;

Autor Wątek: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.  (Przeczytany 273111 razy)

Online Vincent Vega

• Ekspres: szukam
  • Młynek: szukam
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #2130 dnia: 23 Listopad 2017, 14:14:35 »
Cześć, Dzień Dobry

od kilku tygodni przeglądam forum ponieważ postanowiłem w końcu nauczyć się robić przyzwoite espresso sam w domu.

Mocną i czarną kawę polubiłem dopiero z 10 lat temu podróżując trochę po Afryce Północnej (jak jeszcze się dało). Wtedy odkryłem, że po pierwsze im dalej na południe w głąb Sahary i dalej od terenów turystycznych to tym lepszą kawę podawali i po drugie: że w życiu nie chce więcej brać do ust żadnych kaw rozpuszczalnych, latte, frappe i innych tego typu wynalazków :)

Przez jakiś czas korciło mnie, żeby zainwestować w dobry automat, ale czytając to forum zrozumiałem, że to droga zabawa żeby miała jakikolwiek sens i a właściwie nie  ma sensu jeśli jestem fanem prostego espresso i do tego w domu piję kawę nie za często.

Mój pierwszy wybór na początek padł na młynek Ascaso i-1 mini i ekspres Ascaco Arc. Pasują mi rozmiarowo, cenowo i wyglądowo. Ale że zamierzam sobie to sprawić na Święta - będę dalej przeglądał i czytał forum w poszukiwaniu alternatywnych inspiracji.

Pozdrawiam Janusz

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Severin KA 5702, Astoria CKE, FP, Melitta AromaSignature Deluxe
  • Młynek: MSJ, serbski ręczny, Wilfa, Aergrind, Bodum Bistro
« Odpowiedź #2131 dnia: 23 Listopad 2017, 14:18:37 »
Odezwij się do swojego imiennika ;) info https://ekspresdokawy.pl albo u użytkownika Janusz na forum :)

Offline Janusz Mężczyzna

• AVIN F.U.H. Janusz Hennig
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
« Odpowiedź #2132 dnia: 23 Listopad 2017, 14:22:36 »
Ooo! Pozdrowienia od Janusza dla Janusza ! :)
Jak to powiedział pewien znajomy Włoch: dobra kawa - bez cukru, zła kawa - z cukrem, a powyżej 100 kg - bez cukru.

Online dowbor

• Ekspres: szukam
  • Młynek: MSJ
Cześć wszystkim.
Od kilku m-cy przeglądam forum, niestety z niewiadomych powodów nie mogłem się wcześniej zarejestrować, wywalało mnie za każdym razem przy rejestracji...
Szkoda, pewnie moja przygoda z kawą nabrałaby tempa wcześniej mając Wasze wsparcie i doświadczenie. Z drugiej jednak strony przez ten czas małymi krokami odkrywam swoją drogę. Zaczęło się od fascynacji smakiem i pysznej kawy ze Slayera a że jestem hedonistą i nie lubię półśrodków zacząłem od młyna. Trochę to trwało, w końcu postanowiłem że kupię dobry młyn, kupiłem MSJ i po 3 miesiącach czekania na nowe części, rozebraniu go na śrubki, nowym lakierze wreszcie czeka na złożenie. Teraz przyszedł czas na kolbę.
Na początek nie chcę szaleć i brać maszynę której nie ogarnę bo doświadczenia brak, ale lubię ładne przedmioty i stąd albo Rocket Appartamento, może jakaś Bezzera. W każdym razie liczę również na Waszą pomoc.
Dzisiaj black friday, a nóż coś się trafi ;)

Pozdrawiam serdecznie
dowbor

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi