Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516666 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3570 dnia: 19 Czerwiec 2017, 10:55:37 »
Myślę że mając większy kontakt z tą kawą i będąc autorem mieszanki pewnie zaparzyłbyś ją odmiennie i ciekawie. Chętnie bym spróbował. Szkoda tylko, że do Was tak daleko.
Może będę na koniec czerwca w okolicach Ustki przez kilka dni. Jeśli będziecie w tym czasie, to mogę spróbować Was odwiedzić.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3571 dnia: 20 Czerwiec 2017, 09:52:06 »
Może inaczej zapytam: czy zmienilibyście coś w tej mieszance? :)

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3572 dnia: 20 Czerwiec 2017, 19:06:00 »
Napiszę krótko ;) Espresso Buongiorno - smak, który w mojej świadomości funkcjonuje jako esencja kawy - świetny balans, wyraźna słodycz i odrobina kwaskowatości a do tego bardzo przyjemny finisz. To jest to czego szukam w espresso.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3573 dnia: 23 Czerwiec 2017, 16:02:03 »
Właśnie otworzyłem paczkę espresso espresso i przygotowałem doppio. Temperatura około 93 stopnie, czas ekstrakcji 32s, doza 19 gramów, uzysk 38,1 gramów.

Jakie to doooobre  :pycha:

Chyba jest to najlepsza mieszanka od Was jak do tej pory  :uklony:

Offline Bogusław

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Careza; Jura E6;Bialetti Musa
  • Młynek: Sage by Heston Blumenthal the Smart Grinder Pro
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3574 dnia: 23 Czerwiec 2017, 18:52:21 »
Czytając opisy smaku kaw już się nie mogę doczekać paczuchy  :taniec: z Espresso Buongiorno i Etiopii .A Ariadna plus- tak dla porównania  ze zwykłą (niezwykła ) Ariadną. Jak wypijemy to i napiszemy nasze wrażenia. ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3575 dnia: 26 Czerwiec 2017, 15:33:47 »
Jak pisałem już wcześniej ta Ariadna Plus to dokładnie Espresso Espresso. Obawiałem się, że jako Espresso Espresso ta mieszanka nie doczeka się finału w młynkach naszych klientów. Jako Ariadna Plus zniknęła nam z półek szybko, co mnie bardzo cieszy. Jutro zamierzam przygotować kolejne wydanie tej mieszanki.

Pewnie pamiętacie moje czekoladowe zainteresowania? Wciąż są w powijakach, na etapie kompletowania sprzętu i szukania miejsca dla laboratoryjnej chociażby produkcji. Czasem odwiedzamy czekoladowe miejsca u naszych sąsiadów Czechów. Jedna z takich wizyt doprowadziła do tego, że postanowiłem przybliżyć ich produkty. Wkrótce będzie można je kupić w naszym sklepie pod hasłem "100% lasky" ;).

W kwestii darmowej wysyłki przez jakiś czas utrzymamy jeszcze próg 150zł dla Poczty Polskiej i Paczkomatów -- zapraszam :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3576 dnia: 29 Czerwiec 2017, 20:34:25 »
Ostanie dni to dużo słońca, letniego zamętu i sporo pracy za nami. W moim dziale mamy kolejne wydania znanych mieszanek: Espresso, Stormy Weather, Chocolate Wave, Buongiorno, Ariadna Plus, Ariadna, Mefisto. Właśnie wychyliłem do dna po filiżance Espresso i Buongiorno. Sam nie wiem która lepsza. Espresso i Ariadna Plus mają ten sam skład za wyjątkiem robusty: tym razem Espresso Espresso jest bez robusty. W chwili mieszania poszczególnych składników (Brazylie Cerrado, Honduras Marcala, Kolumbia Cauca, Salwador La Libertad) zdecydowałem, że powstaną dwa blendy: jeden z robustą, a drugi bez robusty.

W dziale Synestezji mamy oprócz stałych singli parę świetnych i nowych mieszanek: Juicy jak zawsze mega owocowa i RED tym razem bez Brazylii. RED zamiast Brazylii ma tym razem Salwador El Divisadero a poza tym Etiopię i Honduras Marcala, więc jest to bardzo ciekawa kawa. Jutro wszystko poukładamy w sklepie na swoim miejscu. Polecam :).

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3577 dnia: 29 Czerwiec 2017, 22:44:45 »
Przejrzałem ofertę na szybko, coś tam zamówiłem i mam wrażenie, czy Brazyliskie kawy w odwrocie ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3578 dnia: 29 Czerwiec 2017, 22:51:59 »
Nie, nie, tylko jakoś tak się złożyło... Jutro będzie mała korekta.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3579 dnia: 02 Lipiec 2017, 17:29:56 »
Popijam właśnie Etiopię Konga palona bodaj 26/04. Aeropress - metoda coffee12. Nie można sie do niczego przyczepić. Kwiatowa, owocowa, cytrusowa choć czuć ze to nie to samo co świeższa kawa, mimo to przyjemnie sie ja pije :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3580 dnia: 08 Lipiec 2017, 01:15:19 »
Mimo późnej pory nie umiałem się powstrzymać przed spróbowaniem pierwszej kawy od was. Na pierwszy strzał poszła Ariadna w kawiarce. Podeszłem do niej z dużą rezerwą już trochę tracąc nadzieję na otrzymanie kawy z tego urządzenia która nie trafi prosto do zlewu lub nie zostanie rozcieńczona. Doza tak od niechcenia, trochę na oko jakieś 16.5-17g. 100ml wody, Brikka 2tz, 19 klik na comandante.
Crema początkowo wyszła o wiele ładniejsza niż z mieszanek 100% A, jednak zanim wszystko powycierałem dość mocno się rozrzedziła (podejrzewam za gruby przemiał lub ciut za małą dozę, bo body było dość małe jak na kawiarkę). Pierwszy łyk, drugi łyk… i szok. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że była to najlepsza kawa jaką do tej pory piłem z kawiarki. Słodka, dominujący smak tofi (który z resztą mnie uderzył zaraz po otwarciu paczki mimo problemów z węchem i zatkanymi zatokami), kwasowość gdzieś z tylu jako "kropka nad i"… rzekłbym: idealna. Świetna robota :) :poklon:

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3581 dnia: 08 Lipiec 2017, 07:10:02 »
 :-) picie naparu z kawiarki o 1:15 uważam za największy akt bohaterstwa.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3582 dnia: 08 Lipiec 2017, 08:55:40 »
Albo nadrabianie roboty po nocach ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3583 dnia: 08 Lipiec 2017, 08:57:51 »
No Ariadna tak ma, można się zakochać.

Offline PanJesiotr

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: V01, V02, AP, Chemex, Pezzetti 3 tz
  • Młynek: Nivona CafeGrano
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3584 dnia: 08 Lipiec 2017, 10:55:46 »
A mi Ariadna nie smakowała. Dałem mamie do automatu i też przeszla bez echa. Czuć tam robuste i jej ziemisty posmak.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi