Autor Wątek: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.  (Przeczytany 116263 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #195 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:38:55 »
A czy do Brewista Hourglasses 3 cup 500ml pasują Chemeksowe filtry 3-ki?

EDIT: nie było pytania - pasują  :Bicz:
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2017, 14:43:02 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #196 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:49:09 »
A czy do Brewista Hourglasses 3 cup 500ml pasują Chemeksowe filtry 3-ki?

EDIT: nie było pytania - pasują  :Bicz:
A kiedyś myślałem by tak spasować dzbanek kalita z filtrami Chemex.
Jak będziesz miał, to napisz parę słów czy smak taki sam jak z dzbanka Chemex :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #197 dnia: 15 Lipiec 2017, 20:01:51 »
Dzięki uprzejmości coffeedrinkers.pl do paczki z moim zamówieniem trafiły porcje cuppingowe kilku kaw pod przelew.  Do zabawy wciągnąłem małżonkę. Jednogłośnie wygrała kawa o enigmatycznej nazwie "Dobry przelew". Mam nadzieję, że Kamil rzuci nieco światła na tą tajemniczą kawę, była genialna, przypominała mi nieco niezapomnianą Etiopię Rocko Mountain od Antonia. Na drugim miejscu również jednomyślnie znalazła się Kenia Kamviv AA. Zdecydowanie przegrała Etiopia Jimma, z tą kawą było chyba coś bardzo nie tak, już w zapachu ziarenek coś nie pasowało, zapach przywodził na myśl kwaśne aromaty stajni, spocone konie, kiszonka i siano, tego typu atrakcje, smak również był wyzwaniem. Wszystkie kawy oprócz tej Etiopii były smaczne. Jeszcze raz dziękuję ekipie coffeedrinkers.pl za umożliwienie tej wspaniałej zabawy. :-)


IMG_20170715_163950_004 by Marek Miklewski, on Flickr

DSC_0250-01 by Marek Miklewski, on Flickr

DSC_0251-01 by Marek Miklewski, on Flickr

DSC_0252-01 by Marek Miklewski, on Flickr


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #198 dnia: 16 Lipiec 2017, 00:20:30 »
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2017, 00:29:10 wysłana przez Felix »
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #199 dnia: 16 Lipiec 2017, 11:18:00 »
O, szukałem wczoraj i nie mogłem znaleźć :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #200 dnia: 17 Lipiec 2017, 08:17:41 »
Etiopia Jimma to kawa bezkofeinowa, naszym zdaniem również zupełnie nieudana.
Pierwszy raz u nas dostępne są kawy z polskiej palarnii Coffeelab. Spośród 7 kaw które próbował również Marek (super relacja!) wybraliśmy 3 naszym zdaniem najlepsze.
Dobry przelew to blend 2 naturali z Kenii i Gwatemali, jeśli szukacie kawy która jest słodka, to właśnie ta :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #201 dnia: 23 Lipiec 2017, 19:51:22 »
Ten dobry przelew to by się do espresso nadał :D gruby przemiał i 91'C a nadal goryczka i mała klarowność - według mnie charakterystyczne cechy kaw wypalonych mocniej. Etiopia lepiej. Ale przy innych etiopiach to wypada blado. I to jest powiedziane bardzo dyplomatycznie :)

Coffeelab niestety nie wytrzymuje konkurencji.

Jeśli błądzę to mnie nawróćcie, wszak opinie po cuppingu superowe :)

Zaraz obadam eurocafe, dawno nic od nich nie miałem :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #202 dnia: 24 Lipiec 2017, 11:41:43 »
Mi dobry przelew bardzo smakował, nie czułem goryczki. Reszta kaw smaczne, ale odbiegały sporo od niego. Weź pod uwagę, że to była zabawa z mojej strony, nie zajmuję się profesjonalnie kawą, jestem wyłącznie konsumentem, a moja małżonka pija wyłącznie kawy mleczne z cukrem i po wszystkim powiedziała, że normalnie by tych kaw nie wypiła w takiej formie :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #203 dnia: 31 Lipiec 2017, 12:58:26 »
Hej!

Zapraszam na świeże kawy z Euro Cafe i Doubleshot'a, uzupełniliśmy też trochę braków, wrócił np. zaparzacz Brewista Hourglass i przywiózł też ciut większego brata ;)

pozdrawiam!
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #204 dnia: 31 Lipiec 2017, 13:55:05 »
Hej!

Zapraszam na świeże kawy z Euro Cafe i Doubleshot'a, uzupełniliśmy też trochę braków, wrócił np. zaparzacz Brewista Hourglass i przywiózł też ciut większego brata ;)

pozdrawiam!
Próbowałeś już tego wazonika z różnymi filtrami? Jeśli daje radę zastąpić Chemex i Kalite to brzmi zachęcająco :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #205 dnia: 31 Lipiec 2017, 15:48:03 »
Nie wiem jak z Kalitą (nie mam małych filtrów, a wazonik to 3-ka) ale V60-02 i Chemex 3cup zastępuje.

Filtr V60 się trochę inaczej układa, otwór w wazonie jest eliptyczny. Filtr podczas zaparzania nie opada do środka.
LMWDP #469

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #206 dnia: 31 Lipiec 2017, 16:39:42 »
Hej!

Zapraszam na świeże kawy z Euro Cafe i Doubleshot'a, uzupełniliśmy też trochę braków, wrócił np. zaparzacz Brewista Hourglass i przywiózł też ciut większego brata ;)

pozdrawiam!
Próbowałeś już tego wazonika z różnymi filtrami? Jeśli daje radę zastąpić Chemex i Kalite to brzmi zachęcająco :)
na 'sucho' pasują do 5-ki filtry chemex, kalita i v60, do 3-ki dam znać za kilka dni czy pasują kality.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #207 dnia: 02 Sierpień 2017, 19:47:38 »
Dzięki Drinker za przesyłke  :) I takie pytanie: nie masz informacji na stronie czy nie posiadasz w ofercie cascary?

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #208 dnia: 02 Sierpień 2017, 20:51:51 »
Nie posiadam w ofercie, ponieważ cascary bywają lepsze i gorsze, a nie wiedziałem jaka będzie akurat ta z Doubleshot'a. Ta, której dostałeś próbkę, jest z Panamy od pana Hartmana i jest bardzo dobra, choć również dość droga jak na cascarę, dlatego zamówiłem tylko jedną paczkę 'na spróbowanie'.
Jeśli ktoś ma ochotę, to dokładamy próbkę do każdego zamówienia.
Jeśli chcesz całą paczkę, to odezwij się na pw, coś wymyślimy ;)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #209 dnia: 05 Sierpień 2017, 11:02:58 »
Hej!

Zapraszam na świeże kawy z Euro Cafe i Doubleshot'a, uzupełniliśmy też trochę braków, wrócił np. zaparzacz Brewista Hourglass i przywiózł też ciut większego brata ;)

pozdrawiam!
Próbowałeś już tego wazonika z różnymi filtrami? Jeśli daje radę zastąpić Chemex i Kalite to brzmi zachęcająco :)
na 'sucho' pasują do 5-ki filtry chemex, kalita i v60, do 3-ki dam znać za kilka dni czy pasują kality.
Do 3-ki też pasuję kality, ale trochę im tam ciasno, zdecydowanie wygodniej im jest w rozmiarze 5.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi