Autor Wątek: Porlex mini czy Rhino - na start  (Przeczytany 3307 razy)

Offline cajjtt

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: AP
  • Młynek: Porlex Mini
Porlex mini czy Rhino - na start
« dnia: 21 Luty 2018, 13:12:40 »
Cześć :) Od razu uprzedzam że dopiero rozpocząłem swoją przygodę z kawą, forum natomiast czytałem wielokrotnie.
Dodam też że w najbliższych miesiącach na pewno zakupię  Wilfę Svart, Baratzę Encorę lub polecanego Severina do użytku domowego, kawę parzę głównie w AP.
Jednak jestem osobą podróżująca w praktycznie każdy weekend w sezonie wiosenno - letnim  i dlatego poszukuję takiego młynka, który mógłbym zabrać ze sobą w każde miejsce. Chciałbym również, aby młynek przez te 2 miesiące  (przed zakupem elektrycznego) służył mi w domu w codziennym użytkowaniu. I tutaj pojawia się już dość często  wałkowane pytanie: Porlex  mini czy mniejsza wersja Rhino? Wiem również, że żaden z powyższych młynków nie sprawdzi się dobrze w mieleniu pod espresso, jednak jeśli jeden z nich miałby poradzić sobie troszkę lepiej, to który obstawiacie? (planuję
zakupić Fellow Prismo, słyszałem że tutaj przemiał nie musi być tak dokładny jak np. do kolby).
Z góry dzięki ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Porlex mini czy Rhino - na start
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2018, 13:44:46 »
Do espresso to się żaden z tych nie nadaje :) Moje zdanie - kupić chinola i pozbierać na jakiegoś lepszego ręczniaka, będzie uniwersalny. Aergrind, Timemore...

Offline cajjtt

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: AP
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Porlex mini czy Rhino - na start
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2018, 13:46:15 »
Prismo zamierzam sporadycznie używać, co zatem będzie lepsze pod typowy przemiał pod AP? :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Porlex mini czy Rhino - na start
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2018, 13:48:45 »
Z tych dwóch to na jedno wyjdzie, jak dorwiesz chinola to też nie będzie źle ;) Miałem, używałem do AP, nie było na co narzekać.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Porlex mini czy Rhino - na start
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2018, 14:20:26 »
Tak jak siewcu pisał nie ma znaczenia :) i Porlex i Rhinowares na początek będzie ok, może przejrzyj dział sprzedaży na forum, może ktoś się pozbywa używanego. Wtedy zaoszczędzisz do jakiegoś ręczniaka ze stalowymi żarnami.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline cajjtt

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: AP
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Porlex mini czy Rhino - na start
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2018, 14:33:28 »
Dzięki wielkie, akurat nie rozważałem chinola bo dorwałem od znajomego używanego Porlexa w spoko cenie :) Skoro tak radzicie to nie pozostaje mi nic innego niż zacząć zbierać na przyszłość :)  Aczkolwiek takiego Comandante MK3 to trochę szkoda w terenie pod namiot :D

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Porlex mini czy Rhino - na start
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty 2018, 14:34:33 »
Dzięki wielkie, akurat nie rozważałem chinola bo dorwałem od znajomego używanego Porlexa w spoko cenie :) Skoro tak radzicie to nie pozostaje mi nic innego niż zacząć zbierać na przyszłość :)  Aczkolwiek takiego Comandante MK3 to trochę szkoda w terenie pod namiot :D

Możesz właśnie wspomnianego alegrinda kupić albo coś zassenhausa co ma stalowe żarna.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi