Autor Wątek: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?  (Przeczytany 27090 razy)

Offline KappV

  • Wiadomości: 42
dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« dnia: 16 Lipiec 2017, 15:09:16 »
Cześć wszystkim!
Jestem zainteresowany zakupem ekspresu kolbowego, ogólnie planuję nauczyć się robić kawy białe (pod kątem ewentualnej przyszłej pracy). Osobiście jestem fanem czarnych, białe są dla mnie... zbyt nudne, dlatego zawsze wolałem metody alternatywne. Z tego też względu nie mam żadnej wiedzy na ten temat. Przeglądając jakiś wątek na tym forum (będący prośbą o podpowiedź dot. ekspresu) spotkałem się z wieloma opiniami, że za 600zł nie ma co kupować kolby. Moje pytanie: dlaczego? Jaka jest różnica między "dobrymi" a "tanimi" ekspresami? Czym one mogą się różnić? Uszczelkami? Prędkością grzania wody? I czy espresso na nich zrobione naprawdę się od siebie różni?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2017, 15:37:25 »
Jeßli mówimy o nowych ekspresach kolbowych, to będą się różnić:
1) Trwałością (metal vs. plastik oraz aluminium vs. mosiądz / nierdzewka),
2) Sitkiem portafiltra (z pojedynczym vs. podwójnym - tzw. z zaworkiem),
3) Stabilnością i powtarzalnością temperatury,
4) Obecnością lub brakiem OPV (wszystkie "dorosłe" oraz niektóre domowe mają OPV / bypass pompy)

Na pierwszy rzut oka to tyle.

I czy espresso na nich zrobione naprawdę się od siebie różni?
To jest dobre pytanie i zależy od pytającego - jedni zauważą różnicę, inni nie.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2017, 15:39:36 wysłana przez Krakus »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2017, 15:51:12 »
Moim zdaniem, bardzo dużo zależy od tego, kto stoi za sprzętem.
Sprzęt jak sprzęt, każdym zrobisz kawę. Tylko czy będzie Ci smakować ?!
Z moich doświadczeń, lepszy ekspres dał mi większą powtarzalność. Częściej robię espresso, które mi smakuje. Co nie oznacza, że wszystko jest powtarzalne w procesie zaparzania tu trzeba oddać temu, kto za nim stoi. Lepiej było mi się uczyć.
Sądzę, że teraz na sprzęcie za 1000 zł, zrobiłbym espresso, które da się wypić, nawet ze smakiem.

Offline KappV

  • Wiadomości: 42
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2017, 15:55:28 »
To nie są wielkie zmiany... najważniejszą jest chyba stała temperatura wody, ale też nie wydaje mi się, żeby w tych tańszych amplituda wynosiła 5 stopni, bo wtedy różnica w smaku na pewno byłaby wyczuwalna. W każdym razie opłaca się dopłacać (i jeżeli tak - to do ilu?), czy może zostać przy tych za 500-600 zł, bo to po prostu nie ma sensu? Z drugiej strony, o ile w alternatywach (zaraz po jakości kawy) liczą się najbardziej umiejętności baristy, tak w tym przypadku kawę robi maszyna (wybaczcie moją ignorancję, ale nigdy nie byłem fanem kaw włoskich, i nie wiem co można zepsuć w espresso  ;) ), i to w jej jakość należy inwestować... no nie wiem

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2017, 16:12:54 »
Miscela, Macinadosatore, Macchina, Mano.
Espresso będzie tak dobre jak najsłabszy z tych 4 elementów.
Jeżeli chcesz się uczyć pod przyszły fach to musisz mieć maszynę choć odrobinę przypominającą to co znajdziesz w kawiarni czyli HX albo DB. Do tego młynek gastro. IMHO najtańszy ekspres (mówię o nowych) jaki powinieneś rozważać to Nuova Simonelli Oscar II. 
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2017, 16:15:16 wysłana przez pj.walczak »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2017, 16:34:59 »
To nie są wielkie zmiany... najważniejszą jest chyba stała temperatura wody, ale też nie wydaje mi się, żeby w tych tańszych amplituda wynosiła 5 stopni, bo wtedy różnica w smaku na pewno byłaby wyczuwalna. W każdym razie opłaca się dopłacać (i jeżeli tak - to do ilu?), czy może zostać przy tych za 500-600 zł, bo to po prostu nie ma sensu? Z drugiej strony, o ile w alternatywach (zaraz po jakości kawy) liczą się najbardziej umiejętności baristy, tak w tym przypadku kawę robi maszyna (wybaczcie moją ignorancję, ale nigdy nie byłem fanem kaw włoskich, i nie wiem co można zepsuć w espresso  ;) ), i to w jej jakość należy inwestować... no nie wiem

Trudno określić ile dopłacić i co kupić ?! Czy używaną i próbować ?! A gdzie młynek ?
Bardzo wiele można zepsuć w espresso. Dystrybucja kawy w sitku, ubicie, ustawienie młynka, brak wiedzy w która stronę się poruszać by smakowało. Dobór temperatury, grubości mielenia, ilość dozy.
Pomijając, można zmielić, ubić i sfrustrować się lurą w 10s. Pole do popisu baristy jest ogromne.
Dobry barista na słabym sprzęcie zrobi poprawne espresso i najprawdopodobniej smaczne.
Ktoś kto nie umie, nie zrobi czegokolwiek na sprzęcie za 50tys.
Możesz sam spróbować co i jak pojechać we właściwe miejsce i spróbować dobrego espresso jak i swoich sił.
Chyba dałoby Ci to odpowiedź ... Co Ci smakuje na ile akceptujesz jakość espresso, jakie masz umiejętności i czy chcesz włożyć wysiłek by je podnosić. I ile gotówki chcesz na to wyłożyć. By osiągnąć ten smak w espresso lub "ciarki smakowe". O ile masz taki cel ;)
Powodzenia :)
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2017, 16:38:03 wysłana przez mr_j »

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2017, 18:15:08 »
Możesz sam spróbować co i jak pojechać we właściwe miejsce i spróbować dobrego espresso jak i swoich sił.
I to się wydaje najsensowniejsza odpowiedź. Zależy z jakiego miasta jesteś i gdzie Ci bliżej.
Jedni będą Cię namawiali tylko na dwa bojlery, inni na HX, a inni na termobloki.
Ale zasada jest taka jak wszędzie. "Prawo pierwszych relacji". Gdzie trafisz i co spróbujesz takie nabędziesz preferencje.

Offline KappV

  • Wiadomości: 42
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lipiec 2017, 20:38:35 »
Dobra, dzięki wszystkim za rady. Chyba odpuszczę sobie na razie ten ekspres, pozbieram na jakiś lepszy i w ogóle zainteresuję się tematem, bo jestem zielony w tej kwestii (jak zresztą widać po tym co piszę). Przede wszystkim będę musiał w końcu zacząć je pijać, bez tego ciężko będzie osiągnąć pożądany smak  :lol2:. W każdym razie widzę, że to  jednak spory wydatek i jeszcze pewnie nie raz tutaj zajrzę  ;)

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2017, 22:31:20 »
Bardzo mi się podoba Twoja odpowiedź. Trzymam kciuki za odnalezienie swojej drogi w tym światku.
Jest też wiele alternatyw, sporo wiedzy jest na forum. Zapraszam do lektury.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lipiec 2017, 13:35:55 »
Ktoś wspomniał o różnicy temperatury 5C. W tanich ekspresach powiedział bym ze jest ona większa nawet. W tych za 2-3 tysiące można mówić o stabilności na poziomie 3-4C


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lipiec 2017, 14:01:03 »
W tanich ekspresach powiedział bym ze jest ona większa nawet.
Musisz rozróżnić dwie rzeczy - powtarzalność temperatury w momencie rozpoczęcia ekstrakcji (ta w ekspresach z bimetalem może być na poziomie +/- 4 stopnie) od stabilności temperatury w trakcie ekstrakcji (tu też bywa różnie, ale +/- 3 stopnie nie jest rzadkością, choć bywa znacznie lepiej).

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lipiec 2017, 15:44:19 »
tu też bywa różnie, ale +/- 3 stopnie nie jest rzadkością, choć bywa znacznie lepiej

Rozumiem że nie mówisz o tych cudach techniki z cienkiej blachy stalowej z bojlerkiem 30-60ml za okazyjne 299PLN? Tam bym raczej obstawiał na 10-20 stopni różnicy.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lipiec 2017, 16:06:42 »
Rozumiem że nie mówisz o tych cudach techniki z cienkiej blachy stalowej
Nie, nie mówię, bo takiego cuda w rękach nigdy nie miałem.

Bojlerek 60ml, mówisz? Brzmi co najmniej ciekawie.

Offline KappV

  • Wiadomości: 42
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lipiec 2017, 16:11:05 »

Rozumiem że nie mówisz o tych cudach techniki z cienkiej blachy stalowej z bojlerkiem 30-60ml za okazyjne 299PLN? Tam bym raczej obstawiał na 10-20 stopni różnicy.

Takie też przeglądałem, one nie mają boilerów tylko jakieś grzałki czy coś ;) ... W każdym razie grzeją wodę na bieżąco.
A tak nieco z innej beczki, pj.walczak wcześniej mówił, że najtańszy ekspres, który powinienem brać pod uwagę to  Nuova Simonelli Oscar II... to około 3,5k z tego co patrzyłem. Poszperałem trochę w necie i znalazłem coś takiego: Rancilio SILVIA E (2017). Czy to sprzęt godny uwagi, czy nadal czegoś mu brakuje? Jest tańszy o półtora tysiąca, (około 2k), więc już chyba znam odpowiedź, ale zawsze warto się upewnić. Jego największą wadą jest chyba tylko jeden boiler, przez co trzeba czekać, aż woda się zagrzeje, żeby spienić mleko (lub czekać aż ostygnie).
Jeszcze jedno. Ile taki ekspres się wygrzewa? (pytam o oba)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lipiec 2017, 16:38:51 »
Ta jakas grzalka czy cos to termoblok ;) bojler się grzeje z pol godziny, przynajmniej w Basicu -  Astorii grupa z kolba tez jakoś tak.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi