Autor Wątek: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)  (Przeczytany 8469 razy)

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lipiec 2017, 12:17:03 »
Jeśli napiszę, że na forum jest 99% facetów to pewnie się bardzo nie pomylę. W profilu można sobie oznaczyć płeć jeśli się ma taki niesprecyzowany płciowo nick na forum.

Marek.

Jeśli napiszę, że 99% forumowiczów zna bardzo podstawowy angielski, przynajmniej w zakresie mocno podstawowego słownictwa (zwłaszcza kawowego!), to pewnie bardzo się nie pomylę...  ;)
 cup to filiżanka - nie dość, że rodzaju żeńskiego, to jeszcze kończy się na "a" :taktak:.
Ustawiłam płeć w profilu, bo widać "byłam", "przywykłam", "pomyślałam" w moim początkowym poście to za mało...
Tak tylko... Peace :)
A tak poza tym, to złota rączka się znalazła :taktak:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lipiec 2017, 12:52:45 »
Jeśli napiszę, że 99% forumowiczów zna bardzo podstawowy angielski, przynajmniej w zakresie mocno podstawowego słownictwa (zwłaszcza kawowego!), to pewnie bardzo się nie pomylę...  ;)
 cup to filiżanka - nie dość, że rodzaju żeńskiego, to jeszcze kończy się na "a" :taktak:.
Tłumacz google wyrzuca mi jeszcze: puchar, kubek, kielich, bańka.

Co najmniej kubek pasuje również do forum kawowego :)

Cytuj (zaznaczone)
Ustawiłam płeć w profilu, bo widać "byłam", "przywykłam", "pomyślałam" w moim początkowym poście to za mało...
Tak tylko... Peace :)

Świetnie, teraz wszystko jasne :)  :ok:

Cytuj (zaznaczone)
A tak poza tym, to złota rączka się znalazła :taktak:

Z ciekawości, z forum??

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lipiec 2017, 14:08:04 »


złota rączka się znalazła :taktak:

Płci żeńskiej? ;)

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lipiec 2017, 12:52:55 »

Płci żeńskiej? ;)

To dopiero jaja, nie? [emoji38]

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Lipiec 2017, 14:25:24 »
Raczej bez jaj

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Lipiec 2017, 14:30:05 »
W tym wypadku to się chyba jajeczka nazywa ale nadal występuje.

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Lipiec 2017, 20:52:10 »
Dość żartów, bo jest konkretny problem.
Ekspres był w leczeniu, wrócił, wspomniane usterki zostały naprawione. Cacy.
Jest inny problem. Prócz napraw została zmieniona dysza pary na tę od Rancillio. Pierwsze kawy - mleka nie potrafię spienić, dysza wydaje z siebie taki gwizd/świst/hałas jakby startował prom kosmiczny :(. Najpierw myślałam, że to wina "operatora" (wciąż tego nie mogę wykluczyć), ale po 2 litrach mleka wylanego do zlewu... zrobiłam próbę z wodą w dzbanku do spieniania - tak, żeby widzieć czy w ogóle powstaje wir wody. No i nie powstaje. Spróbowałam zupełnie na sucho - tzn podkładając jedynie szmatkę na blat pod dyszę. Jedynie ten krótki zrzut wody/pary przez dyszę ma jakieś ciśnienie, potem para ledwo leci, jakby zupenie pozbawiona ciśnienia - więc to nie dziwne, że mleko ani drgnie. Żeby była jasność - nie chodzi o to, że mleko spienia się słabo, albo, że nie ma mikropianki, ono nie spienia się wcale. Poza okropnym świstem mleko nawet nie zaczyna wirować, nie napowietrza się. Jednak potrafi się nagrzać do wrzenia... ale to trwa i trwa i trwa. Na sucho moge podłożyć otwartą dłoń pod wylot pary i ledwo letni podmuch muska moja dłoń, bez ciśnienia, bez parzenia itp

Jestem w kontakcie z człowiekiem, który ekspres "leczył", powoli brakuje nam pomysłów, co mogłabym ewentualnie robić źle, że dzieje się jak się dzieje. On sam mleko spienił dwukrotnie i wtedy było OK. Coś mogło się zepsuć w transporcie? Lub co ja robię nie tak - nie mam pomysłu, bo robię jak zawsze dotąd, zresztą to już konsultowaliśmy z osobą naprawiającą. Macie jakieś pomysły? Nie chcę sytuacji  kiedy wyślę ekspres do naprawy ponownie, a potem się okaże, że to błąd operatora... jaki? Oglądnęłam kilkanaście filmików na YT pokazującyh spienianie mleka z tą dyszą podpiętą do Gaggii - nic nie wniosły do moich poszukiwań błędu :nienie:
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2017, 21:03:46 wysłana przez cup »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Lipiec 2017, 23:00:10 »
Jeśli mleko piszczy, to znaczy, że dysza jest weń zbyt głęboko. Spróbuj zanurzyć ją tylko ciut.

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lipiec 2017, 23:46:52 »
Otóż nie. Zanurzona minimalnie, połowa tej końcówki ledwo.
Zresztą stopień zanurzenia nie ma kompletnie znaczenie - piszczy i świszczy przy każdym zanurzeniu, a para leci słabiutko

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipiec 2017, 23:52:38 »
Zacznij spieniać mleko PRZED wyłączeniem grzałki, wówczas grzałka będzie stale podgrzewać wodę i para będzie mocna. Spieniaj mleko tak: zanurz dyszę w mleku, otwórz zawór pary, "zaciągnij" troszkę powietrza, zanurz dyszę w mleku tuż pod powierzchnię  i spowoduj wir. Sukces po treningu murowany.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Lipiec 2017, 23:53:06 »
Może brak pary? Jak możesz to nagraj przygotowanie ekspresu do spieniania mleka.

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Lipiec 2017, 00:01:00 »
Zacznij spieniać mleko PRZED wyłączeniem grzałki, wówczas grzałka będzie stale podgrzewać wodę i para będzie mocna. Spieniaj mleko tak: zanurz dyszę w mleku, otwórz zawór pary, "zaciągnij" trochę powietrza, zanurz dyszę w mleku tuż pod powierzchnię  i spowoduj wir. Sukces po treningu murowany.

PRZED wyłączeniem grzałki - czyli...kiedy? Wiru w żaden sposób nie udaje mi się wywołać...
Moja procedura jest taka: (po zrobieniu espresso)
1. wciskam przycisk pary
2. czekam aż zapali się czerwona lampka
3. spuszczam krótko wodę z dyszy na blat, szmatkę itp
4. zaczynam spieniać - i tu para leci zbyt słabo w moim przekonaniu (Natomiast po zakończeniu "spieniania", i spuszczeniu odrobiny wody przez dyszę, żeby ja przepłukać, spuszczenie wody przez grupę powoduje "wybuch" pary z grupy)

Mleko mocno schłodzone, 3,2%, próbowałam UHT i świeże, choć wcześniej na oryginalnej dyszy bez panarello mleko mi nie robiło większej różnicy.


Mnie to wygląda na brak pary (jak sugeruje Mader), bo w przeciwnym razie jakiś wir by się musiał wytworzyć w dzbanku. Zakładam, że wina jest po mojej stronie, ale żeby tak zupełnie nic się nie spieniało???

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Lipiec 2017, 08:50:26 »
Wymierz sobie jakos moment w ktorym lampka gasnie i zacznij spieniac kilka sekund przed tym faktem. Chodzi o to zeby woda byla juz goraca ale rozpoczecie spieniania spowodowalo ze grzalka sie nie wylaczy.

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Lipiec 2017, 10:12:20 »
Wymierz sobie jakos moment w ktorym lampka gasnie i zacznij spieniac kilka sekund przed tym faktem. Chodzi o to zeby woda byla juz goraca ale rozpoczecie spieniania spowodowalo ze grzalka sie nie wylaczy.


Bingo!
Podumałam nad sugestią Jeżyka (dzięki!), żeby zacząć spieniać PRZED wyłączeniem grzałki. Czyli... przed zapaleniem się kontrolki - tak, chyba w tym leżał problem! Tak zrobiłam (oczywiście spuszczając krótko wodę przed spienianiem) i zaczęło się wreszcie coś w tym dzbanku dziać. Spienić mleka mi się wprawdzie nie udało - tylko powierzchniowa pianka:((( ale zobaczyłam maleńkie światełko w tunelu;) - czyli jakiś wir w dzbanku z mlekiem.
Póki co, mleko mi się mocno przegrzało (w efekcie capu okazało się za gorące) i nie spieniło się nawet na szkolną tróję, ale mam jakąś bazę, żeby próbować dalej. Cały weekend przede mną...

Co ciekawe wcześniej spieniałam zgodnie z instrukcją - czyli zaczynałam po zapaleniu się lampki i było OK, choć przyznaję, że musiałam spieniać na "dwie tury" ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2017, 12:07:30 wysłana przez cup »

Offline cup Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: Gaggia Classic szuka złotej rączki:)
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Lipiec 2017, 11:45:01 »
Panowie!
Jest moc!
Jest wir!
Jest mikropianka!
Mogę nawet coś tam wymalować w filiżance :taktak: :taniec:
Mogę bez zażenowania gości kawowych podejmować :)
Dzięki za pomoc :brawa:
W obecnym stanie rzeczy ekspres bardzo dobrze trzyma mi ciepło, więc spienianie zaczynam praktycznie od razu po zrobieniu espresso i spuszczeniu wody z dyszy - super! Choć przyznam, że muszę wdrożyć zmianę swoich nawyków..., bo wcześniej miałam mnóstwo czasu, żeby podejśc do lodówki, mleko wyjąć, wlać do dzbanka itp

Jak zwykle pozostają szczegóły - typu jakie mleko wlać, żeby bylo najlepiej, ale to wcześniej też stanowiło pewną zmienną tego równania, więc jestem wdrożona 8)
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2017, 11:57:57 wysłana przez cup »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi