Autor Wątek: Nalewki  (Przeczytany 10633 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2017, 00:20:02 »


pigwówka, ale z owoców pigwowca

A z czego jeszcze można robić pigwówkę?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń 2017, 00:33:49 »
Chcecie pogadać z ludźmi o nalewkach? Poznać przepisy? http://alkohole-domowe.com/forum/
A z czego jeszcze można robić
No można czasem z liści, korzeni. Nie wiem czy akurat pigwówkę ale jest trochę "listówek" produkowanych z liści owoców takich jak czarna porzeczka czy maliny.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń 2017, 00:37:11 »
I z wszystkiego co wpadnie w łapy Genowefy Pigwy, wyciąg z Napierstkowa  :)
dzień bez kawy to jakiś koszmar

Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Styczeń 2017, 06:13:13 »


pigwówka, ale z owoców pigwowca

A z czego jeszcze można robić pigwówkę?

Jak sama nazwa wskazuje - z pigwy.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Styczeń 2017, 06:54:36 »
Wszak że pigwa i pigwowiec do dwie różne roślinki. Pigwowiec jest krzewem potocznie zwany pigwą (część ludzi nie wie, że ten krzaczek z niezawielkimi owocami, z których robią trunki to właśnie pigwowiec), natomiast Pigwa do drzewo o owocach coś na podobę jabłek.
Tak więc dla zdrowotności  :szampan:  [emoji38] .

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Styczeń 2017, 13:46:10 »
Wszak że pigwa i pigwowiec do dwie różne roślinki. Pigwowiec jest krzewem potocznie zwany pigwą (część ludzi nie wie, że ten krzaczek z niezawielkimi owocami, z których robią trunki to właśnie pigwowiec), natomiast Pigwa do drzewo o owocach coś na podobę jabłek.
Tak więc dla zdrowotności  :szampan:  [emoji38] .

To trochę jak z pomarańczą bergamota, niby pomarańcz a to hybryda cytryny;) Swoją drogą bardzo fajna do nalewek.
Jeśli chodzi o moje nalewkowe preferencje to wyglądają one tak: wspomniana wyżej bergamota, pigwowiec, pigwa, dereń, malina.
Tyle że w przeciwieństwie do Waszych przepisów nie rozcieńczam spirytusu wodą, ewentualnie dodaję trochę rumu.

Offline artbass Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: AP, phin, Ascaso steel prof, V60, Kazak Rota
  • Młynek: i-2, aergrind, Kazak Tura 3 w
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Styczeń 2017, 21:34:28 »
SulBar jeśli chodzi o trunek mający związek z kawą to sprawdziłem i polecam takie coś; duża przerośnięta pomarańcz, należy ją trochę ponacinać (porobić dziurki nożem) tak aby w te dziurki powciskać ziarna kawy. Kawa może być dowolna (osobiście wciskałem coś mocno palonego). Muszę kiedyś spróbować z jasnym paleniem. Taki owoc nadziewany kawą wkładamy do naczynia i zalewamy najlepiej alkoholem typu hand made PKWN. Optymalny czas leżakowania to od 2 do 3 miesięcy.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Styczeń 2017, 07:19:55 »
oK, jak tylko zwolni się jakiś słój to przetestuję.
Czas nastawić trochę zacieru(tak z 300l), co by na sezon nie zabrakło alkoholu typu hand made.
Zauważyłem ciekawą zależność - nalewka o której się pamięta nie doczeka wieku dojrzałego. Robiąc porządki w piwniczce wykopałem kilka butelek rozlanych w 2005r (cholera to niemal 12lat). Po otarciu kurzu nie dowierzałem - musiałem skosztować. Kolor smak klarowność lepkość, porostu CUDO. Jak dokończę budowę ziemianki zaproszę na degustację i chętnie się pochwalę zasobami.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Styczeń 2017, 08:31:49 »
Czas nastawić trochę zacieru(tak z 300l)
Jak Discovery będzie kręciło Bimbrownicy-edycja polska, zgłoś się koniecznie  ;)

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Styczeń 2017, 10:37:28 »
duża przerośnięta pomarańcz, należy ją trochę ponacinać (porobić dziurki nożem) tak aby w te dziurki powciskać ziarna kawy
To chyba najlepszy likier jaki kiedykolwiek piłem. @artbass, nie wiem czy ograniczasz się tylko do zalania alkoholem czy dodajesz jeszcze cukier. Mój przepis nakazuje codziennie przez 40 dni (chyba 40, szczerze mówiąc już nie pamiętam) dodawać po kostce cukru. Nie od razu było dobrze ale po kilku modyfikacjach przepisu trunek naprawdę smakuje jak ambrozja. No i pomaraniecz naszpikowany kawą wygląda rewelacyjnie!
Jeszcze mam resztki takiego dwulatka: ostatni nastaw wyszedł gorzki - poszedł więc w odstawkę aż któregoś dnia znalazłem, przefiltrowałem, spróbowałem i ... odleciałem. To chyba jest metoda: zrobić niedobry żeby poleżał kilka latek  :diabelek:

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Styczeń 2017, 10:59:54 »
Ale na 1 pomarańczę to ile alkoholu i jakiego ? (czysty spirystus czy rozcieńczony)

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Styczeń 2017, 12:32:29 »
Wygrzebałem skan przepisu (mam nadzieję, że pdf się załączy). Moja modyfikacja polega minnymi na tym, że zamiast 1 dużej pomarańczy daję 2 mniejsze/2 większe - zależy co mam no i sprawa z cukrem: w przepisie nic nie ma o mieszaniu. Gdzieś wyczytałem żeby nie mieszać ale wtedy trunek po prostu jest za słodki - jak dla mnie nie pijalny. Po codziennej dawce cukru merdam całość tak aby nie tyle rozpuściła się dopiero co dodana kostka cukru ile wymieszać z resztą roztworu ten rozpuszczony, zalegający na dnie. Nie wiem jakież to tajemnicze procesy działają ale cukier merdany traci na słodyczy czy inaczej - produkt końcowy nie dość, że nie jest za słodki to naprawdę smakuje wybornie  :pycha:

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Styczeń 2017, 12:35:30 »
Fajny, dzięki  [emoji106]

Offline artbass Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: AP, phin, Ascaso steel prof, V60, Kazak Rota
  • Młynek: i-2, aergrind, Kazak Tura 3 w
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Styczeń 2017, 14:42:38 »
Ale na 1 pomarańczę to ile alkoholu i jakiego ? (czysty spirystus czy rozcieńczony)

Ja wziąłem taki duży trzylitrowy słoik, trzy duże pomarańcze (takie co przeszły w całości przez otwór), kawy to nie liczyłem ziarenek ale rozmieszczenie takie "na oko" jak w powyżej zamieszczonym pdf. Cukru to chyba na początek tylko wsypałem tak z pół szklanki  (brązowego i ciuteńkę waniliowego chyba). Księzycowej mocnej (prawie jak spirt) zalałem do pełna. Myślę że ok 2,5 L mogło wejść. Natomiast gorzkawy posmak może pojawić się, jak za krótko leżakuje, choć fakt ciężko oprzeć się regularnym kontrolom z cyklu... "czy aby nie za słodki?"
PS. najlepszy tekst po degustacji "w ciemno" z cyklu "z czego to jest" usłyszałem strzał, cyt: "no chyba z sernika wiedeńskiego tego nie wydestylowałeś". Kupa śmiechu była ale po dłuższym zastanowieniu ten aromat kandyzowanych skórek pomarańczowych na sernikach cukiernianych daje pewien związek smakowy z tym trunkiem. :taktak:

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Styczeń 2017, 21:44:04 »
w takim razie jutro nastawiam - pomarańcza kupiona, ziarna kawy są(świeżo palona - 9 dni temu, prosto z Morąga), a jutro dojedzie bimberek bo mi wyszedł.
Zdam relację po wszystkim.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi