Autor Wątek: Kubek termiczny  (Przeczytany 120244 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #285 dnia: 05 Wrzesień 2022, 12:28:33 »
Kubki wystarczy co jakiś czas wsadzić do garnka z tabletką od zmywarki i zalać gorąca woda. Wszystkie osady puszczają.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #286 dnia: 05 Wrzesień 2022, 12:41:13 »
Kubki wystarczy co jakiś czas wsadzić do garnka z tabletką od zmywarki i zalać gorąca woda. Wszystkie osady puszczają.

Mam złe doświadczenia z termosem hario. Moczyłem przykrywkę w cafizie. Ciężko to później wypłukać i cały czas wylatują farfocle z osadu który cafiza rozpuściła.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #287 dnia: 05 Wrzesień 2022, 13:31:46 »
MiiR.
Który dokładnie? Miałem nieprzyjemność użytkować dwa różne i były tragiczne.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #288 dnia: 05 Wrzesień 2022, 15:43:16 »
Najprostszy, najstarszy, chyba taki: Tumbler. Całkiem dobrze trzyma ciepło.

Online tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #289 dnia: 06 Wrzesień 2022, 07:22:00 »
Ja polecę butelkę termiczną z nakrętką. Reszta z racji ukrytych zakamarków odpada, niefajnie jest się przekonać po powiedzmy pół roku że jakieś miejsce było ukryte przed okiem a nie przed płynem.

Offline Talia

  • Wiadomości: 6
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #290 dnia: 05 Grudzień 2022, 09:30:27 »
Jestem uzależniona od herbaty, testowałam różne kubki - najbardziej gorący i wygodny jest kubek Contigo - dwa rozmiary 0,5 i 0,8l
Tylko nie wylewaj tam wrzątku bo nie wypijesz (80’C najlepiej)

kubekcontigo.pl/pol_m_Kubki-termiczne-1005.html

Aktualnie na ich stronie www jest zresztą promocja na wiele modeli.

Offline DumDum Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso ARC;Bialetti Class 6tz
  • Młynek: 1Zpresso J-MAX
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #291 dnia: 18 Grudzień 2022, 15:30:22 »
Jestem uzależniona od herbaty, testowałam różne kubki - najbardziej gorący i wygodny jest kubek Contigo - dwa rozmiary 0,5 i 0,8l
Tylko nie wylewaj tam wrzątku bo nie wypijesz (80’C najlepiej)

Mam WestLoopa i kubek firmy Avex. WestLoop w porównaniu do Avexa praktycznie nie trzyma temperatury. Sposób użytkowania zbliżony, ponieważ Avex korzysta z rozwiązań Contigo.
Every year millions of V8 engines are killed by global warming activists...
Help stop the hate.
Adopt V8.

Offline michalkr

  • Wiadomości: 7
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #292 dnia: 06 Styczeń 2023, 18:23:56 »
DumDum, to ciekawe co piszesz. Co znaczy, że nie trzyma temperatury (w porównaniu do Avex'a)?

Mam Contigo WestLoop i uczciwie mówiąc, jeśli zaleję go wrzątkiem to przez pierwsze 2h nie jestem w stanie z niego pić. Ciepło trzyma (jeśli pełny) przez kolejne 2-3h, czyli w sumie ponad 4h. To nie jest zły wynik jak na kubek termiczny - w końcu to nie jest termos :)

Contigo WestLoop cenię sobie za wygodę - szczelny, bardzo precyzyjnie i łatwo operować zamknięciem. Do swojego dokupiłem koszyczek do parzenia herbaty.


Co mi się jednak nie spodobało w westloop - gdy zrobiłem w nim kawę, pachniał nią przez długi czas nawet po umyciu. Pewnie ten problem dotyczy też innych kubków, chociaż inne moje kubki takiego problemu nie pokazywały. Spoko, jeśli używany tylko do kawy, ja jednak piję też z niego herbatę w związku z czym ten contigo ma zakaz kawy...

Przyjaciel ma dokładnie ten sam model i zupełnie nie zauważa tego problemu. Może to moja partia jest nie tak?

Offline emka Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso UNO PID, Phin, Clever Dripper, Aeropress
  • Młynek: G-Micron, Baratza Encore
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #293 dnia: 13 Styczeń 2023, 23:55:16 »
Moim zdaniem absolutnie najlepsze kubki termiczne robi Yeti. Mają różne pojemności, tumblery i wersje z uchem. Mają też termosy i masę innego szpeju, Nie wiedziałbym o istnieniu tej marki gdyby nie to, że firma, w której pracowałem miała kubki Yeti jako gadżety firmowe. Można myć wszystko w zmywarce, a zamknięcia w klapkach mają budowę prostą jak cep i w tej prostocie genialną, nie ma żadnych zakamarków kłopotliwych do umycia. Warto pamiętać, że mają dwa rodzaje kubków - takie, które mogą kapać jak się je odwróci do góry nogami, oraz takie z zakręcanymi pokrywkami, które są zupełnie szczelne.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi