Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054429 razy)

Offline smiley34

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: Lelit Anna PID
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6465 dnia: 24 Marzec 2024, 11:02:36 »
Czy mógłby podzielić się ktoś przepisem na Ariadnę?
Próbuje już na różne sposoby, ale mam wrażenie że cały czas to nie to.
Na ten moment stosuje dozę 16g z tego z reguły uzyskuje 42g.
Nie zależnie czy to jest w 23s czy 30s to i tak mam wrażenie, że jest trochę zbyt kwaśna i bardzo mało słodyczy.
Jeszcze mam takie spostrzeżenie, że wydaje mi się że muszę ją dość drobno mielić w porównaniu do podobnie palonych kaw. Jak tylko zmielę ją nieco grubiej to występuje kanałowanie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6466 dnia: 24 Marzec 2024, 15:36:04 »
Może więcej niż 16g zmieni nieco postać rzeczy? 18-19g w odpowiednim sitku? To kanałowanie tak działa -- jeśli kawa za grubo jest zmielona, to łatwiej wodzie się przebić. Jeśli grubość kawowego ciastka jest za mała, to też łatwiej.

Jak podchodzisz do wypełniania sitka i do tampera? Z jaką datą jest ta kawa? Ostatnio przewijały się różne Brazylie, ale jedna z nich chce się bardzo grubo zmielić... ;)

Jeśli nie dasz sobie rady, daj znać a wyślę Ci coś mocniej palonego. Właśnie biorąc pod uwagę parę głosów, zrewidowałem moje ostatnie profile. 2-3 stopni różnicy w finalnej temperaturze ziarna w piecu zmienia charakter kawy zupełnie. Z niegorzkiego kwaśnego w niekwaśną goryczkę ;) Łatwo można wylądować tuż przed tą niewidzialną linią jakoś wyjątkowo za daleko, gdy z jednej strony mamy rutynę a z drugiej -- kolejną partię niby tych samych ziaren...
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2024, 15:47:32 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6467 dnia: 24 Marzec 2024, 17:09:07 »
Jeśli nie dasz sobie rady, daj znać a wyślę Ci coś mocniej palonego. Właśnie biorąc pod uwagę parę głosów, zrewidowałem moje ostatnie profile.
Tylko żebyś nie wylał dziecka z kąpielą. Wg mojego doświadczenia (wiesz, o czym mówię) wystarczy jak wypalisz jakąś jedną Brazylię, tzw dark, bo nie ma sensu szukać innych rozwiązań, gdy Twoje kawki są wybitne, tak jak Eli.
Z niegorzkiego kwaśnego w niekwaśną goryczkę
👌Otóż to. Trafnie napisałeś.
Nie zależnie czy to jest w 23s czy 30s to i tak mam wrażenie, że jest trochę zbyt kwaśna i bardzo mało słodyczy.
Przy takiej ilości procentowej Robusty, jaka jest w Ariadnie nie wyeliminujesz kwasowości Arabiki. Zwiększając goryczkę jednak nie wycinamy znacząco kwasowości. Aby całkowicie pozbyć się  "kwasu" to wg mnie należy kupić: mieszankę 40÷50% Robusty, wtedy czujesz tylko czekoladę lub blend z ziarnami konkretnie ciemno palonymi, tzw błyszczące.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2024, 17:20:17 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline smiley34

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: Lelit Anna PID
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6468 dnia: 24 Marzec 2024, 20:34:49 »
Może więcej niż 16g zmieni nieco postać rzeczy? 18-19g w odpowiednim sitku?
Spróbowałem że zwiększeniem dozy na 18g i było lepiej, ale muszę jeszcze trochę protestować bo dziś miałem gości i trochę zamieszania było więc się nie skupiałem aż tak.
Sitko mam Lelita 14-18g
Jak podchodzisz do wypełniania sitka i do tampera? Z jaką datą jest ta kawa?
Jak chodzi o dozę to wstępnie ustalam poprzez wypełnienie całego sitka i zważeniu ile się mieści, ale to tylko poglądowo bo zwykle nie podchodzę do tego co wyjdzie na sztywno.  Jak podchodzę do tampera? Co masz na myśli? Jak chodzi o sile ubicia to raczej dość mocno.
Kawa jest z 4.03.24


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6469 dnia: 24 Marzec 2024, 22:49:19 »
Można tak po obwodzie krawędzią mocniej ubić.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6470 dnia: 25 Marzec 2024, 10:00:05 »
Tylko żebyś nie wylał dziecka z kąpielą.
No niestety... :picardpalm:. Straszne to jest: gdy się chce dogodzić jednej stronie, druga cierpi. I na odwrót. Dosłownie 2 stopnie w górę przy końcowej temperaturze w procesie palenia ok. 210 stopni i efekt w filiżance -- totalnie inny. Nie ma kwasu ale nie ma aromatu (jest ale palenia, pieczenia, kawy i ew. czekolady). Jest goryczka i tyle -- dla niektórych aż tyle ;).
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2024, 10:13:17 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6471 dnia: 25 Marzec 2024, 10:48:45 »
Ale ziarna nie świecą?
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6472 dnia: 25 Marzec 2024, 10:49:59 »
Wcale :). Wg kolorymetru są niezbyt ciemne.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #6473 dnia: 25 Marzec 2024, 11:01:19 »
Wysłałem PW  :)
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi