Autor Wątek: Brazylia Serra da Picada Lot#550 - Bailies  (Przeczytany 1095 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Brazylia Serra da Picada Lot#550 - Bailies
« dnia: 27 Marzec 2017, 23:20:36 »
Nie przepadam za kawami z Brazylii i właściwie w ogóle ich nie kupuje. Czekolada, orzechy. Ciemna czekolada,migdały . Mleczna czekolada,karmel (trochę stereotypy ;) ) Przechodziłem ostatnio obok jednej z ulubionych kawiarni i patrzę, Brazylia banany i ananas?! Biorę!
Ciekawy sposób obróbki ziarna prawdopodobnie wymyślony przez doktora Flávio Borém, który poszukuje rewolucyjnych i ekologicznych technologii, które pozwolą wyciągnąć z ziaren obrabianych naturalnie "prawdziwe piękno i charakterystyczne aromaty". Ten jegomość ułożył pojedynczą warstwę ręcznie zebranych wisienek, na kamiennym patio. Po dwóch dniach ułożył na nią kolejną warstwę, by nie wyschły za szybko. Na noc układał je w coś jak piramida czy wulkan, żeby chronić przed wilgocią i zminimalizować wahania temperatury. Co mu wyszło?

Pochodzenie: Poco Fundo, Brazylia
Palarnia: Bailies, Północna Irlandia
Obróbka: Naturalna
Odmiana: Red Catuai
Wysokość: 1184 m n.p.m
Profil: Owoce tropikalne, guava, banan
Data palenia: 15/03/2017

Młynek: Ek-43 ( 7 w skali 11)
Drip: V60-01

Metoda Matta Pergera. 12 gramów, 200ml wody w 97 stopniach, czas 2:20. Bardzo mocny aromat.... hmm... Amareny  :lol2: Tak to określiła moja żona ;) faktycznie mocno sfermentowane owoce, ale to trzy dni po paleniu. Smak bardzo ananasowy z taką wytrawną końcówką. Dziś aromat zdecydowanie łagodniejszy, określiłbym raczej jako marakuja. Smak dalej podobny, mocno ananasowo-bananowy z winnym posmakiem.

Młynek:Comandante (33 klik)
Metoda: aeropress

Metoda Coffee12, bardzo lubię i często wykorzystuje. Tutaj aromat jeszcze mocniejszy, ale to chyba dlatego, że więcej kawy ;) w smaku pojawia się goryczka, ale bardzo delikatna. Dalej tropikalnie, ananasy, papaje, marakuje, banany. Rzadko kiedy spotykam tak kolorowe smaki, jeśli wiecie co mam na myśli. Na zimno prawdopodobnie ciężko będzie odrożnić od Sangrii :)

Ciekawa kawa, jeszcze ciekawsza obróbka. Chyba zacznę się otwierać na Brazylię ;) Bardzo smacznie i kolorowo.

Cena: €7.20


 
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi