Autor Wątek: White Label - Ethiopia - Gesha  (Przeczytany 16180 razy)

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Wrzesień 2017, 23:15:23 »

Jeśli chodzi o stawki vat na kawę to w Anglii jest to aż 0%! w Niemczech 7%, w Czechach 15%.... ;)



Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Wrzesień 2017, 11:42:18 »
No cóż, biorąc pod uwagę fakt, jaka jest zasobność portfeli obywateli tamtejszych krajów, widać drastyczną różnicę między funkcjonowaniem palarni na Zachodzie Europy i w Polsce.

Offline mibb32 Mężczyzna

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: La Ma aeropress,syfon,kawiarka,frenchpress,drip, tygielek,chemex
  • Młynek: Ek43
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Wrzesień 2017, 12:13:33 »
1. emko
2. DrUsagi
3. byrzydal
4. pj.walczak
5. mr_j
6. Aleksander
7. korea83
8. mr_blend
9. PanJesiotr
10. quorthon
11. ranGo
12. Untoldex
13. SMaN
14. ziarenko
15. Cinello
16. MichalCz
17.Adaśko
18mibb32

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Wrzesień 2017, 16:05:32 »
Tak naprawdę to może warto byłoby zorganizować otwarty cupping Geishy..Teraz dopiero zobaczyłam propozycję Drinkers: tak, bardzo chętnie wymienię się na próbki. Domyślam, się że nie dorzucasz do towaru żadnej marży. Jednorazowo wrzucam do samplera 100-120 g. Jakby starczyło na dwa palenia, to by było idealnie :-)
zielonych ziarenek niestety nie będzie gdyż: "Unfortunately our limited stock of the green Gesha is exactly matched to our batch size for roasting, so that’s the only coffee we can’t sell you in green"
Jeśli chesz próbkę ziarenek już wypalonych, to daj znać na pw ile być chciała ziarenek, to odsypię z mojej paczki.


@ mibb32 dzisiaj rano złożyłem zamówienie na 17paczek, właśnie wysłałem maila żeby dołożyli mi jeszcze jedną, myślę że powinni dołożyć ją do zamówienia, zobaczymy czy będzie, na razie nie obiecuję ;)

Będziecie zadowoleni. Kawa delikatna, bogata w smaki i aromaty, ładnie się komponująca ;) Aż szkoda, że chwilowo nie miałem funduszy na zamówienie Geishy od Eli i zrobienia małego porównania...

Jeśli Ela jeszcze ma swoją Geishę wypaloną to ja mogę podzielić na próbki np. po 12g i dołożyć do tych zamówionych z Holandii, ale nie wiem czy jest jeszcze Geisha w Kołobrzegu na stanie, oczywiście podniosłoby to koszt o kilka złotych, ale też nie wiem ile, to już Ela musiałaby podać cenę, wtedy możemy policzyć i podjąć decyzję.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Wrzesień 2017, 16:29:52 »
Ela właśnie dokonała produkcyjnych paleń i wyjeżdża na Dolny Śląsk..wyrównać ziemię.
Myślę też, że odsypywanie po 12 g nie ma sensu. Jak wrócę (w połowie przyszłego tygodnia lub na koniec) to się odezwę.
Zostało mi może 300 g Cerro Azul (zielonego). Mam też jeszcze parę Esmerald.
Uważam, że to powinno stanąć na jednym stole cuppingowym, w jednym miejscu i czasie.
Jakoś nie wyobrażam sobie takich 12-gramowych próbek. Uważam, że kawa po paleniu najlepiej dojrzewa w sąsiedztwie innych ziarenek i jest jakiś sensowny "minimalny rozmiar" paczki, nie mniejszy niż 50 g..

Proszę, żeby nie dokonywać za mnie decyzji, że "wspólnie" będziemy rozsyłać próbki po 12 g.
Co do wszelkiego typu porównań, to myślę, że fajnie byłoby postawić na stole jakieś "normalne" Etiopie (myte i naturalne) obok tej Geishy..
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2017, 16:35:23 wysłana przez Elka »

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Wrzesień 2017, 16:41:50 »
Ela właśnie dokonała produkcyjnych paleń i wyjeżdża na Dolny Śląsk..wyrównać ziemię.
Myślę też, że odsypywanie po 12 g nie ma sensu. Jak wrócę (w połowie przyszłego tygodnia lub na koniec) to się odezwę.
Zostało mi może 300 g Cerro Azul (zielonego). Mam też jeszcze parę Esmerald.
Uważam, że to powinno stanąć na jednym stole cuppingowym, w jednym miejscu i czasie.
Jakoś nie wyobrażam sobie takich 12-gramowych próbek. Uważam, że kawa po paleniu najlepiej dojrzewa w sąsiedztwie innych ziarenek i jest jakiś sensowny "minimalny rozmiar" paczki, nie mniejszy niż 50 g..

Proszę, żeby nie dokonywać za mnie decyzji, że "wspólnie" będziemy rozsyłać próbki po 12 g.
Co do wszelkiego typu porównań, to myślę, że fajnie byłoby postawić na stole jakieś "normalne" Etiopie (myte i naturalne) obok tej Geishy..
Nie podejmuję za Ciebie decyzji że wspólnie będziemy rozsyłać próbki po 12g. Pisząc policzymy miałem na myśli siebie i moją wspólniczkę.
Czy próbka 12g nie ma sensu? Moim zdaniem ma, po właśnie takiej próbce DrUsagi napisał swoją recenzję więc nie utleniło się wszystko.
Poza wszystkim, to była tylko luźna propozycja, zależna przecież najbardziej od Twojego zdania.

Pewnie że fajnie byłoby zrobić taki duży stół cuppingowy, jednak gdzie go ustawić żeby wszystkim chętnym pasowało miejsce i czas?
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2017, 16:46:46 wysłana przez Drinker »
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Wrzesień 2017, 16:52:21 »
Jeśli zebrałaby się większa grupa, możemy zaprosić do Kołobrzegu: póki tu jesteśmy.
Co do próbki 12 g..pozwolę sobie mieć inne zdanie..jako producent  ;).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Wrzesień 2017, 11:52:47 »
Administracyjnie posprzątane  :szampan:
LMWDP #469

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Wrzesień 2017, 12:38:32 »
Dzięki DrUsagi  :szampan:

Właśnie wysłałem Wam na PW szczegóły dotyczące płatności, jeśli Ktoś z was nie dostał PW to proszę o info, mogło mi coś umknąć.
Kawa już czeka na odbiór przez kuriera w Amsterdamie :taniec:
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Październik 2017, 22:39:22 »
Kawa już wysłana do Was. Elmer z white label pisał, że to u nich największe jednorazowe zamówienie na tę kawę do tej pory :) Czekam na wasze wrażenia :) 
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1026
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Październik 2017, 11:02:14 »
Kawa już u mnie, dzięki za zorganizowanie zakupu  :ok:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Październik 2017, 18:04:36 »
Ja też już mam. Szkoda tylko że młynek w pracy. Jutro będę kosztować.
LMWDP #469

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Październik 2017, 19:00:57 »
Też już odebrałem :) Dzięki!

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Październik 2017, 09:25:11 »
Dawno tak po otwarciu paczki mi pięknie nie pachniało, po zmieleniu też :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1026
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Październik 2017, 10:11:32 »
Pachnie świetnie, szczególnie po zmieleniu, a zaparzona smakuje tak samo dobrze  :pycha:

Z Gabi Master wyszła bardzo słodka, zdecydowanie kwiatowa z lekką nutą cytrusów. Gładka i delikatna aż miło  :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi