Autor Wątek: Spuszczenie wody z wymiennika ciepła  (Przeczytany 2393 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Spuszczenie wody z wymiennika ciepła
« dnia: 10 Listopad 2017, 10:18:35 »
Chyba tak to się fachowo nazywa, jak można spuścić wodę z wymiennika ciepła, z bojlera łatwo, wkładam rurkę w zawór powietrza i jest. Przy okazji wymiany pompy myślę posprawdzam, przeczyszczę to i owo. Odkręciłem pompę, zawór OPV. W międzyczasie trochę wody nakapało, ale nie wiem czy to już, czy ta woda sama tak wyleci. Czy może jakoś przewrócić otworzyć grupę ? Być może trzeba te zaworki poodkręcać gdzie grupa wchodzi do bojlera ?  Jaka jest mniej więcej pojemność przy takim 2l bojlerze tego wymiennika ? Takie grzebanie w ekspresie zaczyna mi się  bardziej podobać od klocków Lego :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Spuszczenie wody z wymiennika ciepła
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2017, 10:25:03 »
Jak odpalisz to flush ;) Prostszej metody chyba nie ma, ja jak rozkręcałem swój to się tym nie przejmowałem i co miało wylecieć to wyleciało ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Spuszczenie wody z wymiennika ciepła
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2017, 11:41:46 »
Jest fajny sposób https://www.youtube.com/watch?v=bERqOoW2bfw, czyli wygrzać dobrze, wyłączyć, przewrócić, otworzyć grupę, para wypchnie wodę, ale chyba u mnie po rozkręceniu opv i pompy wyleciało to co mogło :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi