Autor Wątek: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi  (Przeczytany 16565 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Luty 2017, 23:00:30 »
W takim, ze chce wcisnac jeden guzik i roboc cos innego kiedy kawusia sie parzy. Nie mam czasu na zabawy z pienionym mleczkiem
Ale zdajesz sobie sprawę, że czas na czyszczenie automatu musisz znaleźć? Codziennie, do tego znacznie więcej niż przy dowolnym innym typie sprzętu?

Offline Michalinho

  • Wiadomości: 6
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Luty 2017, 07:17:06 »
646 i 656 to praktycznie te same ekspresy. Różnica jest w kolorze i w tym że do ekspresu 656 otrzymujesz plastikowy pojemnik na mleko. Producent podaje jeszcze, że w ekspresie 656 jest dodatkowe wyciszenie młynka, ale jak dla mnie nie robi różnicy :)

A może seria 7xx? Co prawda przekracza Twój budżet, ale masz funkcję one touch cappuccino, aroma balance i jeszcze prostszą obsługę.
No Nivone 646 widzialem, ze mozna dostac za 1850zl i zastanawiam sie czy warto bo idealnie mieszcze sie w budzecie :) Seria 7 przemawia do mnie, czytalem o aroma balance i laczeniu sie przez bluetootha. Wzialbym 7 ale nie jestem pewny czy dla takiego amatora jak ja warto dokladac ponad ten tysiac :)

Ale zdajesz sobie sprawę, że czas na czyszczenie automatu musisz znaleźć? Codziennie, do tego znacznie więcej niż przy dowolnym innym typie sprzętu?
Tzn. Nawet przy 2 kwach dziennie? Zona mowi, ze bedzie czyscic zobaczymy co z tego wyjdzie. Jest uparta i jestem zdecydowany na automat w 100%

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Luty 2017, 09:03:50 »
To może zapytaj żony - w końcu ona mleczne pije - czy chce się jej przestawiać szklankę czy woli wszystko jednym guzikiem zrobić.

A na płukania i czyszczenie się trochę czasu zejdzie.
LMWDP #469

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Luty 2017, 09:07:40 »
Nawet przy 1 dziennie, a rurki od mleka wypada porządnie przepłukać po każdej kawie. Zaparzacz też czyścił bym codziennie, za dużo się naoglądałem nie czyszczonych automatów :ohyda:
Żonę zaproś na kawę do jednej z polecanych kawiarni i do jakiegoś barku, gdzie stoi automat ;)

Offline birut

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Delonghi 5600
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2017, 14:59:12 »
Kolego ja mam juz 4rok DeLonghi 5600 3000kaw i zero awarii ,nic sie nie zawiesza,latwo się czyści,odkamieniam raz na 5miesięcy.
Brat ma niższy model Delonghi 3rok i to samo.
Wiec jak miałbym wybierać między DeLonghi a Saeco czy Krups to byłby to kolejny DeLonghi.

A czemu Nivony są tak polecane czy one rzeczywiście są tak trwałe,mocne mechanicznie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi