Autor Wątek: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?  (Przeczytany 30283 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Grudzień 2017, 23:06:06 »
Wtyczkę z uziemieniem... A jest uziemiony? Ja z Wilfą takich problemów jak Ty nie miałem. Nie wysypała mi nigdy nic na zewnątrz, hopper w ogóle nie przeszkadza(i jakoś jest mi wygodniej niż w Bodumie) i nie wiem skąd Ty wziąłeś pojemnik wsadzany z boku, bo ja wyciągam od przodu... Tak mam ustawiony młynek, mniej miejsca zajmuje stojąc obok MSJ i robota kuchennego.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Grudzień 2017, 02:27:36 »
W Encore nic nie muszę stukać i przechylać.
Ja też nie muszę. Ale chcę, bo wtedy mam zerową retencję. A lubię różne kawy pić.
A Tobie trochę kawy zostaje pod żarnami  :taktak:.

Co do zdjęcia wtyczki, to nie będę udowadniał, że wtyczka nie jest wielbłądem.
Jest dokładnie taka sama, jak wtyczki z blendera, sokowirówki i radia kuchennego.
Wtyczka czajnika(z uziemieniem), gdzie kabel z boku wychodzi, odstaje trochę mniej od ściany.

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Grudzień 2017, 10:37:11 »
Wtyczkę z uziemieniem... A jest uziemiony?
Ma wtyczkę z uziemieniem... za wikipedią https://pl.wikipedia.org/wiki/Wtyczka_elektryczna

Przepraszam i zwracam honor za wtyczkę wilfa....jest mała, ta duża to była wtyczka od routrera :picardpalm:  :smiech:
Za dużo wrażeń przy podłączaniu chyba było... i pomyliłem wtyczki ;) Jest mi wstyd.
Teraz wiem skąd ten zasilacz przy wtyczce.

« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 10:57:12 wysłana przez DrUsagi »

Offline msstefan

  • Wiadomości: 1
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Wrzesień 2020, 12:00:38 »

c)funkcjonalnie:
szybsza, bardziej cicha, brudząca wokół, bardziej pyląca, nierówno mieląca (porównuję przemiał pod V60) łatwiejsza w czyszczeniu żaren (szybciej mi to szło), wadliwa(pewnie nie wszystkie;) ) - tarcie żaren (jest wątek na forum) bardziej elektryzująca (pojemnik na zmieloną kawę przylega do ścianek i ten pojemnik jest też znacznie mniejszy i mniej poręczny oraz wsadzany z boku)


Czy Wilfa Svart lub Melitta Calibra nie brudzi wszystkiego dookoła jak Encore?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi