Autor Wątek: HX - po czyszczeniu bojler się nie napełnia  (Przeczytany 11233 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: HX - po czyszczeniu bojler się nie napełnia
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Wrzesień 2016, 21:57:39 »
Grzałkę sobie na razie odpuść. Masz po rostu DWA HX-y a tu jest JEDEN To chyba nie jest jakiś straszliwy problem dorysować sobie zamiast rurki do gorącej wody na zewnątrz jeszcze jednego HX-a z kolejnym elektrozaworem. Mnie się już tego zrobić nie chciało. Jak widać grzałka i zawory też nie są tu podpięte do elektroniki. Elektronika steruje wszystkimi elektrozaworami, pompą, grzałką, kontrolkami i co tam jeszcze jest. Nie jest to pokazane, żeby nie zaciemniać rysunku.  Trzeba sprawdzić działanie i drożność elektrozaworów kierujących wodę do bojlera, do HX 1 i HX2.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: HX - po czyszczeniu bojler się nie napełnia
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Wrzesień 2016, 21:59:58 »
wiem, dlatego staram się tego zbyt często nie uruchamiać. póki co i tak po włączeniu ekspresu pompa nie pracuje, jedyne co to przy ostatniej próbie, po odłączeniu od centralki wtyczki od czujnika poziomu wody, po chwili coś zaczęło jęczeć - wyłączyłem od razu ekspres, ale nie zdążyłem zlokalizować źródła tego dźwięku, jedynie tyle, że było to raczej na dole, a nie na górze... najgorsze jest to, że podłączenie ekspresu do instalacji wodnej wymaga u mnie strasznych kombinacji, czyli chodzenia po domu i odkręcania kranów... na flojet mnie nie stać, zresztą cena w atp to trochę przegięcie(ok 1300 zł), taniej mnie wyjdzie kupno kilku metrów węża i dorobienia trójnika gdzieś przy kranie...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: HX - po czyszczeniu bojler się nie napełnia
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Wrzesień 2016, 22:21:52 »
póki co to wychodzi na to, że siadła elektronika... odpiąłem od centralki czujnik poziomu wody, czyli pompa powinna ruszyć - i lipa. zostaje szukanie używki albo próba naprawy, o ile któryś elektronik się podejmie... swoją drogą, dziwnie jest pompa sterowana - podawane są na nią dwa plusy, jak jeden znika to pompa zaczyna pracować.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: HX - po czyszczeniu bojler się nie napełnia
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Październik 2016, 22:45:35 »
problem rozwiązany - dałem do znajomego elektronika, posprawdzał elektronikę. jakaś dioda czy inny rezystor miał(a) przebicie, skutkiem czego nie załączał się przekaźnik. 5 minut jego roboty i czujnik poziomu wody normalnie działa :) po włączeniu ekspresu mijają 2-3 sekundy i zaczyna napełniać bojler, po przyłożeniu kabla do czujnika wody(kabelek niestety urwany) pompa się wyłącza.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi