Autor Wątek: Najlepszy ekspres do 1600 zł  (Przeczytany 5946 razy)

Offline Hubson

  • Wiadomości: 3
Najlepszy ekspres do 1600 zł
« dnia: 25 Grudzień 2016, 13:35:42 »
Witam, chciałem zapytać jaki ekspres będzie najlepszy do kwoty 1600 zł, w sklepie RTV EURO AGD. Zwróciłem uwagę na podany ekspres, jakiś będzie lepszy? Warto kupić za taką cenę?
Krups Roma EA8160
Z góry dziękuję za pomoc!

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2016, 13:40:57 »
Nic w euro rtv agd nie jest warte kupna. Może by tak poczytać forum przed zadaniem pytania? Jest na nie już mnóstwo odpowiedzi.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Hubson

  • Wiadomości: 3
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień 2016, 13:43:45 »
Dlaczego w tym sklepie nic nie jest warte kupna?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień 2016, 14:01:01 »
Ponawiam prośbę przejrzenia forum, działu ekspresy korbowe zostało z nim już wszystko powiedziane, 1600 to za mało na automat, wystarczająco na podstawową kolbę ale też nie w euro bo tam nie ma ŻADNEGO dobrego ekspresu.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2016, 20:42:02 »
Hubson jestes nowy, nie bierz do siebie tego ze tak jednoznacznie ktos Ci odpowiada na forum. Po prostu skorzystaj z tej rady.
W sklepie podanym przez Ciebie jest tak naprawdę wszystko i nic.Osoby tam zatrudnione przeważnie maja ograniczona wiedze o ekspresach ( nawet tych wystawionych na półkach).
Duzo lepsze bedzie skorzystanie z oferty fachowego sklepu ( nie narzucam,wybierzesz taki ktory bedziesz uważał za najlepszy)tam ktos kto ma troche wieksze pojęcie o ekspresach doradzi w wyborze tego właściwego.
Najpierw poczytaj forum , podrozdział ekspresy kolbowe.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień 2016, 21:28:03 »
Zapytaj Janusza, może ciekawą ofertę przedstawi. W konesso zestaw Graef + młynek. Jakaś Gaggia z młynkiem znajdzie się. To będzie na pewno znacznie lepsze rozwiązanie niż to co znajdziesz na euroagd. Automaty w takiej cenie będą marne.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień 2016, 22:13:13 »
Dlaczego w tym sklepie nic nie jest warte kupna?

Nic lżejszego do portafiltra typowego kolbowca nie zasługuje na uwagę. A niestety, w Euro AGD plastik plastikiem pogania.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline MichaelloEs

    • ...
  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Esam 2600
  • Młynek: Esam 2600
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2017, 09:47:11 »
To co poleciłes sam posiadasz? Obecnie mam automat, bedzie duza roznica?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2017, 12:09:44 »
Mam tego CM702, patrzyłem na przemiał i jakiś szczególnie równy to on nie jest... Wolałbym chyba poczekać i dołożyć kilka stówek do Ascaso Basica i młynka i2.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2017, 13:01:32 »
Wolałbym chyba poczekać i dołożyć kilka stówek
Albo (jeśli kwota 1600 jest sztywna)  popytać sprzedawców na forum o jakiś sensowny zestaw używany. Coś poserwisowego będzie na pewno lepszym wyborem niż zakup w sklepie typu RT
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline MichaelloEs

    • ...
  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Esam 2600
  • Młynek: Esam 2600
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Styczeń 2017, 10:24:12 »
Mam tego CM702, patrzyłem na przemiał i jakiś szczególnie równy to on nie jest... Wolałbym chyba poczekać i dołożyć kilka stówek do Ascaso Basica i młynka i2.
Masz młynek jak mniemam? Samego ekspresu nie masz?


« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2017, 11:21:04 wysłana przez pafcio0 »

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2017, 15:07:54 »
Hubson zadał pytanie w dziale ekspresy automatyczne a wszyscy od razu wyskakują z kolbą. Szkoda, że nikt go nie zapytał po co mu ekspres :) Może po prostu chce kupić automat i to mu wystarcza. Nie każdy chce od razu bawić się z młynkiem i kolbą. Zrozumcie :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2017, 16:28:34 »
@Mader - odpowiedź padła...
1600 to za mało na automat, wystarczająco na podstawową kolbę ale też nie w euro bo tam nie ma ŻADNEGO dobrego ekspresu

Zauważ na to czego Hubson poszukiwał, gdzie i jak. On nie zdał sobie trudu jak ty:
Tona czytania za mną i sporo nauki przede mną :)

Rozumiemy  :kwiat: lenistwo jest plagą  :diabelek:, ale można by co najmniej przeczytać wątek przyklejony w dziale automatów i zadać konkretne pytanie zgodnie z uwagami tam zawartymi   :mrgreen:
LMWDP #469

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najlepszy ekspres do 1600 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2017, 19:40:48 »
Mam tego CM702, patrzyłem na przemiał i jakiś szczególnie równy to on nie jest... Wolałbym chyba poczekać i dołożyć kilka stówek do Ascaso Basica i młynka i2.
Masz młynek jak mniemam? Samego ekspresu nie masz?

Tak, mam młynek Graefa, ekspres mam Ascaso. Kupiony od kolegi z forum, który mieląc nim do ekspresu miał straszne problemy z kanałowaniem :) Mi on do alternatywy potrzebny, więc się tym nie przejąłem, aczkolwiek wniosek jest prosty...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi