Autor Wątek: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu  (Przeczytany 18090 razy)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Październik 2016, 15:16:24 »
Ale koncernom nikt nie zabroni tworzyć produktów Premium, też będą kosztować więcej, ale będą lepsze. Przynajmniej powinny :)
Ja jestem zdania, że trzeba robić wszystko, żeby rosła świadomość ludzi, to i rynek będzie się zmieniał na lepsze.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

essewissa

  • Gość
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Październik 2016, 12:27:34 »
Założeniem koncernu jest sprzedać jak najdrożej jak najgorszy produkt, działając inaczej nie byłby koncernem, optymalizacja zysku. Dobrze jest podejrzeć jak to funkcjonuje w USA bo tam przykłady są przejaskrawione i dobrze obrazują problem. Powstaje firma produkująca jogurt, radzi sobie dobrze, ma pyszny produkt, ludzie kupują, koncernowi się to nie podoba bo konsument zaczyna czuć różnicę, nawet nie chodzi o rynek bo to procent, ale bardziej o zamianę nawyków, smaku. Koncern kupuje nowopowstałą firmę i pod jej szyldem sprzedaje badziewie. Konsument po jakimś czasie zaczyna kumać, że jest robiony w balona, koncern przestaje sprzedawać ten produkt. Produktu ni ma,  jemy badziewie.
     Konsument musi się interesować produktem, który kupuje, bo coś co np miesiąc temu produkowała mała manufaktura może być dzisiaj własnością dużego koncernu.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2016, 12:29:52 wysłana przez essewissa »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Październik 2016, 12:56:22 »
Jak najgorszy? Chyba jak najtańszy w efekcie końcowym, a to nie zawsze to samo.

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Listopad 2016, 11:16:41 »
Wczoraj w Netto widziałem nową kawę. Niestety nazwa palarni kompletnie wypadła mi z głowy  :picardpalm: Opakowania 150g i dużo informacji o ziarnach - data palenia, stopień palenia, odmiana i chyba nawet region upraw. Była na pewno Burundi i Nikaragua. Ceny nie dane mi było poznać, bo ceny widać a czytnik nie działał.

Może dziś podejdę znów i zrobię fotkę.

Offline Niedzwiedz_

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V60, Phin, FP
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Listopad 2016, 18:57:54 »
Witam
To mój pierwszy post na tym forum, a czytam od jakiś 3 miesięcy. Mam nadadzieję ze ten pos pomoze komuś kto zaczyna przygody z kawą tak jak ja i próbuje różne opcje :)

Wczoraj w Netto widziałem nową kawę. Niestety nazwa palarni kompletnie wypadła mi z głowy  :picardpalm: Opakowania 150g i dużo informacji o ziarnach - data palenia, stopień palenia, odmiana i chyba nawet region upraw. Była na pewno Burundi i Nikaragua. Ceny nie dane mi było poznać, bo ceny widać a czytnik nie działał.

Może dziś podejdę znów i zrobię fotkę.

Próbowałem Nicaragua, zła nie jest ale wydaje mi się ze nie warta ceny (100zł/kg). Dystrybutor Heyday Cafe, a producent Cafes Guilis.

Od niedawna wkręciłem się w picie lepszych kaw niż Jacobs i MKCafe i bardzo posmakowały mi Etiopie. Jeżeli ktoś szuka dobrej kawy w przystępnej cenie, śmiało mogę polecić kawę którą kupiłem w Kauflandzie marki Equisit, Ethiopia Moka Sidamo (ziarna 30zł/500g) danych nie podają za dużo (data ważności 04.2018), przy parzeniu w V60 nie rośnie/bombelkuje jak świeżo palona ale smak jest super. Piłem Ethiopie z borówka cafe, S&S Cafe, J&N Etiopia Welena. I ta kauflandowa według mojej subiektywnej opinii jest na 2 miejscu zaraz po Welenie.
Po spróbowaniu Ethiopi kupiłem jeszcze Equisit Costa Rica Tarrazu, właśnie kończe pić pierwszą kawę z FP i smak OK, choć czuje chyba "ziemistość" jak to pisaliście o niektórych kawach.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5086
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Listopad 2016, 19:02:33 »
Witam
To mój pierwszy post na tym forum, a czytam od jakiś 3 miesięcy. Mam nadadzieję ze ten pos pomoze komuś kto zaczyna przygody z kawą tak jak ja i próbuje różne opcje :)

Wczoraj w Netto widziałem nową kawę. Niestety nazwa palarni kompletnie wypadła mi z głowy  :picardpalm: Opakowania 150g i dużo informacji o ziarnach - data palenia, stopień palenia, odmiana i chyba nawet region upraw. Była na pewno Burundi i Nikaragua. Ceny nie dane mi było poznać, bo ceny widać a czytnik nie działał.

Może dziś podejdę znów i zrobię fotkę.

Próbowałem Nicaragua, zła nie jest ale wydaje mi się ze nie warta ceny (100zł/kg). Dystrybutor Heyday Cafe, a producent Cafes Guilis.

Od niedawna wkręciłem się w picie lepszych kaw niż Jacobs i MKCafe i bardzo posmakowały mi Etiopie. Jeżeli ktoś szuka dobrej kawy w przystępnej cenie, śmiało mogę polecić kawę którą kupiłem w Kauflandzie marki Equisit, Ethiopia Moka Sidamo (ziarna 30zł/500g) danych nie podają za dużo (data ważności 04.2018), przy parzeniu w V60 nie rośnie/bombelkuje jak świeżo palona ale smak jest super. Piłem Ethiopie z borówka cafe, S&S Cafe, J&N Etiopia Welena. I ta kauflandowa według mojej subiektywnej opinii jest na 2 miejscu zaraz po Welenie.
Po spróbowaniu Ethiopi kupiłem jeszcze Equisit Costa Rica Tarrazu, właśnie kończe pić pierwszą kawę z FP i smak OK, choć czuje chyba "ziemistość" jak to pisaliście o niektórych kawach.

strzelam że jesteś z wrocławia, jak chcesz dobrej kawy to pojedź do Cafe Targowa na przykład, albo do Gniazda... jakość kawy w borówce jest wątpliwa, a z s&s nie miałem do czynienia.

Offline Niedzwiedz_

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V60, Phin, FP
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Listopad 2016, 19:56:11 »
strzelam że jesteś z wrocławia, jak chcesz dobrej kawy to pojedź do Cafe Targowa na przykład, albo do Gniazda... jakość kawy w borówce jest wątpliwa, a z s&s nie miałem do czynienia.
Niestety nie, bliżej mam do Katowic, a z tego co wyczytałem na forum to polecacie KAFEJ, i mam zamiar spróbować dobrej kawy zaparzonej przez fachowca, i porównać z tym co mi w domu wychodzi :)

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Listopad 2016, 20:06:07 »
Jak Katowice to możesz zawitać również do Coffee Synergia

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Listopad 2016, 00:52:30 »
I koniecznie(!) Kafo w Gliwicach!

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Listopad 2016, 08:22:22 »
W Kato teraz działają także Silezjusze :D
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Listopad 2016, 19:22:07 »
Pojedź na początku do KAFO
To miejsce ma jedną wielką zaletę nad pozostałymi - można usiąść przy barze, porozmawiać na spokojnie z baristami gdy nie ma za dużego ruchu.
Przy okazji poobserwujesz, zapytasz dlaczego robią coś tak, a nie inaczej.

Jeżeli nie chce Ci się jechać do Gliwic, to wybierz Synergie ponad KAFEJa. Wydaje mi się, że kultura pracy jest tam na wyższym poziomie (ale może to przez to, że mam do KAFEJa małą awersję i nigdy nikomu bym już go nie polecił), a kawa (odstawiając już "półosobiste" powody) lepiej przygotowana.
Nie wiem jak z Cafe Silesia, bo dopiero mam w planach tam wstąpić ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Listopad 2016, 20:18:19 »
Pomyrdałeś miasta ;) Kafo w Gliwicach, Synergia i Kafej w Katowicach, Cafe Silesia w Tarnowskich Górach i teraz też w Katowicach.

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Listopad 2016, 20:56:01 »
Pojedź na początku do KAFO
Jeżeli nie chce Ci się jechać do Gliwic, to wybierz Synergie ponad KAFEJa.
Nie wiem jak z Cafe Silesia, bo dopiero mam w planach tam wstąpić ;)

Hmhm, mi się wydaje, że napisałem dobrze ???
KAFO w Gliwicach, Synergia, KAFEJ i Silesia w Katowicach :p

Ps. W piątek finał proinfuzji na BLCRKu w Gliwicach
Super okazja, żeby pogadać z kompetentnymi osobami i kilka rzeczy podpatrzeć  :)
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2016, 21:02:33 wysłana przez tored »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Listopad 2016, 21:06:54 »
 :doh: Faktycznie, za szybko przeczytałem.  :szampan:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi