Autor Wątek: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)  (Przeczytany 8600 razy)

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« dnia: 07 Lipiec 2017, 11:15:19 »
W czasie rozgrzewania ekspresu cieknie woda z dyszy do spieniania mleka, najpierw było to kapanie po kropli, teraz to już regularny strumień wody, musiałam podstawić spodeczek, albo miskę, czasem w czasie całego cyklu parzenie+spienianie czasem musiałam ten spodek opróżniać, bo tyle ta było wody. Potem zaczęło kapać z ...kolby pomiędzy wylewkami - czyli do filiżanek lała się kawa, a pomiędzy filiżanki lała się woda...! Ekspres trafił do serwisu, dostałam kosztorys - 500zł - do wymiany pompa wody, elektro-zawór i zawór wody. Teraz pytanie - a właściwie dwa. Pierwsze czy te objawy powyżej wskazują Wam na uszkodzenie pompy??? Kawa parzy się prawidłowo, w optymalnym czasie, z odpowiednią cremą. Pytanie drugie - opłaca się w takiej cenie ten ekspres naprawiać? czy dołożyć i kupić coś nowego? Co? Generalnie jest to moja trzecia Gaggia (pierwsza była wymieniona, bo od nowości nie działała dobrze!), byłam z classica bardziej zadowolona niż z poprzedniego modelu (Baby). Przywykłam do niej. Służyła nam dzielnie ponad 5 lat. Jednak prawdę mówiąc idealna maszyna to nie była/jest. Zawsze brakowało pary do spieniania mleka, prawdę mówiąc robiłam to na dwie tury, ostatnio to już w ogóle to mleko nie było prawidłowo spienione - to zwalam na wymienione wyżej usterki. W pracy parzę kawę na jakimś leciwym plastikowym DeLonghi z zaworkami do sztucznej cremy i prawdę powiedziawszy działa ta maszyna lepiej :o
Mam dylemat - nie wiem czy serwis prawidłowo wyszacował naprawę (prawidłowo zdiagnozował?), zwłaszcza, że ludzie tam pracujący nie sprawiają wrażenia jakby wiedzieli o czym mówią.... taki przykład - stoją tam nowe ekspresy gaggia na sprzedaż - nie pamiętam nazw, jakieś tanie modele - pytam panią - czy one mają zwór trójdrożny? Pani: jaaaaki zawór? Ekspresy nie mają takiego zaworu! Albo kiedy oddawałam GC do naprawy/diagnozy - pani wyjęła sitko z kolby i mówi - brakuje zaworka do cremy! Ja na to: nie brakuje, nigdy nie miałam w tej kolbie zaworka! Pani: niemożliwe! Ja: owszem, to kolba fabrycznie bez zaworka. Pani: w takim razie to nie może działać....! No comments :nienie:
W świetle tego co wyżej moje obawy czy diagnoza jest trafna są chyba uzasadnione? Nie znam innego serwisu w mojej okolicy, żeby tam podjechać i pokazać Gaggię z prośbą o diagnozę... Pierwsza myśl jaka mi się pojawiła, to kupić nowy ekspres - i od razu problem KTÓRY??? Nawet rozmawiałam z p. Januszem, bo mam młynek ze stajni Ascaso, ale potem pomyślałam, że może serwis ściemnia? Może kompletnie nie wiedzą gdzie i jakiej usterki szukać, ani co wymienić, stąd wycena też  z kosmosu wzięta? A za samą wycenę policzyli trzy dychy.....
Stąd pomyślałam, że może gdyby gdzieś w okolicach Bielska-Białej była jakaś forumowa złota rączka, która z braku innego zajęcia zechciałaby zajrzeć we wnętrze Gaggii i potwierdzić, bądź nie? rozpoznanie serwisu, to odwdzięczyłabym się jakimś dobrym winem, albo ...paczką kawy ;)
A może jest jeszzce inne (jakie???) rozwiązanie?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:30:05 »
Jak dla mnie to wymiana uszczelki zaworu pary warta kilka złotych plus robocizna. Tu masz link jak robiłem coś takiego w innym ekspresie. W Gaggi będzie podobnie

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2277.45

Errata,

W Gaggi zawór jest nierozbieralny wiec cały zawór. Tutaj natomiast ktoś zrobił mod zaworu żeby można było go czyścić.

http://gaggiaclassicmods.blogspot.com/2014/12/gaggia-classic-cieknacy-zawor-pary-i_26.html
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2017, 11:49:37 wysłana przez Bacek »

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:33:50 »
Jak dla mnie to wymiana uszczelki zaworu pary warta kilka złotych plus robocizna. Tu masz link jak robiłem coś takiego w innym ekspresie. W Gaggi będzie podobnie



Hmmm... jeśli tak, to tymbardziej szukam "złotej rączki", bo zakładam, że takie części można legalnie gdzieś nabyć drogą kupna?
Żaden oficjalny serwis nie będzie chciał w się w takie przeróbki bawić.... choć i tak cena nowego zaworu to 160zł... gdyby dodac robociznę, to nadal do 500zł wyliczonych przez serwis daleko... a ta pompa wody nie daje mi spokoju... tak bezczelnie chcą ludzi naciągać??? :wow2:
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2017, 11:36:46 wysłana przez cup »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:41:31 »
Kumpel miał kiedyś problemy z Nissanem Micrą. Miał problem z odpalaniem samochodu i czasem z alarmem. Pojechał do serwisu Nissana i powiedzieli mu że wymiana komputera 2.5K plus robocizna. Podjechał na konsultacje do serwisu specjalizującego się w alarmach. Wymienili mu baterie w pilocie przy kluczyku za kilka złotych i po problemie.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:45:28 »
Założyć i wyjąć powinieneś móc sam bez problemu. To nie rocket science.

Na allegro widze jakieś oferty napraw

http://allegro.pl/gaggia-classic-zawor-pary-i6880351922.html?reco_id=b73eb15b-62f8-11e7-b7c8-246e964e28a0&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:47:53 »
W moim starym AEG jakieś trzy lata temu padła uszczelka grupy kawowej, serwis chciał za jej wymianę 130 pln oraz ewentualny koszt innych uszczelek i czyszczenia więc max 200 pln. Nową całą oryginalną grupę z bojlerem kupiłem za 33 pln plus 16 pln przesyłka ;-) Wymiana 30 min w warunkach domowych, ale żeby było najśmieszniej to jakieś pół roku później cena tej części wzrosła już do 170 pln ;-)

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:04:40 »
Założyć i wyjąć powinieneś móc sam bez problemu. To nie rocket science.



Skąd założenie, że jestem...facetem?:)


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:55:20 »
Skąd założenie, że jestem...facetem?:)
Będąc na Syberii parę ładnych lat temu widziałem brygadę budowlaną z kielniami w rękach i wiaderkiem pełnym zaprawy - trzy kobiety w strojach roboczych i ... pełnym makijażu, z kolczykami w uszach i fajnych chustkach na głowie.

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:12:43 »
Skąd założenie, że jestem...facetem?:)
Będąc na Syberii parę ładnych lat temu widziałem brygadę budowlaną z kielniami w rękach i wiaderkiem pełnym zaprawy - trzy kobiety w strojach roboczych i ... pełnym makijażu, z kolczykami w uszach i fajnych chustkach na głowie.


Wiele lat temu, również na Syberii, nie widywałam praktycznie drzwi z klamkami w naszym tego słowa rozumieniu...:) - tylko yyyyyy - co z tego wynika?;)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:15:55 »
nie widywałam praktycznie drzwi z klamkami w naszym tego słowa rozumieniu
No widzisz, a ja takie widywałem. Może inne miejsce?

co z tego wynika?
Ano - narzędzia w rękę i do dzieła!

Ewentualnie, rzeczywiście poszukaj złotej rączki.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2017, 15:18:28 wysłana przez Krakus »

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:20:30 »
nie widywałam praktycznie drzwi z klamkami w naszym tego słowa rozumieniu
No widzisz, a ja takie widywałem. Może inne miejsce?


Inne miejsce to możliwe, ale bardziej obstawiam inny czas....bo te "specyficzne drzwi" to Nowosybirsk, lata 80te:)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:26:40 »
Inne miejsce to możliwe, ale bardziej obstawiam inny czas....bo te "specyficzne drzwi" to Nowosybirsk, lata 80te:)
Jakuck, początek lat dziewięćdziesiątych.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lipiec 2017, 17:45:20 »
Założyć i wyjąć powinieneś móc sam bez problemu. To nie rocket science.



Skąd założenie, że jestem...facetem?:)


Kobiece imiona końvza sie na literę a. ;)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lipiec 2017, 18:03:15 »
Kobiece imiona końvza sie na literę a. ;)
Ale to tylko w języku polskim. Ponadto tyczy się to imion, ale już chyba nie pseudonimów ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Lipiec 2017, 15:48:41 »
Jeśli napiszę, że na forum jest 99% facetów to pewnie się bardzo nie pomylę. W profilu można sobie oznaczyć płeć jeśli się ma taki niesprecyzowany płciowo nick na forum.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi