Autor Wątek: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł  (Przeczytany 7426 razy)

Offline zait

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 27
Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« dnia: 15 Styczeń 2018, 19:47:29 »
Witam,
Stoję przed wyborem ekspresu z tego co się dowiedziałem na forum  wybrałem Jurę A7 vs Nivone 778.

Potrzebuje ekspresu w kolorze białym ze względu na wygląd kuchni.

Co do wymagań:
- dziennie pijamy od 0 do 3 kaw (jak ktoś wpadnie wiadomo więcej)
- Pijane są kawy mleczne jak i czarne

Kwestia czy dobrze wybrałem czy gdzieś jest jakiś inny ciekawy model w tym budżecie?
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 20:26:23 wysłana przez fux »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2018, 08:19:11 »
Jeśli A7 mieści się w Twoim budżecie to nie szukaj niczego innego, będziesz zadowolony.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline MRM

  • Wiadomości: 8
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:38:38 »
Ja za 3800 z Niemiec zamówiłem E8 podobno jest trochę lepszy niż A7 ;)
Jestem bardzo zadowolony!

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2018, 13:03:12 »
Witam ,

Z jakiej strony ta E8 ?

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2018, 19:31:48 »
Podepnę się.
Jestem kawoszem średnim - lubię dobrą kawę, często espresso, capuccino. Sam zastanawiam się nad automatem w okolicach około 4000 zł. Ale gdzie jest problem? Ile razy jestem w domu rodzinnym i piję kawę z ekspresu rodziców (Saeco coś tam, ok 3000 zł) to smakuje mi tylko espresso. I do tego jest raczej kwaśne. Ziarna raczej zwykłe, z marketu (lavazza albo dallmayr). Ilekroć idę w Poznaniu na miasto to dużo bardziej w kawiarniach smakuje mi espresso kolbowe (z wyjątkami oczywiście).
Dlatego zastanawiam się nad sensem kawy z automatu - sam nie znam się na ziarnach, ich mieleniu, paleniu i innych pojęciach. Po prostu lubię dobrą kawę i nie przeszkadzałobu mi przygotowywanie napoju od "a" do "z". Spienianie mleka do kaw mlecznych? Chetnie.
Jednak jak poruszacie te pojęcia - bojlery, termobloki, temperatury - to mam strach, że każda kawa wyjdzie inna. Do tego ziarna - na moje oko solidne 250 g lepsze niż w sklepie kosztuje ok 30 zł. To rozumiem starczy na 15 kaw?
Czy bardziej skorzystać można na skupieniu się na dopracowaniu tworzenia espresso we własnym domowym zaciszu i modyfikowanie z niego innych kaw? Czy jest się czego bać?
W przedziale 4000 można chyba kupić ciekawy ekspres automatyczny jak i kolbowy z młynkiem. Oczywiście do potrzeb amatorsko domowych.

Offline zait

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 27
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2018, 22:32:28 »
A7 już stoi na miejscu foto:

a77.jpg

A7 brałem bo Pasuje mi do kuchni. Działa dobrze, jest nie za głośny jak na ekspres, kawy robi jak trzeba. Jedyna uwaga to tacka która trzeba będzie zabezpieczyć bo się porysuje szybko.

Offline Matka

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura e8, French press, Bialetti, szklanka z koszyczkiem...
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń 2018, 09:29:27 »
Jura bez wątpienia robi przyzwoitą kawę jednak w tej cenie jaką każe za siebie płacić powinna być również zawarta jakość wykonania i użytych materiałów.
Akceptowalnym  stosunkiem ceny do jakości jak dla mnie prezentuje się oferta od E8 wzwyż i mam tu na myśli ceny u zachodnich sąsiadów, bo to co trzeba "wywalić" u nas to jakaś kpina.
Modele Ena, A1,  A7 powinny być produktami budżetowymi, a nie są, ktoś kogo stać na wyłożenie 4-5tyś powinien raczej skierować swój wzrok na modele np. E8 lub J6 gdzie ten drugi powinien już zadowolić jakością bardziej wybrednych konsumentów.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2018, 09:47:12 »
Braliście pod uwagę Miele CM6150 ponoć całkiem fajne urządzenie jak na automat. zdaję się że w PL do kupienia za 3700. Ostatnio na yt przyopadkiem trafiłem na taki film.

Online tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2018, 11:44:24 »
Może komuś się przyda, trudno znaleźć przez olx, bo nie ma w ogłoszeniu, jest w ascaso :), tutaj https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-ascaso-barista-2gr-sprzet-do-gastronomii-CID619-IDoRyFY.html#0e29239bdd jura XS9 w cenie ok 4K i chyba z gwarancją, z tego co widzę nowa ok 8K.

Offline kawek82

  • Wiadomości: 8
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2018, 17:34:23 »
Ta jura xs9 nie jest na gwarancji już, bo pisałam do sprzedawcy wcześniej. Także wprawdzie wychodzi taniej, ale bez gwarancji to kupowanie kota w worku trochę i w dodatku niezbyt tanio...

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń 2018, 18:46:17 »
Skoro kolega dokonał wyboru i jest bardzo zadowolony to może ktoś mi doradzi z moimi wewnętrznymi problemami? :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:39:46 »
Czy bardziej skorzystać można na skupieniu się na dopracowaniu tworzenia espresso we własnym domowym zaciszu i modyfikowanie z niego innych kaw? Czy jest się czego bać?
Skorzystać można bardziej na tworzeniu -- doświadczenie, wiedza, rozwój ;) Jeśli nie boisz się poświęcić trochę czasu na naukę, nie boisz się poświęcić kilka minut na przygotowanie sprzętu, to śmiało można iść w kolbę.

Tak, jeśli młynek już ustawiony to z 250g można przygotować ~15 podwójnych espresso.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2018, 20:41:02 »
Braliście pod uwagę Miele CM6150 ponoć całkiem fajne urządzenie jak na automat. zdaję się że w PL do kupienia za 3700. Ostatnio na yt przyopadkiem trafiłem na taki film.


to Mile to takie Melitto Novono Bosch Jura :P

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń 2018, 21:24:30 »
Miele to najczęściej wysoka jakość za absurdalną cenę.
Jeżeli porównujesz dwie rzeczy w tej samej cenie, z której jedna to M a druga to popularna marka, to M będzie kilka klas niżej. Taki lajf.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jura A7 Vs Nivona 778 lub inny do +- 4000zł
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń 2018, 21:45:47 »
W tym wypadku zdaje się, że nie koniecznie niżej się plasuje niż konkurencja w podobnej cenie. Ja wolałbym te pieniądze wydać na inne rzeczy, ale jak ktoś chce mieć automat to może taki mu się sprawi.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 21:52:27 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi