieć na Wasze pytania. Proponuję zakończyć rozmowę w wątku pobocznym

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Wymiana ekspresu kolbowego na porządny-dyskusja poboczna.
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Wrzesień 2017, 09:52:50 »
W końcu... @spinacz DZIĘ-KU-JĘ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi