Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 129773 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #210 dnia: 19 Styczeń 2017, 14:05:14 »
niech ci podpiszą ze klejonka pokryta woskiem czy tam olejem jest ok, olej do blatów osmo, fajne kolory, ładnie wybarwia.
CNC powiadasz...... to tylko ja jestem takim debilem żeby wycinać sobie logo przy pomocy gesztelki?

Czy będziesz łaskawie skłonny pisać po polsku? Następnym razem się zbulwersuję. fux.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2017, 16:48:34 wysłana przez fux »

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #211 dnia: 19 Styczeń 2017, 21:52:39 »
Taki mam zamiar, aby wszystko było na piśmie. Generalnie są rozporządzenia którymi należałoby się kierować, ale życie pokazuje zgoła odmienne rzeczy. Pomimo, że przedstawiłem pani w sanepidzie zapis z rozporządzenia przemawiający na moją korzyść, Pani stwierdziła w prost, że to jest kwestia interpretacji przez nich jako osoby decyzyjne.
W najbliższych dniach wybiorę się ponownie do sanepidu z wydrukowanym rozporządzeniem w celu jasnego określenia wątpliwości. Jak poznam szczegóły to wszystko opiszę w oparciu o rozporządzenie. 

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #212 dnia: 20 Styczeń 2017, 09:51:42 »
Odnośnie rozporządzenia, masz napisane np powierzchnia zmywalna - jako blat - 
podpada pod to:
-szkło
-laminaty pokryte jakimiś warstwami melaminy - takim niby nietoksycznym czymś z czego się robi naczynia dla dzieciaków.
-drewno lakierowane - lakiery z atestami
-drewno olejowane -oleje z atestami
- nierdzewka
no i pewnie jeszcze z3 inne cuda o jakich nie słyszałem.
Cała zabawa polega na tym ze w zależności od tego kto opiniuje masz możliwość dopuszczenia lub niedopuszczenia określonego materiału do określonego zastosowania.
Nie walcz bo to sensu nie ma- jeśli chodzi o drobiazgi-  a na czym utknąłeś?

ps. Fux łaskawie jestem skłonny, teraz ok?
ps 2. 10% z każdej kawy  powiadasz...... ee to mało ,ja oferuje 30%, tylko co Ty z tymi wszystkimi fusami zrobisz to nie wiem:)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #213 dnia: 20 Styczeń 2017, 10:39:39 »
Paradoksalnie taniej od stali nierdzewnej  wychodzi blat ze szkła opti hartowanego .
Blat jak dla mnie 190/90 grubość 1cm  ze szkła około 380 zł plus przesyłka , z nierdzewki to koło 800.


Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #214 dnia: 20 Styczeń 2017, 13:25:26 »
Na chwilę obecną czekam na rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie - mam mieszane uczucia. Po pierwszym etapie przeszło 5wniosków osób pracujących. Na chwilę obecną 4 odrzucono, mój jest piąty. W uzasadnieniu - mała liczba pkt.( bezrobotni mają na starcie +15pkt- żal )
Kolejny problem mam z doborem ekspresu i młynka - pani od Astori nie odpowiada, cisza.
Ostatni dość dotkliwy problem - zakup drobnicy głównie szkła(porcelany) - nie sądziłem że jest aż tak droga, no i chciałbym troszkę jej pomacać w celu dobrania najodpowiedniejszej dla mnie, to co mi leży i pasuje.
W zasadzie na chwilę obecną tak to wygląda.
Jeżeli się okaże że z dofinansowania nici to będę miał mały problem - wyłożę gotówkę i pojadę na używanym sprzęcie.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #215 dnia: 20 Styczeń 2017, 16:45:21 »
Współczuje,  dlatego ja nawet nie startuje , nie będę pisał patykiem na wodzie planów opartych o to że może ktoś mi da kasę .

jest ładna używana rok astoria z młynem za połowę ceny.........

I jeszcze jedna uwaga.....zakładałeś budżet itp i coś tam dodawałeś.....  to jak z zakładaniem budżetu remontu chaty. Nagle wychodzi +60% zakładanych kosztów.

Patrzę po sobie: liczyłem budę z materiałem i robocizną na 1000zł....naiwnie:)
Drewna kupiłem za 670zł ( trochę przegiąłem z zakładanym marginesem -poza tym jechałem po modrzew 14cm szeroki a trafiłem świerk 19 , walnąłem się przy przeliczaniu-  powinienem wziąć za 500-550zł  ( transport -musiałem na szybko organizować -150zł )  a miał być przy okazji -50zł
Więc już masz koło 200 w plecy , teraz okazało się że gość który miał mnie wpuścić do stolarni ma tak zajechaną  grubościówkę ze masakra wychodziła z niej a nie ładne deski.
Wpuściłem ładną próbną deskę - kawałek 50cm - a wyszła poharatana od dołu -tępe noże -  plus pobrudzona smarem, pognieciona -jakieś rysy po 3mm grubości na stronie która miała być ładna i nie ruszona. Efekt jest taki ze dzisiaj zabrał moje drewno  znajomy zawalony robotą stolarz i puści to u siebie a grubościówkę (  65 metrów bieżących deski )  dodatkowo jak ma piłę to poprosiłem niech mi to poprzycina na docelowa długości bo moja krajzega raczej rwie niż tnie, koniec końców  z transportem zapłacę 2 stówy kolejne, czyli już masz 400zł nieplanowane ,no powiedzmy 300 bo gość ze  stolarni gdzie miałem robić też by dostał z 5 dych i za transport w obydwie strony  bym też musiał dać kilka dych .

« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2017, 17:02:15 wysłana przez kuń »

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #216 dnia: 21 Styczeń 2017, 12:05:17 »
Planowanie budżetu mam opanowane niemal do perfekcji  [emoji38], sporo przy tym robię - excel okazuje się niezbędny ( do tej pory bazowałem głównie na NORMA PRO, ale i excela się nauczę  :taktak:). Sporo robię samodzielnie i korzystając ze znajomości, powstające w ten sposób oszczędności mogę przeznaczyć na produkt i asortyment wyższej jakości. Problemem okazuję się Olsztyn sam w sobie - niemal nic tu nie ma, a jeżeli coś się pojawi to w zawyżonych cenach. Przed zakupem czegokolwiek lubię to pomacać i dobrać odpowiedni produkt do swoich potrzeb - w Olsztynie okazuje się to nie możliwe.
Część problemów wynika z drobnej zmiany zakresu działalności (wcześniej nie planowałem porcelany na plenerach), mianowicie obsługi wesel. Pierwotnie miał to być typowy punkt plenerowy bazujący na jednorazówkach.
Na chwilę obecną daje sobie czas do końca stycznia, jeżeli się okaże że nie otrzymam dofinansowania, zacznę poszukiwania używek. W tym celu znajomi poszukują mi ciekawych ofert w Norwegii i Szwecji.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #217 dnia: 21 Styczeń 2017, 14:09:26 »
A jak planujesz zorganizować wyparzanie na plenerach?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #218 dnia: 21 Styczeń 2017, 18:58:25 »
SulBar. Ty nie narzekaj na Olsztyn, masz tam 174 tys ludzi to i zaplecze techniczne  i sklepy itp większe niż w mojej pipidówie o populacji 5 w porywach do 7 tys.
Jak remont robiłem to 80% gratów, łącznie z panelami,drzwiami,lodówką , kominkiem typu koza kupowałem z netu:) oj się kurier cieszył:)

Widzę że zamiast mobilnej plus  juble w terenie założysz dom weselny :)

Jak dla mnie to drugorzędne sprawy nad jakimi sie skupiasz........ta porcelana...... nie masz jeszcze ekspresu , wozu itp.
To tak jak ja bym w mojej obecnej sytuacji szukał producentów fajnych mieszadełek drewnianych.

ps o astorie pytaj  w cofedevsion, gość konkretny.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2017, 19:07:06 wysłana przez kuń »

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #219 dnia: 23 Styczeń 2017, 22:04:19 »
SulBar , to co CI napisałem uświadomiło mi  ta naprawdę ograniczenia techniczne w moim przypadku.
To taka luźna myśl - uwaga- bo ciągle traktuje ten temat jako swego rodzaju kompendium,podpowiedzi dla wariatów co chcą robić mobilne.
Bierzcie pod uwagę -przy założeniu że sami robicie - dostęp do zaplecza technicznego, jakichś zakładów, sklepów ze specjalistycznym sprzętem, serwisantów itp.
Głupi przykład tej mojej zabudowy....
drewno- pierwsze sensowne 40km ode mnie było i to przypadkiem trafione.
Stolarnia - opisywałem problemy....dziś odebrałem drewno pocięte, jest w miarę ok, w miarę...bo trzeba z kolej kilka desek szlifować bo się w transporcie obiły lekko......
Wosku z atestem do żywności nie kupię. W Sklepie budowlanym lazury,bejce,lakiery itp.....
muszę zamawiać z netu.
Jeśli bym musiał toczyć ośki i piasty.....porażka, jedyne miejsce to stocznia ......u a tam sie doprosić o wytoczenie na zasadzie fuchy czegokolwiek....masakra:) choć chłopaki są super w robocie bo mój regulowany pierścień pośredni do aparatu o długości od 5 do 9,5cm robi furorę:)
No i tak by można  w nieskończoność, od blatów z nierdzewki czy szkła do serwisu ekspresów.

Sul Bar, jak chcesz astorie perle z gazem ręczna 3 grupy za coś koło 900E to sie odzywaj, dam ci namiary
 

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #220 dnia: 23 Styczeń 2017, 22:39:26 »
O namiary poproszę, chętnie sprawdzę co i jak.
Na najbliższe dwa tygodnie wstrzymuję wszelkie działania - mała kumulacja spraw prywatno - zawodowych (chrzciny syna, obrona inżyniera, awans w robocie itd)
Mam o tyle komfortową sytuację, że sprzęt podstawowy (ekspres,młynek,mobilne blaty) mam skąd wypożyczyć za free (sprzęt na którym pracuję dorywczo), natomiast drobnica staje się problemem (ale to szczegół) tym bardziej, że napływają kolejne zamówienia o podwyższonym standardzie. Chrzciny syna będą niejako promocją moich usług. Jest to mało zyskowne dla mnie(jestem winny przysługę znajomemu + odrobek), ale z drugiej strony mam darmową promocję i udostępniony sprzęt na własne potrzeby(oczywiście w granicach rozsądku).
Jest kupa detali, o których istnieniu wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, wszakże branża zgoła odmienna od dotychczasowo wykonywanej.

Dom weselny jest w planach, ale to kolejny krok(jak tylko pozyskam atrakcyjną nieruchomość) - jest nisza na tego typu lokale w moich okolicach.
Jak  tylko się ogarnę prywatnie sam ze sobą to zdam relację z postępów.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #221 dnia: 01 Luty 2017, 00:45:46 »
NO ,chłopaki zeszli ze strychu, łącznie wstawili 11 słupów,  dodatkowo wzmacniających więźbę dachową, plus 22 jętki:) każda po jakieś 4,5m +  dodali takie kruciaki na górze krokwi wiec teraz dach wytrzyma kolejne 400 lat:)
Nie pytajcie  jak to się trzymało bez wzmocnień do tej pory...
Ale do rzeczy : zyskałem  otwarte miejsce na strychu 4/5m to i coś na kształt pseudo stolarni sobie zrobię, pierwsza realizacja zabudowa...
Niżej fotka. Pierwsza przymiarka jak to w ogóle wyglądać będzie, blat główny  będzie nieco wystawał z przodu budy-tak z 5cm, miejsce do zaczepienia dodatkowego podnoszonego blacika.
na focie widać krawędź desek -tych co będą szerokością- ale  docelowo będą inaczej ułożone-krawędź -miejsce cięcia desek będzie widoczne z przodu - schowane pod blatem opuszczanym więc będzie ok.
Na razie chcę zrobić tylną skrzynkę- będzie to mniejsza wersja budy więc zbiorę doświadczenie:)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #222 dnia: 05 Luty 2017, 22:51:07 »
a jednak można.....
https://www.olx.ua/obyavlenie/gazovaya-kofemashina-astoria-perla-al-2-IDqbn82.html#bbdbaa853e
jakby znikło...... astoria perla 2016 rok dźwignia, na chodzie, za 7 tys hrywien czyli 250 E.
poszła chwile przed moim telefonem..........

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #223 dnia: 06 Luty 2017, 07:30:07 »
Takich ofert nam potrzeba, niestety też się na nią spóźniłem

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #224 dnia: 06 Luty 2017, 09:41:41 »
Gość handluje jakimiś używkami,  starciami-serwisami- ewidentnie nie wiedział co ma do sprzedaży.
Albo poszło w chwile moment albo gość zorientował się ze cena za niska i za jakiś czas wystawi z nową ceną. Z moimi znajomymi z Ukrainy też nie chciał gadać:)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi