Autor Wątek: Ekspres Saeco  (Przeczytany 4067 razy)

Offline xiviali

  • Wiadomości: 6
Ekspres Saeco
« dnia: 30 Listopad 2016, 17:03:14 »
Cześć!
Szukam ekspresu wraz z młynkiem (tanio, gdzieś do 300, maksymalnie 400 zł) i natrafiłem na ofertę Saeco HD8423/19 wraz z młynkiem żarnowym DeLonghi KG79.
Orientujecie się, czy warto? Czytałem, że ten młynek na początek jest okej, a na taki za 1000 zł póki co mnie nie stać (sem studentem).
Wszystko jeszcze na gwarancji, w stanie bardzo dobrym.
I jeszcze pytanie: Czy to jest ekspres kolbowy? Bo nigdzie takiej informacji nie znalazłem.
Z góry dzięki za wszelką pomoc

Ps. dałbym link do ogłoszenia, ale niestety nie mogę

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2016, 18:10:03 »
Wujek Google mówi że kolbowy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Majkel23 Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Rocket Cellini/ Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak k3 touch/ Macap M4
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2016, 18:32:53 »
Mam HD8425/19 na początku się zachwycałem tym ekspresem ale zacząłem czytać to forum i już wiem, że jest on fajny na rok.. potem sam zaczniesz zauważać, że czegoś brakuje.
Powiem Ci tak, zaczniesz żałować, że wydałeś kase i zaraz będziesz musiał kupować coś nowego bo to nie będzie Ci wystarczało.
Jeśli chodzi o młynek to na początek minimum graef 702 jeśli Cię nie stać to idz sobie choćby do Starbucksa i kup sobie kawe (mielą na miejscu)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2016, 20:10:43 »
Kawa ze starbucksa? Dżizas, tyle dobrej kawy można kupić a Ty taki badziew polecasz?

Offline Majkel23 Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Rocket Cellini/ Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak k3 touch/ Macap M4
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień 2016, 20:44:28 »
To nie o to chodzi.. ale lepsza kawa ze Starbucksa niż żółta Tchibo.. A uwierz mi, że znam mase ludzi którzy tak robią i zachwycają się "kawą z ekspresu"  ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2016, 20:48:21 »
@xiviali miałem kiedyś młynek Braun o takiej samej konstrukcji jak DeLonghi KG79 i nadawał się do dżezwy, bo świetnie mielił na pył, ewentualnie do kawiarki.  We wszystkich grubszych przemiałach też było co najmniej 25% pyłu, co nie jest pożądane :)

Co do ekspresu, to niestety nie jest to ekspres, który zaparzy dobrze, czytaj poprawnie, kawę. Pomijając już to, że dobra kawa powstaje z poprawnie zaparzonych ziaren o dobrej jakości. Lepiej kup sobie manualny zaparzacz i w miarę dobry młynek za te pieniądze. Proponowałbym przede wszystkim dobrą kawę a ze sprzętu np. Nivona CG 130 do mielenia a do parzenia kawiarkę / clever dripper / french press da Ci to dużo lepsze efekty i znacznie więcej się nauczysz. Jeżeli koniecznie chcesz ekspres to kup jakiś przelewowy z polecanych na forum, ale z dobrym młynkiem bo zawsze podstawą będzie dobre ziarno dobrze zmielone.





Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień 2016, 21:47:04 »
To nie o to chodzi.. ale lepsza kawa ze Starbucksa niż żółta Tchibo.. A uwierz mi, że znam mase ludzi którzy tak robią i zachwycają się "kawą z ekspresu"  ;)
W obu przypadkach kupujemy kawę nieznanego pochodzenia o bliżej nieokreślonej dacie palenia. A przy kawie ze starbucksa najczęściej wow robi tyle, że jest ze starbucksa - zanim tu trafiłem miałem za dobrą kawę np z coffeehaven, czyli teraz costa. Raz poszedłem do starbucksa i za kilkanaście zł dostałem kubek czegoś, co nie można nazwać kawą. A ludzie się tym zachwycają...

Offline xiviali

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudzień 2016, 22:52:30 »
Dzięki wielkie za wszystkie opinie :-)
Jakąś tanią kawiarkę mam, zaparzacz do herbaty mam (nawet nie wiedziałem, że to ten french press :D ), kupię w takim razie lepszy młynek ;-) Czyli co najlepiej kupić do tych 350 zł? Graef 702, Wilfa Svart WSCG-2 (ale jeśli nie ma dużej różnicy na + to lepiej nieco tańsze), Nivona CG 130 czy Severin KM 3873? Czy może coś innego? Bo to wszystko znalazłem na tym forum.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień 2016, 23:12:39 »
Czyli masz już jakąś bazę. Masz od czego zacząć, potem możesz ewentualnie kupować nowe lub lepsze sprzęty. Jeśli masz klasyczną alumiową kawiarkę to nic lepszego nie potrzebujesz. Jeśli jakaś inna to sam sprawdzisz jak wychodzi. We french pressie możesz też idealnie spienić mleko.

Z tych w miarę niedrogich młynków najbardziej uniwersalne do domu będą Wilfa i Nivona. Ja bym wybrał nivonę ze względu na w miarę cichą pracę i chyba trochę drobniejszy przemiał na najmniejszym ustawieniu. Oba są proste w użyciu i nadadzą się do prawie każdej metody, oprócz tygielka i espresso.   Na razie oprócz młynka polecałbym kupić wagę i termometr. U mnie sprawdzają się takie bardzo dobrze i nie kosztują fortuny.
http://allegro.pl/waga-jubilerska-precyzyjna-0-1g-2000g-kuchenna-i6092355615.html
http://allegro.pl/termometr-cyfrowy-z-sonda-markowy-cem-dt-130-fvat-i4833956422.html



« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2016, 23:19:53 wysłana przez krystians »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudzień 2016, 00:48:01 »
lepsza kawa ze Starbucksa niż żółta Tchibo
Polemizowałbym, Sturbucks większość swoich kaw pali sporo po drugim crakcu.

coffeehaven, czyli teraz costa
Czyli zupełnie inna kawa -- costa wprowadziła wraz ze swoimi standardami swoje ziarno.

Offline xiviali

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres Saeco
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Grudzień 2016, 18:33:42 »
Z tych w miarę niedrogich młynków najbardziej uniwersalne do domu będą Wilfa i Nivona.

A powiedzcie mi jeszcze, ta Nivona będzie nadawała się w przyszłości do espresso? Bo za jakiś czas zamierzam dokupić do tego jakiś ekspres kolbowy, a czytam gdzieś, że graef 702 się do tego nada, jak z Nivoną CG 130? Bo nie ukrywam, że póki co (ale nie znam się i mogę się mylić), najbardziej smakuje mi caffe latte ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2016, 18:38:49 wysłana przez xiviali »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi