Autor Wątek: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.  (Przeczytany 115908 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #285 dnia: 07 Październik 2017, 14:18:54 »
eeee już nie takie cuda​ na miarkach kuchennych widziałem, obstawiam że majfrendy odmierzyli 1 litr, po czym przeskakiwali do dołu w równej proporcji, a naczynie się pewnie zwęża ku dołowi, sam taką miałem kiedyś. Bardziej mnie fascynują metody wyżymania dripa

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #286 dnia: 07 Październik 2017, 14:20:24 »
Wszelkie dowody praktyczne i naukowe mówią, że w fusach zostaje +/- dwa razy gramatura kawy. Jeśli robimy standardowy przelew 12/200, to powinniśmy uzyskać ~175ml naparu.

Z tego samego powodu preinfuzja powinna być minimalnie dwukrotnością gramatury.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #287 dnia: 08 Październik 2017, 09:01:10 »
potwierdzam, właśnie zrobiłem z gabi  12,4/ 200  i dokładnie 175 gramów naparu wyszło

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #288 dnia: 11 Październik 2017, 11:22:35 »
Hej!
Właśnie wjechała do nas dostawa od Gorana, a wśród kaw jest Malawi AB, której 'siostra' Malawi AA zebrała tutaj świetne recenzje. zapraszam  :D
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #289 dnia: 11 Październik 2017, 13:22:49 »
A ja dziękuję za błyskawiczną wysyłkę i kawowy gratis!

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #290 dnia: 11 Październik 2017, 20:49:55 »
https://www.coffeedrinkers.pl/euro-cafe/238-euro-cafe-kenya-kiambu-aa-top.html
Dostałem ostatnio info od Gorana, ze jest palona pod espresso. U Was jest pod alternatywy.
@ranGo zerkniesz

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #291 dnia: 11 Październik 2017, 21:08:33 »
@Mader , wszystko się zgadza :) W naszym sklepie dostępna jest tylko wersja pod espresso, dla coffeedrinkers wypalono pod zamówienie wersję do filtrów.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #292 dnia: 11 Październik 2017, 23:35:51 »
To jestem zmuszony kupić w sklepie coffeedrinkers

Jak już pisze to może kilka słów o Gabi. Jest już spakowany i gotowy do odbioru przez flexooo. Dodałem kilka próbek od siebie Kenii i Etiopii.
 
    To coś o driperze. Polecam każdemu kto nie posiada konewki na stanie. Jak wiadomo polewanie konewka a zwykłym czajnikiem robi różnice. W tym przypadki tego problemu nie ma. Możemy zalać górną cześć woda i dolać po chwili tyle ile potrzebujemy.
      Wody na raz można wlać około 200 ml ale po chwili można spokojnie dolać. Oczywiście jak ktoś lubi bardzo duże kawy to lepszy v2 czy chemex. Ja zrobiłem maksymalnie na raz 300 ml kawy.
    Gabi daje bardzo duża powtarzalność. Zmieniałem grubość mielenia kawy i oscylowałem w czasie między 3 a 4 min i za każdym razem kawa mi smakowała. Trudno po prostu tutaj zepsuć kawę.
 Plusem jeszcze jest to, ze można to wygodnie złożyć i schować w taki plastikowy pojemnik, który jest w zestawie.

 To teraz może jakiś minus. Składanie górnej części. Składa się ona z dwóch części, które łączone są na taki zacisk z wyżłobieniem w plastiku. Lepszy byłby gwint. Trzeba uważać kiedy się to rozkłada. Można oczywiście trzymać cały czas złożone. Kwestia wyboru. Górnej części nie trzeba przelewać woda a nawet nie polecam gdyż jak jest złożona to woda z niej może tylko wykapać. Trudno się do czegoś przyczepić. No może mógłby być trochę tańszy bo to tylko plastik.

 Czy kupię? Dodałem do koszyka na chwile obecna. Bardzo fajne np. na prezent. Zastanawiam się czy nie kupić rodzicom gdyż piją cały czas zalewajkę. Młynek już maja to czas zrobić drugi krok.

Podziękowania za możliwość przetestowania.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #293 dnia: 13 Październik 2017, 22:01:23 »
Potwierdzam, Gabi u mnie, rozpocząłem testy wczoraj, postaram się też o jakąś krótką recenzję. Kawki dorzucę i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami puszczę dalej zgodnie z listą.
@Miklas  na pw. poproszę dane do wysyłki, najlepiej paczkomat, bo dla poczty nie mam cierpliwości :)

3. Grappa
4. Ness
6. WS
7. Karol
8. Jedreq
9. krystians
10. Dandy
11. JanekdF
12. Spinacz
13. Buchar69
14. Marecki


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #294 dnia: 13 Październik 2017, 22:09:19 »
Dane masz już na PW :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #295 dnia: 19 Październik 2017, 11:28:34 »
Zapraszamy na świeże kawy od Auduna, jest m. in. Kenia Slopes of 8 ziarenka w rozmiarze AA :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #296 dnia: 19 Październik 2017, 21:46:44 »
Zainspirowało mnie to Gabi i postanowiłem sprawdzić jakie to może dawać rezultaty na domowych gratach.

Jeśli ktoś posiada poniższe też może przetestować.
Potrzebna Kalita mała 155 i typowy stalowy mały phin
Te dwa elementy do siebie doskonale pasują. Phin w tym wypadku jest wykorzystany tylko do dystrybucji wody, jako prysznic dla Kality. Trzeba tylko lać w miarę powoli, ale działa dobrze  :taniec:

Rezultaty są zasadniczo odmienne od typowych. Kawa wydaje mi się słodsza i bardziej okrągła, ale przetestowałem dopiero tylko kilka singli. Próbujcie

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #297 dnia: 19 Październik 2017, 22:27:59 »
Trzeba tylko lać w miarę powoli, ale działa dobrze

Ja polewałem V60-01 z użyciem AP i RGB + papier. Faktycznie lać trzeba powoli bo zalanie AP po brzegi powoduje niestety przelanie się V60-01.

Jak dla mnie chyba największa zaletą Gabi jest całkowity brak nadzoru - ot zalewam i czekam aż samo się zrobi. Co prawda opieram tą zaletę tylko na obserwacjach - bo sam Gabryśki jeszcze nie posiadam. Gabi umożliwia "laikowi" wykonanie dobrej kawy.
LMWDP #469

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #298 dnia: 22 Październik 2017, 20:40:47 »
Dripper dotarł również do mnie, właśnie popijam sobie Kolumbijską Pacamarę od Eli. Powiem tak, smakuje jak najlepsze parzenia na V60, a przelewanie u mnie to nie laboratorium, bo nie mam dobrego czajniczka i czasem wyjdzie lepiej, czasem gorzej. Już puściłem żonie linka, żeby wiedziała gdzie kupić pod choinkę ;-)

Więcej napiszę jak trochę dłużej poużywam :-)

@Grappa puść mi dane na paczkomat na PW :-)


4. Ness
6. WS
7. Karol
8. Jedreq
9. krystians
10. Dandy
11. JanekdF
12. Spinacz
13. Buchar69
14. Marecki



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #299 dnia: 23 Październik 2017, 21:44:14 »
Kilka kawek już zaparzone. Z oryginalnego przepisu z instrukcji wychodzi strasznie mało tej kawy. Już za pierwszym razem mi się to nie spodobało i zrobiłem standardowo 15g/250ml. Muszę się przemóc i zrobić raz z ciekawości 15/150. W każdym razie przy standardowej dozie kawa wychodzi bardzo powtarzalne i bardzo smaczna. Jak już napisałem mam otwartą Pacamarę od Eli. Zaparzyłem też jedną z kawek, które były z dripperem opisaną jako Kenia Kirinyaga Slopes of 8 z Coffee Republic. Wyszła przepyszna owocowa. Nie chciałbym przedwcześnie wyrokować, ale na razie jeszcze nie popsułem żadnej kawki na tym dripperze, jeśli tak zostanie, to chyba będzie jakiś przełomowy sprzęt kawowy na miarę aeropress'a :-)


20171023_172449-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi