Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 662306 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1680 dnia: 18 Luty 2018, 23:14:23 »
Przy tym samym przemiale co w V60 w kalicie przelewa się sporo dłużej.
U mnie w plastikowym v60 i kalicie 185, ten sam przemiał przelewa się do 10 sekund szybciej w v60.
Moim zdaniem po prostu równiej zaparza Kalita.
Ze względu na budowę Kalita zawsze zaparza równiej niż v60.

Ta rozmowa trochę mi przypomina rozmowę o Geishy. Jedni mówią, że szkoda pieniędzy, taka sobie, piłem lepsze. Inni się zachwycają pod niebiosa.
Jeśli dążymy w stronę profesjonalistów - szukamy balansu. Jeśli dążymy do ulubionego naparu, nie ważne czy słodkiego, spalonego, kwaskowatego, to szukamy urządzenia które podbija dane cechy w kawie.
Nie każdemu odpowiada balans. Na kursie sensorycznym niewielu osobom smakowały Geishe. Sporo osób, w tym ja, wybierało Burundi, Rwandę czy Etiopię jako kawe najbardziej zbalansowaną. To samo na cuppingach. Ale po szkoleniu i przebywaniu w towarzystwie profesjonalistów, da się rozpoznawać i doceniać balans.
Jeśli ktoś lubi kwaski - Dobra etiopia czy kenia - v60 - jest szczęśliwy
Balans - Kostaryka, Panama, Kolumbia - Kalita - jest szczęsliwy *


*oczywiście to wielkie uproszczenie ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1681 dnia: 18 Luty 2018, 23:21:58 »
Każdy ma jakieś swoje typy. Mi od pierwszego razu zasmakowała Geisha i zawsze wydawała się świetnie zbalansowana, choć w kursach sensorycznych niestety nigdy nie uczestniczyłem. Nie mniej Geishe dla mnie są tak wysublimowanymi kawami, że nie mam ochoty pić ich na co dzień, bo frustruje mnie brak możliwości pełnego docenienia tych ziaren.

Kenie też bardzo ciekawie wychodzą z AP z metalowym filtrem, tyle że to bardziej przecisk niż przelew ;).
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2018, 23:26:47 wysłana przez krystians »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1682 dnia: 19 Luty 2018, 11:30:46 »


Przy tym samym przemiale co w V60 w kalicie przelewa się sporo dłużej.
U mnie w plastikowym v60 i kalicie 185, ten sam przemiał przelewa się do 10 sekund szybciej w v60.
Prawdopodobnie różnica wynika z ilości pyłów kawowych. Może techniki i sposobu polewania (pisząc dużo dłużej miałem na myśli powyżej 30s).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1683 dnia: 19 Luty 2018, 15:34:58 »
Prawda jest taka, że każdy musi znaleźć swój przepis na każdy z tych dripperów :) Kalitą się za bardzo nie bawiłem, więc ciężko mi coś konkretniej napisać - ale jak będzie możliwość to poproszę Metiu i spróbujemy się chwilę pobawić. On wie jakie są różnice, ja nie i bez sugestii postaram się wyczuć jak najwięcej i podzielić się wrażeniami ;) Ale to dopiero jak się wykuruję, póki co jestem uziemiony w domu...

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1684 dnia: 20 Luty 2018, 21:29:15 »
Co robicie, jak się dripper zatyka?
W ogóle coś robicie, czy dopiero przy następnym parzeniu np. grubiej mielicie?

Odsiewacie pył?
Mam porlex mini i tego pyłu zawsze tam trochę mam. Nie odsiewam go.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1685 dnia: 20 Luty 2018, 21:38:35 »
Intensywniej polewam, zwłaszcza na początku. Pyłu nie odsiewam.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1686 dnia: 20 Luty 2018, 21:41:46 »
dripper zatyka?
Choćby mielić najdrobniej nie uwierzę że się zatka na amen.

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1687 dnia: 20 Luty 2018, 21:55:18 »
Kiedy z 3min robi się 10, to już zatyka, czy jest OK?

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1688 dnia: 23 Luty 2018, 16:56:52 »
Przy polewaniu ziaren wodą pilnujecie stałej określonej temperatury? Np. zagotuję do 90oC i zaleję ziarna-odstawiam na gaz by trzymała 90oC, polewam ziarna do określonego momentu wg swojego przepisu i odstawiam na gaz, pilnuję temp; 90oC, a woda się przelewa w v60.. Wiadomo o co chodzi :) Cały czas mnie intryguje sprawa czy temperaturę utrzymywać między polewaniami czy najważniejsza jest ta temperatura z preinfuzji, a później jak spadnie o 2-3 stopnie w ciągu 1-2 minut to nic nie szkodzi? Nie sprawdzałem choć najpierw powinienem i pewnie by mi rozwiało wątpliwości, ale ciekaw jestem waszego podejścia.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1689 dnia: 23 Luty 2018, 19:28:39 »
Można utrzymywać temperaturę, niektórzy wolą tak. Ja podgrzewam do danej temperatury i potem już nie dogrzewam wody. Przez dwie minuty zalewania spada ok. 2 stopni. Jak Ci bardziej smakuje, to też kwestia przepisu i kawy. Tylko jak spróbujesz to się dowiesz jak Ci bardziej smakuje.

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1690 dnia: 23 Luty 2018, 21:22:26 »
Czy Hario v60 duża jest do luftu??

Próboje zdziałać coś na filtrach typu W, ale nic ciekawego mi nie wychodzi. Ta sama metoda, przemiał itd. ale parzone w filtrze dużej Kality i jest większa moc, ale też jest w końcu są jakieś smaki, tekstury a nie lurka o słabym zapaszku.




Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1691 dnia: 23 Luty 2018, 21:38:16 »
V60 może być tak  samo do luftu jak każdy inny sprzęt. Za mało danych żeby cokolwiek móc Ci doradzić. Nagraj film z tym problematycznym parzeniem w V60 i podaj wszystkie dane, to może coś uda się wywnioskować.

Offline baconp

  • Wiadomości: 16
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1692 dnia: 25 Luty 2018, 20:48:19 »
Kombinuje swojego pierwszego dripa bezpośrednio z papieru w kubku:). Proszę się nie śmiać:) drip szklany z ali w drodze za 7$
5.jpg
Młynek nivona cafe grano 130 ustawiony na "coarse" 4 stopień ostatni ( czy ktoś ma taki młynek i do dripa który przedział ustawia)
Kawa Audun Coffee fazenda miaki, odmierzone 14gr na 200ml wody
termometr bioterm ze sklepu AGD
do zalewania używam czajniczka do herbaty z dziubkiem ( temp 80 stopni) lub bezpośrednio z czajnika z gazu ( ok  90 stopni). Mój express saeco poemia hd8423 ma tylko 60 stopni:( więc nawet z niego wody nie używam.
złożyłem filtr papierowy jak na obrazku
Czasy by uzyskać 200ml to 6min z preinfuzja 30s.

Nie mogę grubiej już dać na młynku. Czy te filtry są za grube?- Filtr jan niezbędny do expresu przelewowego. Ogólnie wg instrukcji chciałbym uzyskać te 200ml przy 14gr i 3min
Kawa przy 200ml przelewała się 6min i była gorzka (90stopni). Robiłem tak że zalewałem trochę do filtra i z powrotem na gaz. Okropnie gorzka
Kawa na 3min ( wyszło 100ml) temp ok 80 ( lałem z dzbanka więc traciło temp) była już kwaśna ale lekko słodkawa.

1.jpg2.jpg

« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2018, 21:08:22 wysłana przez baconp »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1693 dnia: 25 Luty 2018, 20:59:54 »
Bez drippera nic nie zrobisz, kup sobie Hario plastikowe za 25-30 zł i nie będzie problemów. Bez drippera nie zrobisz takiej kawy i tyle w temacie. Lepiej sobie zalewajkę zrób, będzie zdatne do picia - bo kombinując tak jak Ty z losowymi temperaturami, dziwnym przemiałem(jak się nie da grubiej to młynek oddaj do naprawy), niepolecane na początek zwiększanie dozy... Ja używam zwykłego V60-02 kupionego za 25 zł i nie mam problemów ze zrobieniem kawy(dopóki nie zacznę kombinować). A co w zestawie z tym robi kolba to już nie jestem w stanie wymyślić.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1694 dnia: 25 Luty 2018, 21:03:14 »
Po co od razu hario? W Tigerze za 25 zł ceramiczna kopia Melitty, łatwiejsza w polewaniu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi