Autor Wątek: alternatywa dla Krups EA 9010  (Przeczytany 7815 razy)

Offline khylthorn

  • Wiadomości: 4
alternatywa dla Krups EA 9010
« dnia: 28 Listopad 2016, 00:04:12 »
Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu. Mam prośbę o pomoc, przymierzamy się z żoną do zakupu ekspresu automatycznego. Miałby parzyć zwykle 6-8 kaw dziennie, czasem więcej, w większości mleczne. Żona zakochała się w krupsie EA 9010 ze względu na ciekawe rozwiązanie dyszy do spieniania mleka. Sąsiedzi mają taki i polecają  (u nich bez awarii i ponoć nie wymaga specjalnego czyszczenia). Wiem, że z różnych względów krups nie jest najlepszym wyborem i tu pojawia się pytanie, czy istnieje jakiś inny ekspres z podobnym systemem spieniania mleka tzn wysuwana dysza która sama się czyści? Jak dotąd nie znalazłem nic podobnego. Jeśli nie to proszę o pomoc jaki alternatywny ekspres w budżecie do 4-4,5 tys. z jak najprostszym czyszczeniem i kilka argumentów żeby jednak żonę przekonać do czegoś innego bo na razie ciężko :) argumenty o awaryjności i plastikowym wykonaniu na razie nie przekonały małżonki.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: alternatywa dla Krups EA 9010
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2016, 10:09:17 »
Dysza faktycznie ciekawa - bo nie do końca wiadomo jak ją na bieżąco czyścić. Po 2 kawach mlecznych pojawi się na niej fajna zaschnięta warstwa mleka, której nie ma jak wytrzeć. Mówię o zewnętrznej powierzchni rurki. Bo środek pewnie się wodą za automatu płuczę. Sprawdź to u sąsiadów. Zapytaj też czym czyszczą dyszę, jaką chemią. Obejrzyj czy dysza jest czysta. Nie da się tego utrzymać w czystości bez chemii.



Rurka się chowa, jest gorąca, oblepiona mlekiem. Następna kawa dołoży swoją warstwę. :ohyda:

Ta maszyna to taki trochę oszukany OneTouch. Czy za te pieniądze (~4000 PLN) nie lepiej spojrzeć na taką Nivonę serii 7 czy 8. Przynajmniej czyszczenie będzie proste. A przy 7-mce żonie jeszcze na torebkę zostanie :P
Plastikowy ekspres będzie każdy. Awaryjność - Krups nie słynie z bycia niezawodnym. Nivona jest pewniejsza. Może maszyna sąsiadów to wyjątek potwierdzający regułę - coś jak moje poprzednie auto Laguna II ;) tez nic jej nie dolegało i się nie psuła :P
LMWDP #469

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: alternatywa dla Krups EA 9010
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2016, 11:01:58 »
Muszę tutaj dodać swoje dwa grosze. Być może mój Krups to też wyjątek, bo chodzi już ponad rok bez żadnej awarii, a być może chodzi o to, że używam wody po osmozie i nie odkłada się żaden kamień oraz regularnie czyszczę firmowymi tabletkami jak mi ekspres przypomni. Mam taką teorię, że tego typu sprzęty psują się od twardej wody. Zanim zaczęliśmy używać osmozy w kuchni wymienialiśmy czajniki średnio co roku, ostatni zakupiony w Lidlu służy już 5 lat i wygląda jak nowy.

Oczywiście w porównaniu z Astorią, a nawet Aeropressem kawa wychodzi marna.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: alternatywa dla Krups EA 9010
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2016, 11:02:35 »
podobny system spieniania mają chyba najtańsze ekspresy Bosch, mam taki w firmie i działa podobnie choć dysza nie jest automatyczna tylko wysunięta na stałe. Mleko spienia fajnie - kawa jest jednakże paskudna :-) choć może to wina samych ziarenek.
Oczywiście to spienianie jest znacznie bardziej nadmuchiwane niż spienianie ręczne parą...

Na pewno dosyć łatwo to ustrojstwo od spieniania wyczyścić bo się łatwo wyjmuje - myk pod wodę i czyste

Offline khylthorn

  • Wiadomości: 4
Odp: alternatywa dla Krups EA 9010
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopad 2016, 17:58:34 »
Dzięki za dotychczasowe sugestie. Na razie najlepszym argumentem może być ta torebka w zestawie z nivoną 7x  ;) Niestety co do nivony żona ma alergię na te wężyki, chociaż wydaje się to prosty do czyszczenia system. Kluczowe dla żony jest łatwość w utrzymaniu czystości i tu chciałbym jak najlepsze rozwiązanie. Czy taka nivona (najbardziej by mnie jednak przekonywała 838) jest łatwiejsza w utrzymaniu niż np. systemy z siemensa eq.9 czy delonghi np. ECAM 28.465 M Prima Donna S?

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: alternatywa dla Krups EA 9010
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2016, 21:14:37 »
Krups fajny z wygladu ,kawe  robi dobra i tyle plusów , serwis tylko wawa , kociołek zintegrowany z zaparzaczen taki sam jak w tym za 1200 , młynek również nie licząc elektronicznego ustawiania grubości mielenia wytrzymałość ok 3000- 4000 tys kaw  potem cieknie  itd ..  Zobacz Melitte Ci :)
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2016, 21:17:38 wysłana przez sccoty »

Offline khylthorn

  • Wiadomości: 4
Odp: alternatywa dla Krups EA 9010
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2016, 13:59:38 »
Czyli najprostszym w czyszczeniu rozwiązaniem jest rurka taka jak w nivonie 7xx czy 8xx? Zawsze wydawało mi się, że to jest najtrudniejsze w utrzymaniu czystości, ale jestem laikiem. Czy ktoś wie jaka jest różnica między nivoną 838 a 839 poza kolorem? Bo w cenie kilka stówek mniej ta druga a kolor mi nie robi różnicy.  Czy jakościowo Nivona faktycznie jest o wiele lepsza od krupsa?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi