Autor Wątek: DeLonghi czy Saeco  (Przeczytany 11430 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lipiec 2017, 00:07:23 »
No wiesz, 250 ml z 7 g raczej będzie lurą, przynajmniej dla mnie... Zresztą, co Ci będę pisał na temat przeznaczenia ekspresów i alternatywy.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lipiec 2017, 00:22:53 »
No wiesz, 250 ml z 7 g raczej będzie lurą,
A kto pisze o 250ml? Ja pisałem o 50ml. 250ml to rzeczywiście lura.

Co do 7g - skąd to wziąłeś? Na moje oko raczej jakieś 9-10 gramów.

girl1990

  • Gość
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lipiec 2017, 08:15:18 »
A może polecicie jakiś dobry ekspres kolbowy? Kompletnie nie znam się na tym sprzęcie, dopiero zaczynam swoją przygodę z ekspresami...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lipiec 2017, 08:45:46 »
Skąd? Ekspresy kiedyś tyle mieliły ;) Nawet niech to będzie 12 g na 200 ml, IMO i tak wyjdzie lura. A kto pisze? Idę wg tego, co było napisane o aktualnie spożywanych kawach:

Zdecydowałam się na zakup ekspresu automatycznego. W mojej rodzinie pije się kawę parzoną oraz rozpuszczalną z mlekiem.

girl1990 - ile masz do wydania? Podstawowa kolba z młynkiem, żeby to miało ręce i nogi, kosztuje więcej niż podstawowy automat... I napisz w profilu skąd jesteś, może to pomoże.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lipiec 2017, 08:51:31 »
No i dostaniesz z tego naparstek kawy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lipiec 2017, 09:07:18 »
A może polecicie jakiś dobry ekspres kolbowy? Kompletnie nie znam się na tym sprzęcie, dopiero zaczynam swoją przygodę z ekspresami...


Ale jaką kawę chciała byś pić/pijesz. Kubek pełny czarnej kawy czy 25 (50 z poprzedniej dyskusji) espresso? Bo od tego zależy czy ekspress kolbowy w ogóle się do tego nadaje.

girl1990

  • Gość
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lipiec 2017, 13:06:50 »
Pijemy kawę parzoną (250 ml), kawę parzoną z mlekiem (250 ml) oraz rozpuszczalną z mlekiem i bez. Mieszkam w woj. śląskim.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Lipiec 2017, 13:10:22 »
Więc musisz zdać sobie sprawę z tego, że ekspres kolbowy, ani ekspres automatyczny nie jest przeznaczony do parzenia  takiej kawy jaką lubicie, no może ta z mlekiem na espresso może okazać się smaczniejsza. Dużo lepszym wyborem i tańszym będzie dobrej klasy ekspres przelewowy.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Lipiec 2017, 14:29:46 »
Dokładnie. Jak już bardzo ale to bardzo chcecie mieć "więcej techniki" w jednym urządzeniu to są przelewowce z młynkiem. Choć nie nazwał bym tego optymalnym rozwiązaniem. Nie miałem z nimi do czynienia ale smaczną kawę udało mi się zrobić nawet na przelewowcu za 50 PLN (z bliżej nie określoną temperaturą parzenia). Warunek oczywiście dobre ziarna.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Lipiec 2017, 18:49:14 »
Zostaje ekspres przelewowy + młynek, propozycja wyżej padła(Moccamaster + Wilfa). Chyba że chcesz robić manualnie, to drip, konewka, waga itd...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Lipiec 2017, 10:29:02 »
Jeśli pył w naparze Wam nie przeszkadza, to zostańcie przy tym. Młynek, kawa w ziarnie będzie dużym sokiem jakościowym. French press ułatwi oddzielenie fusów.
Jeśli konsystencja rozpuszczalnej bardziej jest w Waszym guście to kawa z filtra będzie lepszym wyborem. Wtedy albo ekspres przelewowy (niekoniecznie od razu moccamaster) albo ręczne zabawki, z których clever na początek wydaje się najprzystępniejszy. Oczywiście koniecznie ziarno i młynek.

W tych metodach to kawa (ziarno) ma największy wpływ na smak, wiec trzeba znaleźć taką pod siebie.

girl1990

  • Gość
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Lipiec 2017, 12:23:53 »
Z tego co piszecie, faktycznie bardziej odpowiednim wyborem będzie ekspres przelewowy i młynek. Może skuszę się też na urządzenie do spieniania mleka, bo mam też w rodzinie miłośników kawy latte.

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lipiec 2017, 07:38:04 »
W sumie większość już napisała, że przelew + młynek będzie dla Was najlepszą opcją, a ja dodam, że mając dobry młynek możecie nie wydając za wiele, poeksperymentować z innymi alternatywnymi metodami parzenia, na temat których wiele informacji znajdziesz tu na forum.
U mnie w domu zwykle pija się przelewy, moja żoną nie wyobraża zacząć dnia od dripa ;) Znajomi, którzy zwykle piją kawy mleczne, bo mają w domach automaty u nas nie dolewają mleka. Moja sąsiadka lubi cappucino i czasem specjalnie dla niej robię kawę w kawiarce i spieniam mleko bzyczkiem za kilka złotych i jest zachwycona :)
Oprócz tego jest kilka innych przyrządów do parzenia, z których od czasu do czasu korzystamy dla urozmaicenia. Wszystko to daje nieograniczone możliwości, a w sumie kosztowało jak średnio tani ekspres automatyczny. Ale i tak najwięcej wydajemy na kawę ;)


girl1990

  • Gość
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Lipiec 2017, 12:55:14 »
Skorzystam z waszych propozycji i zamówię ekspres przelewowy Moccamaster. Zastanawiam się jeszcze nad młynkiem: Wilfa czy Baratza Encore?
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2017, 13:05:57 wysłana przez girl1990 »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: DeLonghi czy Saeco
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Lipiec 2017, 16:35:15 »
Do metod przelewowych oba są bardzo dobre, więc możesz kierować się wielkością, wyglądem.

Natomiast jeżeli masz większy budżet i myślisz też o espresso i napojach mlecznych na bazie espresso możesz Moccamastera uzupełnić o Baratza 270.
https://www.coffeedesk.pl/product/3988/Baratza-Sette-270

To jest młynek który zmieli pod przelew ale też pod espresso. I ma bardzo łatwy system regulacji.

Do tego pojawiło się np ogłoszenie sprzedaży Gaggi Classic na forum.
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4417


Wtedy masz świetny ekspres pod przelew, bardzo dobry młynek i podstawowy model do robienia espresso i spienienia mleka. W zasadzie kawowy komplet.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi