Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 241412 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #240 dnia: 02 Wrzesień 2017, 11:59:22 »
jojo, na nic innego mnie wtedy nie było stać - ale jak zacznę teraz normalną pracę(w końcu...) to zbieram na brewistę na prunt ;)

Offline elefterija Kobieta

  • Wiadomości: 57
    • Wynajem samochodów w Grecji i na Cyprze :)
  • Ekspres: Bialetti Venus 6tz, Dama 3tz, Frenchpress Bodum, Aeropress, phin, Hario v60
  • Młynek: Wilfa CGWS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #241 dnia: 02 Wrzesień 2017, 12:44:16 »
fiu fiu :D ja może zaczekam do jakichś świąt i sobie zażyczę coś na prezent ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #242 dnia: 02 Wrzesień 2017, 13:06:41 »
Ja kupię po następnej wypłacie pewnie ;) za daleko do świąt albo urodzin... Zresztą na urodziny mam zamiar kupić paczuszkę esmeraldy :D

Offline elefterija Kobieta

  • Wiadomości: 57
    • Wynajem samochodów w Grecji i na Cyprze :)
  • Ekspres: Bialetti Venus 6tz, Dama 3tz, Frenchpress Bodum, Aeropress, phin, Hario v60
  • Młynek: Wilfa CGWS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #243 dnia: 03 Wrzesień 2017, 00:06:07 »
haha pewnie podobnie i u mnie się skończy, ale staram się chociaż rozkładać to, co by nie było wszystko w jednym miesiącu :P Ja kaw w zasadzie dopiero się uczę, w sensie rozróżniania smaków itd., tłumaczę też sobie,że do tego powinny być odpowiednio zaparzone, a to z kolei jest uwarunkowane odpowiednim sprzętem  [emoji14]
Opis esmeraldy kuszący :>

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #244 dnia: 03 Wrzesień 2017, 00:32:43 »
Smak kuszący jeszcze bardziej niż opis, a jak już spróbowałem(bo miałem okazję - i dopiero po wypiciu dowiedziałem się co to za kawa) to smak jest o wiele lepszy ;)

A co do odpowiedniego sprzętu i wody, żeby nie było tak całkiem OT. Na chwilę obecną uważam, że zmiana wody jest złym pomysłem - jedna miększa, druga twardsza, trzecia ma inne ppm, czwarta inny skład itd. A jak tak popróbowałem, to przy każdej zmianie wody trzeba przestawiać młynek... A sprzęt - no cóż, można budżetowo poszukać czajniczka jojo(albo bond, różnią się pojemnością) i da radę tym polewać ;) Co prawda trzeba się trochę skupić i nalać dużo wody, ale da się spokojnie kawę zaparzyć. Konewka to tylko komfort, a szczególnie z regulacją temperatury. A że nie gotuje ona wody, to lepiej mieć stałą i IMO dobrą, która jest zdatna do picia i w 100% bezpieczna - bo niestety ale kranówki nie można tak traktować... Co wyleci to wyleci, a badania są robione w stacji uzdatniania - a co siedzi w rurach między nią a kranem w domu to już niezła zagadka :)

Offline elefterija Kobieta

  • Wiadomości: 57
    • Wynajem samochodów w Grecji i na Cyprze :)
  • Ekspres: Bialetti Venus 6tz, Dama 3tz, Frenchpress Bodum, Aeropress, phin, Hario v60
  • Młynek: Wilfa CGWS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #245 dnia: 03 Wrzesień 2017, 10:38:03 »
Kusisz tą esmeraldą ;)
Do mnie dotarł dzbanek filtrujący i przestawiłam się na wodę z niego.  Do aero i phina gotuję ją ostatnio w dzbanuszku na mleko,  a do kawiarki podgrzewam.

Stacja uzdatniania wody w moim przypadku nie ma sensu ze względu na wynajmowane mieszkanie.

Czemu konewka nie gotuje wody?  Myślę, że w jakiejś tam przyszłości na hario bueno zdecyduję się. Zastanawiam się też  nad jojo albo czymś w tym stylu, ale nie wiem, czy nie lepiej poczekać i od razu hario kupić.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #246 dnia: 03 Wrzesień 2017, 11:03:29 »
Nie rozumiem, któryś raz spotykam się z taką opinią, że w wynajmowanym mieszkaniu taki filtr nie ma sensu. Jestem zarządcą nieruchomości, podpisuję umowy najmu na codzień, a później reprezentuję wynajmującego w realizacji tej umowy, wiem jak wygląda taka instalacja bo posiadam taką. Naprawdę nie widzę przeciwwskazań przed montażem takiej np w szafce pod zlewem w kuchni.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #247 dnia: 03 Wrzesień 2017, 13:39:31 »
Stacja uzdatniania wody w moim przypadku nie ma sensu ze względu na wynajmowane mieszkanie.
Chodziło mi o stację uzdatniania wody ale wodociągów, z niej jest rozprowadzana woda na całe miasto i w niej są robione pomiary. To co wylatuje z kranu w domu to inna sprawa.

Czemu konewka nie gotuje wody?
Bo jak zadasz jej temperaturę jakąś temperaturę to ona wodę do niej podgrzeje, a nie zagotuje i będzie piszczeć jak temperatura spadnie. Mowa oczywiście o elektrycznej, bo z tą na gaz robisz co chcesz.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #248 dnia: 03 Wrzesień 2017, 16:35:21 »
Jeśli bardzo chcesz przegotowaną wodę, to w bonavicie spokojnie można to ogarnąć na dwa razy: najpierw ustawiasz na gotowanie, potem ustawiasz co chcesz i czekasz z otwartą konewką aż termostat zacznie pykać.

Offline elefterija Kobieta

  • Wiadomości: 57
    • Wynajem samochodów w Grecji i na Cyprze :)
  • Ekspres: Bialetti Venus 6tz, Dama 3tz, Frenchpress Bodum, Aeropress, phin, Hario v60
  • Młynek: Wilfa CGWS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #249 dnia: 04 Wrzesień 2017, 09:42:00 »
Miklas, przyznam, że nie wchodziłam w szczegóły takiej instalacji, założyłam - może błędnie - że jest to stała rzecz. Jeśli przy zmianie mieszkania można ją zabrać ze sobą i przeinstalować bez żadnych problemów, to rzeczywiście znacznie zmienia to postać rzeczy.

Fakt, woda może być dobra, a rury, którymi przeływa są jednak zazwyczaj nie pierwszej młodości, ale myślę, że nie jest źle, w smaku woda u mnie jest dobra i na ten moment kran + dzbanek mi odpowiada.




Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #250 dnia: 04 Wrzesień 2017, 10:23:36 »
Jak już ten temat na tapecie, to jakie zestawy takich 'stałych' stacji uzdatniania wody używacie/polecacie? Aktualnie używam kranówki i dzbanka Brity z filtrami Maxtra i jestem zadowolony z efektu.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #251 dnia: 03 Październik 2017, 12:09:24 »
A co myślicie o takim zmiękczaczu https://akcesoriabaristy.pl/pl/p/Zmiekczacz-do-wody-DVA-38-5-Litrow/980
Czy trzeba po dodaniu soli coś przepuszczać, żeby nie było słone ? Wolałbym raz na jakiś czas dosypać soli i tyle.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #252 dnia: 03 Październik 2017, 15:35:35 »
A zależy Ci na sprzęcie czy na smaku?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #253 dnia: 03 Październik 2017, 17:26:30 »
W wodociągu mam bardzo smaczną wodę, niektórym lepsza niż w butelkach. Cóż będzie profilaktyczne odkamienianie 4 razy w roku 😀

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #254 dnia: 03 Październik 2017, 21:03:32 »
Smaczna w smaku nie znaczy smaczny z niej napar.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi