Autor Wątek: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.  (Przeczytany 116658 razy)

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #165 dnia: 08 Czerwiec 2017, 09:26:26 »
No mnie Malawi z EuroCafe też bardzo zaskoczyła, bardzo mocna słodycz, jakby cukrem posłodzona. Niestety miałem tylko próbkę więc to była jednorazowa przygoda poki co ;)

Offline grabarz Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Młynek: Severin KM3873
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #166 dnia: 08 Czerwiec 2017, 11:00:13 »
No właśnie. Będzie jeszcze Malawi? Na stronie EuroCafe też nie ma...

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #167 dnia: 08 Czerwiec 2017, 15:24:14 »
Malawi będzie prawdopodobnie jutro, bedzie tez cos nowego i smacznego, ale to dam znac jak wszystko bedzie u mnie :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #168 dnia: 09 Czerwiec 2017, 16:30:26 »
Wróciły już do nas Malawi i Etiopia, pojawiły się nowe kawy z Zambii i Salwadoru oraz mamy nowość w naszym sklepie czyli ziarenka kakao!
z Dominikany oraz odmiana Porcelana z Wenezueli z której to Amadei robi najdroższą czekoladę na świecie.
Wszystko smaczne, nic tylko pić, jeść i mlaskać  ;) :pycha:
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #169 dnia: 09 Czerwiec 2017, 16:42:31 »
Salvador z obróbki Black Honey, chyba dosyć rzadko spotykany typ obróbki.
Próbował ktoś? Jaka jest różnica w smaku między typowym naturalem?

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #170 dnia: 09 Czerwiec 2017, 16:57:13 »
Wszystko smaczne, nic tylko pić, jeść i mlaskać  ;) :pycha:
No to trzeba będzie spróbować. Tym bardziej, że cena przystępna :taktak:
Przy okazji, dziękuję za próbkę Doubleshot Kolumbii. Ciekawe, czy zdążyła zwietrzeć, czy nie.  :hihihi: Bo różnie mówią... :smiech:

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #171 dnia: 09 Czerwiec 2017, 21:40:08 »
Hej Hej!
Proszę mnie wypisać z testów Smart Drippera, boooo... Siostra sprawiła mi go na urodziny :)

Miejmy nadzieję, że będzie dobrze się sprawował ;)

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #172 dnia: 12 Czerwiec 2017, 11:11:55 »
Hej!
Poprzednim razem Geishy było za mało, więc tym razem żeby nikomu nie brakło zapraszamy do zakupów w przedsprzedaży. Geisha będzie wypalona przez palarnie Doubleshot, pochodzi z Panamy, z gospodarstwa pana Hartmana, z obróbki nautralnej a zamówić możecie ją tutaj. Zamówienia przyjmujemy do 18 czerwca, 19. składamy zamówienie i kawę wyślemy do Was najpóźniej 30.06 :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #173 dnia: 16 Czerwiec 2017, 15:11:10 »
już tylko przez niecałe 3 dni możecie zamówić Geishę w pre-orderze :) później zamykamy sklep na caaaaały tydzień i jedziemy na urlop [emoji38]
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #174 dnia: 24 Czerwiec 2017, 10:57:19 »
Przepraszam, że tak późno, ale ostatni długi weekend, kiedy zostałem słomianym wdowcem z dwójką dzieci i ostatni tydzień, zakończenia roku szkolnego, pozwoliły mi jedynie na szybkie espresso. Tak naprawdę teraz mogę dopiero na spokojnie przysiąść do Brevisty clever drippera. Napar w smaku wychodzi smaczny, niestety nie miałem czasu na bezpośrednie porównania i cupping. Na filtrach Kalita czas przelewu wychodzi podobny przy takim samym przemiale i tej samej dozie jak do V60. Oryginalne filtry Brevisty znacznie wydłużyły ekstrakcję aż o minutę. Napar wyszedł przeparzony. Spróbuję zwiększyć grubość przemiału. Jeśli chodzi o funkcjonalność, moim zdaniem duży minus w stosunku do V60. Denerwują mnie filtry, trzeba je trzymać w specjalnym pojemniku, u mnie sprawdza się kubełek po ogórkach kiszonych 1l, ciężko zabrać ze sobą na jakiś wyjazd. Może to kwestia wyprawy, ale strasznie muszę się bawić z wyciąganiem filtra ze stosiku, żeby go nie uszkodzić. Co do samego drippera, trochę za szeroka podstawa powoduje, że lepiej zrobić napar do serwera z szeroką "szyjką" bo po kubku może pociec na zewnątrz albo wręcz zaczopować blokując przepływ. Potwierdzam, że mycie może być uciążliwe, ja spłukuję wodą z osmozy i nie ma żadnych  zacieków z kamienia, to moja codzienna praktyka przy każdym delikatnym szkle kuchennym.

W poniedziałek puszczam dripper dalej, jak będę miał jakieś spostrzeżenia to jeszcze napiszę, popracuję jeszcze nad tym oryginalnym filtrem.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #175 dnia: 25 Czerwiec 2017, 13:14:27 »
Muszę dodać, że w moim odczuciu sposób polewania ma mniejsze znaczenie dla ogólnego czasu przelewu i smaku kawy niż na przykład w V60. Dla osoby, która w łatwy i przyjemny sposób bez większego skupienia się na samym procesie parzenia chce otrzymać smaczny napar Napewno będzie to miało duże znaczenie. Design jest bardzo ładny i nowoczesny. Podsumowując, jest to łatwy i przyjemny sprzęt do domu, ale raczej nie poleciłbym wielbicielowi pieszych wycieczek.
IMG_20170625_124647_809 by Marek Miklewski, on Flickr


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #176 dnia: 26 Czerwiec 2017, 10:24:24 »
Hej!
zapraszamy na świeże kawy z palarni Doubleshot. Jest wśród nich pierwsza w tym roku Kenia, która wyjątkowo pochodzi z jednego gospodarstwa, a nie jest mieszanką owoców kawowca pochodzących od wielu rolników. Jest pyszna, soczysta, porzeczki zdecydowanie na pierwszym planie, ale zaraz za nimi mocno zaznacza się marakuja.  :pycha:
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2017, 10:26:26 wysłana przez Drinker »
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #177 dnia: 27 Czerwiec 2017, 23:11:12 »
23:00 ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #178 dnia: 27 Czerwiec 2017, 23:17:18 »
Hmmmm, mieliłeś Comandante i tyle gruzu masz na ściankach? U mnie nie ma ani kawałeczka kawy na ściankach v60. Pewnie inna metoda polewania.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #179 dnia: 27 Czerwiec 2017, 23:40:36 »
Hmmmm, mieliłeś Comandante i tyle gruzu masz na ściankach? U mnie nie ma ani kawałeczka kawy na ściankach v60. Pewnie inna metoda polewania.
Faktycznie jakoś tak wyszło, ale to raczej łuski, ale przemiał też gruby - 28 klik. Ty robisz głównie według Pergera 12g/200ml czy jakoś inaczej? :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi