Autor Wątek: Opakowania do kawy  (Przeczytany 6832 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Opakowania do kawy
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Luty 2019, 16:18:12 »
Nikt z "palaczy" :-) forumowych Ci nie sprzeda. Musisz szukać na necie jest pełno firm. Ja szukałem opakowania z wentylkiem 750 ml struna metalizowana. Ale sprzedają po 100 szt a potrzebowałem raptem 10 szt w Alpy.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Opakowania do kawy
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Luty 2019, 21:02:14 »
Po jakimś czasie będziesz miał w torebce atmosferę ochronną, gdzie większość to CO2
To dość długo zajmie, wcześniej większość stanowi równie obojętny N2. W miarę dodawania CO2 i równoczesnego wypuszczania nadwyżki będzie się zmieniała proporcja tlen/azot/dwutlenek, biorąc pod uwagę różnicę gęstości gazów przewaga CO2 zdecydowanie najszybciej będzie rosła w torebce postawionej pionowo z zaworkiem u góry.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Opakowania do kawy
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Luty 2019, 21:37:12 »
Dzięki.

Offline kolaoo

  • Wiadomości: 1
    • https://packpack.pl/
Odp: Opakowania do kawy
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Listopad 2021, 01:06:46 »
Dobre opakowanie do kawy to takie, które są naprawdę wytrzymałe, eleganckie i się nie brudzą.
Potrzebujesz opakowań do kawy? A może do herbaty? Jesteś producentem i szukasz odpowiednich rozwiązań? Sprawdź nasz sklep już teraz! Sprawdź *Link Removed*

Offline MichalSocho

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Opakowania do kawy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień 2022, 15:59:48 »
Cześć,
odkopię trochę ten stary temat.
Chciałem zakupić sobie opakowania do kawy z zaworkiem. Pomijam kwestie techniczne i poglądowe na takie opakowania.
Pytanie mam do bardziej doświadczonych w tej materii. Opakowanie jest otwarte z góry. Jak to do diabła zgrzać? Zwykła pakowarka próżniowa ze zgrzewarką poradzi sobie z tym? W sensie samo zgrzewanie bez wysysania powietrza aby nie uszkodzić zaworu.

Obecnie kupuję większe ilości kawy (dla siebie oraz znajomych) i dzielę je na 250g porcje czyli średnio tydzień picia. Pakuję próżniowo i wrzucam do zamrażalnika. Ziarna nie mają dostępu do światła, temperatury i powietrza. Taka ciekawostka (dla Was pewnie oczywista) - kawa mrożona jest cały czas mocno zassana. Kawa która leży w temp. pokojowej po kilku dniach ma już luźne opakowanie dzięki wydobywaniu się CO2 z ziaren. Jeśli się mylę to mnie poprawcie - uczę się cały czas.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi