Autor Wątek: Ascaso Arc - wyciek wody ponad grupą  (Przeczytany 8214 razy)

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Ascaso Arc - wyciek wody ponad grupą
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Styczeń 2017, 11:03:31 »
Wystarczy usunąć spację między you tube i będzie widoczny.





Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Arc - wyciek wody ponad grupą
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Styczeń 2017, 11:10:52 »
OK! Obejrzałem. Dystrybucja wody jest OK! Zastosuj się do moich wskazówek co do kawy. A najlepiej to przerób na wersję na kawę świeżo mieloną i dokup porządny młynek.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline greta

  • Wiadomości: 13
Odp: Ascaso Arc - wyciek wody ponad grupą
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Styczeń 2017, 23:28:54 »
Dzięki za opinię Janusz.
Nie jest to raczej wina młynka, jest z regulacją, może mój błąd, że zapakowałam najdrobniej mieloną. W drugim podejściu poszła już 'sklepowa, grubo mielona', ale i tak woda została w sitku i nie wydostała się już do filiżanki mimo słabego ubijania tamperem.
Trochę nie byłam przekonana do sypania w sposób podany w instrukcji - tzn nasypać po brzegi, ubić i nasypać ponownie - ale potwierdziłeś że tak powinno być dla tej wersji ekspresu.

Jedno co mogę powiedzieć - spanikowałam trochę, przeprosiłam się z moją starą Gaggia Carezzą (rocznik 99, ale hula i przy odrobinie szczęścia espresso piękne wyjdzie naprawdę - czyli udaje mi się czasem nad nim zapanować :) ),  a ekspres odesłałam. Pokornie przyjęłam lekcję o unikaniu okazji ;), następnym razem będę celować w sprzęt, który nie wymaga modyfikacji i czujnego sprawdzania na samym początku. Ale to za jakąś chwilę..

Pozdrawiam szanownych Kolegów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi